Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne działania wrocławskich policjantów w walce z narkobiznesem

Data publikacji 15.02.2024

Początek lutego to był czas intensywnej pracy policjantów z komisariatu Wrocław-Rakowiec oraz funkcjonariuszy z Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej. Prowadzone od dłuższego czasu czynności funkcjonariuszy pionu kryminalnego doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, u których w mieszkaniu ujawniono m.in. spory zapas substancji służących do wytwarzania środków odurzających. Ponadto policjanci zabezpieczyli 3 jednostki broni palnej, 13 telefonów komórkowych oraz znaczną ilość gotowych narkotyków, w tym ok. 13 litrów płynnej amfetaminy. Następnego dnia do grona zatrzymanych dołączyło kolejnych dwóch podejrzanych o udział w tym przestępczym procederze.

Walka z przestępczością narkotykową to jeden z obszarów codziennych, skutecznych działań wrocławskiej Policji. W strukturach tej formacji funkcjonują komórki, w których służbę pełnią funkcjonariusze zajmujący się  zwalczaniem tego procederu. Ich specjalistyczna wiedza w danym obszarze, pogłębiana z każdą kolejną sprawą powoduje coraz większą skuteczność w walce z przestępczością narkotykową.

Na początku br. miesiąca kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec przy współpracy z funkcjonariuszami Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową oraz z udziałem Grupy Realizacyjnej komendy miejskiej (policjanci uczestniczący przy zatrzymanych niebezpiecznych osób) zatrzymali łącznie 4 mężczyzn w wieku od 30 do 37 lat, którzy zajmowali się handlem środkami odurzającymi na znaczną skalę.

Taką też ilość zabronionych substancji policjanci z Wrocławia zabezpieczyli nie tylko w mieszkaniu, w którym zamieszkiwali podejrzani, ale także w jednej z altanek na ogródkach działkowych. Łącznie w wyniku prowadzonych działań policjanci przechwycili około 13 l płynnej amfetaminy, ponad kilogram amfetaminy, prawie 125 g marihuany, a także tabletki i kryształki, które skierowano do dalszych badań laboratoryjnych.

Ponadto w mieszkaniu podejrzanych zabezpieczone zostały 3 jednostki broni palnej, wagi elektroniczne, woreczki strunowe, wiadra oraz inne sprzęty świadczące o tym, że mężczyźni mogli samodzielne wytwarzać tego rodzaju zabronione substancje, a następnie, w znacznej ilości, wprowadzać do obrotu.

Dwaj zatrzymani przebywają już, zgodnie z decyzją sądu oraz wnioskiem prokuratora, w areszcie. Wobec pozostałych dwóch zastosowano policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • zabezpieczone narkotyki  w foliowych woreczkach
  • zabezpieczone narkotyki  w foliowych woreczkach i sprzęt używany w trakcie produkcji i porcjowania
  • narkotyki w foliowych woreczkach w drzwiach lodówki
  • nieumundurowany policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • dwaj policjanci w pomieszczeniu z zatrzymanym mężczyzną siedzącym na krawędzi łóżka
  • dwaj policjanci w pomieszczeniu z zatrzymanym mężczyzną siedzącym na krawędzi łóżka
Powrót na górę strony