Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny początek tygodnia

Data publikacji 20.09.2011

Pierwszy dzień tego tygodnia rozpoczął się wyjątkowo tragicznie. W 125 wypadkach, do których doszło na terenie naszego kraju , zginęły aż 23 osoby. Mimo wielu policyjnych apeli, nie wszyscy kierowcy pamiętają o tym, aby na drodze zachowywać bezpieczeństwo. Prowadzący pojazdy muszą zapamiętać, że poruszanie się zgodnie z przepisami leży w ich interesie, a brawura i lekkomyślność często kończy się w najgorszy możliwy sposób.

Ten tydzień rozpoczął się wyjątkowo tragicznie. W miniony poniedziałek na polskich drogach doszło do 125 wypadków, w których rannych zostało 160 osób, a aż 23 zginęły. Gdyby nie nadmierna prędkość, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, wyprzedzanie na trzeciego, nie doszłoby do takich zdarzeń. Do ich ilości przyczyniła się również pogoda, która w niektórych rejonach naszego kraju, potrafiła zaskoczyć kierujących. Pomimo licznych apeli, wśród wielu prowadzących auta, rozsądek zszedł na dalszy plan. Górę natomiast wzięły – brawura, lekkomyślność, pewność siebie i brak odpowiedzialności. Każdy kierowca powinien pamiętać, że takie zachowanie  może doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń. Dlatego zamiast udawać mistrza  kierownicy, prowadząc auto należy być skupionym i starać się przewidywać co może zdarzyć się na drodze.

Należy także wspomnieć o tym, że ten weekend również nie należał do najspokojniejszych biorąc pod uwagę bezpieczeństwo na drogach. Od piątku do niedzieli (16.09 – 18.09) w  358 wypadkach śmierć poniosło 41 osób, zaś 452 zostały ranne. Policjanci zatrzymali ponadto 167 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.

Rafał Dudziński

Powrót na górę strony