Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z nielegalnym towarem

Data publikacji 05.06.2024

Lipnowscy policjanci zabezpieczyli 880 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Taką ilość funkcjonariusze znaleźli w miejscowości Jankowo oraz Kikół. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Za złamanie przepisów prawa karnego skarbowego grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lipnowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Jankowo doszło do pożaru i prawdopodobnie pali się dom. Lipnowscy policjanci bardzo szybko dotarli na miejsce. Tam zastali dwóch mężczyzn, 31-letniego mieszkańca Torunia i 23-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich. Obaj mężczyźni palili śmieci na podwórku.

Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził pojazd marki Citroen Jumper, który był zaparkowany na wjeździe do posesji. Gdy policjanci sprawdzili auto, okazało się, że jest w nim krajanka tytoniowa. Kolejne worki z zawartością tego samego „asortymentu” lipnowscy policjanci zabezpieczyli w namiocie magazynowym w miejscowości Kikół. W sumie ujawniono 880 kg nielegalnego towaru. Mężczyźni zostali zatrzymani. Funkcjonariusze obliczyli, że gdyby ten tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby z tytułu nieodprowadzonego podatku kwotę ponad miliona złotych.

23 letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania towaru bez polskich znaków skarbowych akcyzy, których ilość lub wartość wskazuje na przeznaczenie handlowe. Teraz grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

  • na zdjęciu zabezpieczone worki z krajanką tytoniową leżą na ziemi
  • na zdjęciu zabezpieczona krajanka tytoniowa
  • na zdjęciu policjant stoi przy zabezpieczonych workach z krajanka tytoniową
Powrót na górę strony