Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spryskał gazem ochroniarza podczas ucieczki ze kradzionym towarem. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Data publikacji 05.03.2024

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów na terenie miasta. Aby utrzymać się przy posiadaniu skradzionego towaru, jeden z nich użył gazu wobec interweniującego ochroniarza. Mężczyznom przedstawiono zarzut i teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W czwartek (29 lutego) policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w toku prowadzonych czynności ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z marketów znajdujących się przy ulicy Szpitalnej na terenie miasta. Jeden z mężczyzn dokonał kradzieży sprzętu AGD o wartości ponad 400 złotych, drugi stał na czatach. Na całą sytuację zareagował ochroniarz sklepu i ruszył w kierunku mężczyzn. Podczas próby zatrzymania doszło pomiędzy nim, a mężczyznami do szarpaniny, podczas której jeden z nich użył wobec pracownika sklepu gazu pieprzowego.

Na podstawie zebranych informacji oraz nagrania z kamery monitoringu policjanci wytypowali podejrzanych mężczyzn. Już następnego dnia zostali zatrzymani i obaj trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało byli to mężczyźni w wieku 42 i 30 lat, mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. Podczas czynności procesowych mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo kradzieży rozbójniczej kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • Ochroniarz interwencje wobec napastników - stopklatka z monitoringu
  • Mężczyźni wychodzący z marketu ze skradzionym sprzętem - stopklatka z monitoringu
  • Ochroniarz interweniuje wobec napastników - stopklatka z monitoringu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.29 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony