Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawił kolegę bez pomocy

Data publikacji 08.06.2012

35-letni mieszkaniec gminy Wohyń, który na ul. Wojska Polskiego w Radzyniu Podlaskim jadąc motocyklem marki Yamaha spowodował wypadek drogowy, usłyszał zarzuty. Mężczyzna zbiegł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu koledze. Jak ustalili funkcjonariusze, w chwili zdarzenia motocyklista był pijany.

Do zdarzenia doszło na ul. Wojska Polskiego w Radzyniu Podlaskim. Kiedy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że mężczyzna kierujący motocyklem marki Yamaha stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił go, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Razem z nim podróżował 27-latek, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. Niestety kierowca motocykla widząc co się stało, odjechał. Na jezdni pozostawił leżącego kolegę, nie udzielając mu pomocy.

Funkcjonariusze nie mieli problemów z ustaleniem tożsamości czy miejsca przebywania kierującego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Wohyń. W chwili zatrzymania nie potrafił wyjaśnić dlaczego odjechał z miejsca wypadku. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj motocyklista usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Teraz stanie przed sądem.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony