Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie z KAS zabezpieczyli nielegalny alkohol i papierosy

Data publikacji 12.04.2024

Lubańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Oddział w Zgorzelcu zabezpieczyli 11 litrów alkoholu, około 2 kg krajanki tytoniowej oraz 150 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właściciel odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 2 tysiące złotych. Za taki czyn grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Lubaniu uzyskali informację dotyczącą posiadania dużej ilości wyrobów tytoniowych raz alkoholu bez akcyzy na jednej z posesji w powiecie lubańskim. Aby sprawdzić tę informację w czwartek, 11 kwietnia br. roku funkcjonariusze Policji oraz Służby Celno-Skarbowej w Zgorzelcu pojechali pod wskazany adres.

W trakcie dokładnego sprawdzenia budynku, zabezpieczyli 12 butelek alkoholu, 4 worki strunowe z zawartością krajanki tytoniowej oraz 150 sztuk papierosów, wszystko bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 2 tysiące złotych.

Mundurowi zabezpieczyli alkohol i wyroby tytoniowe. 70-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego został przesłuchany, a następnie zostały przedstawione mu zarzuty. Jego sprawą od tego czasu zajmować się będzie Krajowa Administracja Skarbowa.

Ostrzegamy przed alkoholem z nielegalnego źródła. Alkohol metylowy nie różni się w smaku ani zapachu od etylowego, jest jednak niezwykle toksyczny, a jego spożycie może przyczynić się do kalectwa lub śmierci.

(KWP we Wrocławiu / sc)

  • Policjanci liczący odzyskany tytoń i alkohol
  • Tytoń w woreczkach i papierosy
  • Butelki z alkoholem
Powrót na górę strony