Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz, który spowodował wielomilionowe straty, został zatrzymany

Data publikacji 25.04.2024

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o zniszczenie mienia o wartości blisko 4,5 mln złotych. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze 21 kwietnia. Mężczyzna w dwóch dyskontach spożywczych podpalił kontenery na śmieci, w wyniku czego w jednym z nich ogień przeniósł się na budynek sklepu. Na swoim koncie ma również podpalenie 3 innych pojemników na odpady. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenia mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, 21 kwietnia podpalił on w Jeleniej Górze  w dwóch dyskontach spożywczych kontenery na śmieci, w wyniku czego w jednym z nich ogień przeniósł się na elewację oraz konstrukcję dachu sklepu powodując zniszczenie wyposażenia oraz towaru. Ponadto okazało się, że zatrzymany ma na koncie spalenie 3 innych pojemników na odpady. Swoim działaniem 46-latek spowodował straty w wysokości blisko 4,5 mln złotych.

Policjanci powiadomieni o podpaleniach rozpoczęli poszukiwania osoby, która dopuściła się tych czynów. Zgromadzony materiał w tej sprawie pozwolił na wytypowanie, a następnie zatrzymanie kilka godzin po zdarzeniach 46-latka.

Jeleniogórzanin usłyszał już zarzuty w tej sprawie, jednak nie potrafił wytłumaczyć logicznie, dlaczego to zrobił. Za zniszczenie mienia grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 24 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres  3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.85 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony