Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany ojciec wiózł na kolanach rocznego synka

Data publikacji 27.10.2009

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Na kolanach trzymał rocznego synka. Po badaniu okazało się, że miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło też na jaw, że sąd orzekł wobec niego już wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów do 2011 roku. Funkcjonariusze z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali kierowcę. Krzysztof Z. był bardzo agresywny. 27-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku po alkoholu, naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz złamanie zakazu sądowego.

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Płochocinie. Jak wstępnie ustalili, kierowca daewoo stracił nagle panowanie nad pojazdem i uderzył czołowo w latarnię. Był nietrzeźwy. Na kolanach trzymał swojego rocznego synka. Mężczyzna zostawił dziecko w rozbitym samochodzie i uciekł. Dopiero, gdy na miejsce przybył policyjny patrol, kierowca powrócił. W tym czasie funkcjonariusze wezwali pogotowie. Chłopczyk z obrażeniami ciała przewieziony został razem z matką do szpitala.

Podczas zatrzymania przez ożarowskich policjantów Krzysztof Z. był agresywny. Badanie wykazało, że 27-latek miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna złamał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdu, który obowiązywał go do 2011 roku. Wczoraj Krzysztof Z. usłyszał już zarzuty. Do wszystkiego się przyznał.

Piłeś - nie jedź! Przypominamy, że nawet niewielka dawka alkoholu wpływa na sposób kierowania. Obniżona koncentracja, słaby refleks i brak spostrzegawczości - w takiej sytuacji o wypadek nie trudno. Kilka sekund może zaważyć na czyimś życiu. Każdy kierowca prowadząc po alkoholu ryzykuje zdrowie, nie tylko swoje, ale i innych użytkowników dróg: kierowców, pasażerów, podróżujących z rodzicami dzieci, pieszych. Każdy nietrzeźwy kierujący to potencjalny zabójca.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony