Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie największej grupy przestępczej w kujawsko-pomorskim aresztowani

Data publikacji 22.12.2011

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym trafili do aresztu na 3 miesiące. Materiał dowodowy zebrany przez Wydział Kryminalny KWP w Bydgoszczy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutów m.in. handlu narkotykami o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych. Rozbita grupa była największą i najniebezpieczniejszą w kujawsko-pomorskim w ostatnich latach.

Rozbicie przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizowanej grupy o charakterze zbrojnym działającej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od 2001 roku ma swój ciąg dalszy. Materiały dowodowe zgromadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy pozwoliły prokuratorowi okręgowemu na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Sześciu bydgoszczan usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się handlem narkotykami (w ilości nie mniejszej niż 490 kg amfetaminy, ponad 340 kg marihuany oraz 300.000 szt. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych), wymuszeniami, kradzieżami oraz czerpaniem korzyści z prostytucji. „Kadafi” usłyszał dodatkowo zarzut kierowania tą grupą, natomiast „Maciula” usiłowania dokonania zabójstwa w roku 2008 w bydgoskim Fordonie, a „Stachu” pomocy w usiłowaniu zabójstwa. Dziś wiemy, że sprawa ta miała charakter porachunków pomiędzy grupami przestępczymi. Sąd zdecydował, że podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w aresztach.

Przypomnijmy, że do zatrzymań doszło we wtorek (20.12). Policjanci wiedzieli, że osoby te są niebezpieczne i bezwzględne. Akcja została precyzyjnie przygotowana. Do działań ściągnięto także policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i antyterrorystów z Wrocławia. Rano policjanci weszli do ponad 10 mieszkań i różnych zabudowań na terenie Bydgoszczy i województwa dolnośląskiego. Zatrzymali łącznie 6 mężczyzn w wieku od 32 do 43 lat, mieszkańców Bydgoszczy. W mieszkaniach tych osób policjanci zabezpieczyli amunicję ostrą, maczetę, toporek i bagnet. Natomiast w podwrocławskiej miejscowości pistolet 9mm oraz ponad 420g kokainy wartej ok. 100 tys. złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Rozbito największą grupę przestępczą w kujawsko-pomorskim >>

Powrót na górę strony