Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpracował z "Kadafim", został zatrzymany

Data publikacji 22.06.2012

Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali w bydgoskim Fordonie 34-latka o pseudonimie Bronek. To ciąg dalszy sprawy związanej z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, którą kierował, przebywający do dziś w areszcie, bydgoszczanin o pseudonimie „Kadafi”. W tej sprawie zarzuty do tej pory usłyszało ponad 20 osób.

Wczoraj w bydgoskim Fordonie policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę o pseudonimie Bronek. Materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych wskazuje, że Tomasz B. współpracował ze zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, na której czele stał „Kadafi”, rozprowadzając narkotyki. W latach 2010-2011 brał udział w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy w ilości nie mniejszej niż 18 kg. 34-latek dziś jeszcze trafi do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Przypomnijmy: do rozbicia tej grupy doszło pod koniec grudnia 2011 r. Wówczas zarzuty, które usłyszeli jej członkowie dotyczyły m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się handlem narkotykami w ilości nie mniejszej niż 490 kg amfetaminy, ponad 390 kg marihuany oraz 300.000 szt. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych, wymuszeń, kradzieży oraz czerpania korzyści z prostytucji.

W sprawie, do tej pory, zarzuty popełnienia kilkudziesięciu przestępstw usłyszało ponad 20 osób. Śledczy zapewniają, że to nie koniec zatrzymań.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Rozbito największą grupę przestępczą w kujawsko-pomorskim >>

Kolejne zatrzymania w związku z grupą "Kadafiego" >>

Film Współpracował z "Kadafim", został zatrzymany

Opis filmu: narkotyki, zatrzymania, grupa kadafiego

Pobierz plik Współpracował z "Kadafim", został zatrzymany (format mp4 - rozmiar 9.03 MB)

Powrót na górę strony