Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziewięć osób odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się sutenerstwem

Data publikacji 25.04.2024

W nocy z soboty na niedzielę krakowscy policjanci razem z kryminalnymi z KWP w Krakowie oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej przeprowadzili działania wymierzone przeciwko grupie osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się sutenerstwem. W wyniku akcji funkcjonariuszy zatrzymane zostały 23 osoby. W śledztwie nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie dziewięciu osobom przedstawiono zarzuty.

W niedzielę, 21 kwietnia br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz innych wydziałów kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, a także funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili działania wymierzone przeciwko osobom podejrzewanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się sutenerstwem. Kryminalni od dłuższego czasu rozpracowywali środowisko sutenerów i gromadzili materiał potrzebny do przeprowadzenia akcji.

W wyniku śledztwa, policjanci łącznie pod sześcioma adresami na terenie Krakowa oraz jednej z miejscowości w powiecie krakowskim zatrzymali 23 osoby, 16 kobiet oraz 7 mężczyzn. W toku przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 33 telefony komórkowe, gotówkę w kwocie blisko 135 tysięcy złotych, ponad 1,5 tysiąca dolarów, ponad 18 tysięcy euro oraz nielegalne substancje. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do krakowskiej komendy miejskiej, a następnie trafiły do policyjnego aresztu.

W poniedziałek, 22 kwietnia 9 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się sutenerstwem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto decyzją Prokuratury Okręgowej w Krakowie wobec 7 mężczyzn oraz 2 kobiet zastosowane zostały policyjne dozory, oraz poręczenia majątkowe w kwocie od 5 do 100 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Krakowie / sc)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony