Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii. Sławieńscy policjanci wyprowadzili z zadymionego budynku dwie osoby

Data publikacji 29.12.2023

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wyprowadzili z zadymionego budynku dwie osoby. Mundurowi, sygnał o pożarze w jednym z budynków w Sławnie otrzymali od dyżurnego. Na szczęście okazało się, że kłęby dymu wydobywającego się z budynku spowodowało palące się ognisko. Błyskawiczne działania funkcjonariuszy zapobiegły większemu nieszczęściu.

Wczoraj późnym wieczorem do dyżurnego sławieńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru wewnątrz jednego z budynków w mieście. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ze sławieńskiej komendy, którzy dotarli tam jako pierwsi. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że w pomieszczeniach może przebywać dwoje ludzi.

Mundurowi po przybyciu na miejsce widząc wydobywający się z budynku  gęsty dym niezwłocznie przystąpili do działania. W jednym z pomieszczeń zauważyli dwie leżące na podłodze osoby, które początkowo nie reagowały na ich polecenia. Po chwili funkcjonariuszom udało się nawiązać kontakt z osobami, a następnie w bezpieczny sposób wyprowadzić kobietę i mężczyznę na zewnątrz budynku.

Czujność zgłaszającej i zdecydowane działania funkcjonariuszy uchroniły 64-latkę i jej 59-letniego znajomego przed większym nieszczęściem, a nawet utratą życia. Obecnie życiu tych osób nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony