Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i bez prawa jazdy wiózł samochodem 5 osób

Data publikacji 14.05.2014

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 18-latek, który wracając z dyskoteki wiózł autem 5 osób. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Po wypadku młody człowiek pozostawił rannych pasażerów i uciekł z miejsca zdarzenia. Po dwugodzinnych poszukiwaniach 18-latka wytropił w rzepaku policyjny pies. Mężczyzna, jak się okazało, nie miał prawa jazdy a ponadto pojazd, którym kierował nie był w ogóle zarejestrowany, nie posiadał badań technicznych i miał zamocowane skradzione tablice rejestracyjne. 18-latek za swoje czyny stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na jednej z dróg w powiecie jaworskim. Kierowca osobowego Mitsubishi tuż po 5.00 rano wracał z dyskoteki wspólnie z pięciorgiem swoich znajomych. W pewnym momencie kierujący najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając na miejscu rannych pasażerów.

Policjanci z powiatu jaworskiego po otrzymaniu informacji o tym wypadku, niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy oraz ustalenia jego okoliczności. Przybyłe na miejsce wypadku pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 4 poszkodowane osoby. Z uwagi na dość rozległy rejon poszukiwań zbiegłego kierowcy, na miejsce skierowano dodatkowe patrole policyjne oraz przewodnika z psem tropiącym. Pies podjął trop za mężczyzną, który jak się okazało, na widok mundurowych ukrył się w rzepaku. Po trwających blisko dwie godziny działaniach i systematycznym ograniczaniu drogi ucieczki, 18-letni mieszkaniec gminy Mściwojów został zatrzymany. Był kompletnie pijany. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie prowadzonej akcji został odnaleziony również kolejny 5 pasażer, który także ukrył się na pobliskim polu.

Jak ustalili funkcjonariusze, młody kierowca nigdy nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie był w ogóle zarejestrowany, nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia. Miał również założone skradzione tablice rejestracyjne.

18-latek wkrótce stanie przed sądem.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 
 

Film Pijany i bez prawa jazdy wiózł samochodem 5 osób

Pobierz plik Pijany i bez prawa jazdy wiózł samochodem 5 osób (format mp4 - rozmiar 6.75 MB)

Powrót na górę strony