Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku

Data publikacji 04.04.2024

Zdecydowana i co najważniejsze szybka oraz skuteczna reakcja funkcjonariuszy Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Legnicy prawdopodobnie zapobiegła kolejnej tragedii, a mowa o działaniach podjętych w sytuacji zagrożenia życia. W trakcie służby policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w jednym z domów na terenie Zgorzelca. Natychmiast przystąpili do akcji i sami w trakcie pożaru, z zadymionych pomieszczeń, wyprowadzali na zewnątrz mieszkańców budynku. Całe zdarzenie przebiegało dynamicznie, a utrwalone zostało przy użyciu kamery nasobnej, która znajdowała się na wyposażeniu interweniujących funkcjonariuszy.

Kilka tygodni temu, gdy wykonywali czynności służbowe na terenie Zgorzelca, funkcjonariusze Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Legnicy otrzymali pilne zgłoszenie. Z informacji przekazanych przez dyżurnego stanowiska kierowania wynikało, że przy ul. Wrocławskiej doszło do pożaru budynku wielorodzinnego. Policjanci natychmiast zareagowali i niezwłocznie przemieścili się we wskazane w zgłoszeniu miejsce.

Po szybkim dotarciu na miejsce, od razu zauważyli niepokojące kłęby dymu wydobywające się z piętra budynku. Ponieważ liczyła się każda sekunda, funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać niezwykle szybko. Ruszyli więc na pomoc mieszkańcom kamienicy i chwilę później w jednym z mocno zadymionym pomieszczeniu zastali zdezorientowanego i widocznie zakłopotanego mężczyznę. Mundurowi bez zbędnej zwłoki pomogli poszkodowanemu opuścić mieszkanie.

W toku prowadzonych czynności policjanci ewakuowali jeszcze dwóch mieszkańców budynku. Ponadto mundurowi przeszukali pozostałe pomieszczenia, aby sprawdzić, czy nikt w nich nie pozostał. Po chwili na miejsce przybyli strażacy, którzy przystąpili do akcji gaśniczej.

Postawa dolnośląskich funkcjonariuszy jest przykładem odwagi, ale i świadomości noszonego munduru. Ten przykład potwierdza, że nasze motto „Pomagamy i chronimy” to nie są tylko słowa, a odpowiedzialność i poświęcenie drugiemu człowiekowi.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Film Nagranie z interwencji zarejestrowane przez kamerę nasobną

Pobierz plik Nagranie z interwencji zarejestrowane przez kamerę nasobną (format mp4 - rozmiar 40.52 MB)

Powrót na górę strony