Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom podrobione perfumy wartości 12 mln zł nie trafią na rynek

Data publikacji 06.03.2024

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, wykonując szereg czynności operacyjnych ustalili, że jeden z mieszkańców woj. śląskiego zajmować się może handlem podróbkami perfum. Zebrany materiał pozwolił na wytypowanie sklepu internetowego, który oferował podrobione produkty, położenie magazynów z podrobionym towarem oraz osobę, która odpowiadała za ten proceder.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na wydanie przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, która nadzoruje czynności policjantów, postanowienia o przeszukaniu magazynów i zatrzymaniu podejrzanego mężczyzny. W piątek, 1 marca 2024 r. policjanci podjechali pod jeden z magazynów celem potwierdzenia zebranych informacji i realizacji wydanych postanowień. W magazynie mieszczącym się na terenie pow. mikołowskiego zastali kilka osób, w tym mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu oraz podrobione perfumy. Zatrzymany 46-latek nie spodziewał się wizyty policjantów. W rozmowie z nimi od razu przyznał, że cały towar znajdujący się w magazynie należy do niego, oraz że są to perfumy z podrobionymi znakami towarowymi. W tym samym czasie funkcjonariusze KWP w Olsztynie rozpoczęli przeszukanie drugiego magazynu, który również należał do mężczyzny, a znajdował się w sąsiednim powiecie.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli blisko 32 tys. szt. perfum o rynkowej wartości około 12 mln zł. Policjanci zabezpieczyli również mienie warte 350 tys. zł w tym gotówkę oraz auto. Zatrzymany 46-latek usłyszał 2 zarzuty - handlu towarem z podrobionymi znakami towarowymi oraz „prania pieniędzy” – czyli przestępstwa określonego w art. 299 KK. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju, oraz poręczeniem majątkowym w wysokości 350 tys. zł.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pobawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / sc)

  • Na zdjęciu umundurowany policjant stoi w pomieszczeniu. Na regałach znajdują się zabezpieczone kartony z perfumami
  • Zdjęcie pomieszczenia. Na regałach znajdują się zabezpieczone kartony z perfumami
  • Na zdjęciu dwóch umundurowanych policjantów stoi w pomieszczeniu. Na regałach stoją kartony z zabezpieczonymi perfumami

Film Dzięki policjantom podrobione perfumy wartości 12 mln zł. nie trafią na rynek

Pobierz plik Dzięki policjantom podrobione perfumy wartości 12 mln zł. nie trafią na rynek (format mp4 - rozmiar 23.22 MB)

Powrót na górę strony