Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Po nitce do…” odnalezienia zaginionego mężczyzny

Data publikacji 13.05.2024

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 94-latka, cierpiącego na demencję, który wyruszył w samotną podróż w kierunku Warszawy. Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Lwówka Śląskiego i Wrocławia, a także pracowników kolei, mężczyzna został odnaleziony. Cały i zdrowy został przekazany rodzinie.

W sobotni wieczór (11 maja) dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał informację o zaginięciu mężczyzny. Z relacji rodziny wynikało, że 94-latek, cierpiący na demencję, wyszedł z domu i od kilku godzin do niego nie wrócił. Mimo samodzielnych poszukiwań w okolicy nie udało się go odnaleźć. Dlatego też postanowili zwrócić się o pomoc do lwóweckich funkcjonariuszy.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Komunikat o zaginięciu mężczyzny został przekazany wszystkim patrolom. Do działań stawili się policjanci wchodzący w skład Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz pozostali zaalarmowani funkcjonariusze.

Mundurowi wiedzieli, że z uwagi na wiek oraz jego schorzenia, cenna jest każda minuta. Rozpytywali mieszkańców, sprawdzili wszystkie miejsca, w których bywał zaginiony oraz przekazali do publicznej wiadomości jego wizerunek.

Dużą rolę odegrał zapis z monitoringu miejskiego. Dzięki temu udało się odtworzyć krok po kroku drogę, jaką przemierzył 94-latek. Z powziętych informacji wynikało, że mężczyzna udał się różnymi środkami komunikacji do Jeleniej Góry. Następnie pociągiem dojechał do Janowic Wielkich, skąd ruszył w kierunku Wrocławia.

Tam też został odnaleziony przez policjantów Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Błąkał się w centrum miasta Po zaopiekowaniu przez służby medyczne, zaginiony senior został przekazany rodzinie.

Powyższa historia jest przykładem jak ważną rolę odrywa czas oraz współpraca służb, by uratować ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony