Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedził radiowóz, pędził alfą 130 km/h i jechał buspasem - 23-latek zatrzymany podczas świątecznego weekendu

Data publikacji 27.12.2023

Za nami długi świąteczny weekend. Od piątku do wtorku na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwości. W trakcie świąt odbył się również zlot motoryzacyjny „Moto Pasterka”, w trakcie którego sprawdzaliśmy, czy uczestnicy nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Policjanci w trackie tego zlotu zatrzymali 4 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy za prędkość oraz ujawnili blisko 30 wykroczeń. Jeden z kierowców przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h i to w warunkach recydywy. Został on ukarany bardzo wysokim mandatem i 16 punktami karnymi.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez powiat opolski czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Wszystko po to, aby ten szczególny czas w roku niósł ze sobą tylko dobre przeżycia.

W ciągu pięciu dni świąt, w powiecie opolskim mundurowi zbadali na zawartość alkoholu ponad 500 kierowców. Z tej liczby, trzech kierowców było nietrzeźwych. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, z jaką poruszają sie kierowcy, a także czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

W niedzielę, 24 grudnia w Opolu odbył się również zlot motoryzacyjny, tzw. Moto Pasterka, w trakcie której policjanci sprawdzali, czy jej uczestnicy nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawnili blisko 30 wykroczeń drogowych, w tym 15 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Skontrolowaliśmy również ponad 30 pojazdów m.in. pod kątem stanu technicznego, w wyniku czego zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

Najbardziej nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 23-latek poruszający się alfą romeo. Mężczyzna najpierw kierował pojazdem jadąc po buspasie, a następnie po wyprzedzeniu nieoznakowanego radiowozu poruszał się z prędkością ponad 130 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Ustalono, że 23-latek naruszył ograniczenie prędkości w warunkach recydywy, dlatego został ukarany mandatem karnym w wysokości 5.000 złotych za prędkość, 100 złotych za jazdę po buspasie oraz łącznie 16 punktami karnymi. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

Podczas świątecznych dni jednym kluczowym zadaniem policjantów było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Od piątku do wtorku na terenie powiatu Opolskiego nie doszło do żadnego wypadku.

(KWP w Opolu / kc)

Film Wyprzedził radiowóz, pędził alfą 130 km/h i jechał buspasem - 23-latek zatrzymany podczas świątecznego weekendu

Pobierz plik Wyprzedził radiowóz, pędził alfą 130 km/h i jechał buspasem - 23-latek zatrzymany podczas świątecznego weekendu (format mp4 - rozmiar 19.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony