Aktualności

Policjanci i pracownicy cywilni wzięli udział w akcji charytatywnej „Wiosna na sportowo”

Data publikacji 11.06.2024

Mundurowi i cywile z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wsparli akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach. Opłaty startowe zasiliły jej konto. Na czele tego sportowego wydarzenia stanęli Szefowie tutejszej komendy.

Wczoraj, 10 czerwca na stadionie osiedlowym przy ulicy Świętopełka w Toruniu odbyła się wyjątkowa impreza. W strojach sportowych oraz mundurach pojawili się tam policjanci, cywile i zaproszeni członkowie ich rodzin.

Wszystkich zjednoczył szczytny cel – wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach, która zorganizowała akcję „Wiosna na sportowo”

Na czele drużyny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu stanęli oczywiście jej Szefowie: insp. Witold Markiewicz, kom. Arkadiusz Górecki i kom. Tomasz Markowski.

Założenie wydarzenia zakładało minimum 30-minutową aktywność w formie biegu, spaceru, jazdy na rowerze, nordic walking lub inną, w której uczestnicy wykorzystają siłę swoich mięśni.
Wśród zebranych największym powodzeniem cieszyło się bieganie, ale nie zabrakło też amatorów innych sportów. Opłaty startowe zasiliły konto Fundacji.

W tych zawodach każdy był zwycięzcą. Nagrodą była satysfakcja z okazanego wsparcia, możliwość spotkania dawno niewidzianych kolegów ze służby, a także z pewnością uśmiechy na twarzach podopiecznych Fundacji.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Powrót na górę strony