Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci z komisariatu w Miedźnej uratowali życie mężczyźnie
Dzięki błyskawicznej interwencji mundurowych 34-latek, który próbował odebrać sobie życie, został uratowany. Policjanci w porę zdjęli mu z szyi sznur i udzieli mu pomocy przedmedycznej. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.
Katowice -
Podejrzany o usiłowanie zabójstwa w areszcie
Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego, zadając ciosy przy użyciu noża. Mężczyzna, któremu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, trafił już do aresztu na najbliższe 3 miesiące.
Wrocław -
Policjanci z łódzkiej drogówki zebrali nakrętki dla Nadii
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy miejskiej przekazali trzy worki wypełnione po brzegi nakrętkami. Zbiórka plastikowych nakrętek ma na celu wsparcie leczenia czteroletniej Nadii.
Łódź -
Policjanci pomogli mężczyźnie narażonemu na wychłodzenie
Policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim, podczas nocnego patrolu, zauważyli leżącego w rowie mężczyznę. 68-latek był nietrzeźwy, zmarznięty i miał przemoczone ubranie. Dzięki prawidłowej postawie policjantów senior uniknął wychłodzenia. Sytuacja, w której się znalazł, mogła zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu.
-
Bądź bezpieczny na drodze
Synoptycy zapowiadają załamanie pogody, silny wiatr, opady śniegu i marznącego śniegu z deszczem. W tak zmiennych i trudnych warunkach atmosferycznych należy zachować ostrożność na drodze.
KGP -
Policjanci udaremnili próbę oszustwa metodą "na wnuczka" i odzyskali pieniądze
Mieszkanka powiatu sochaczewskiego uwierzyła, że jej córka spowodowała wypadek i wydała kilkadziesiąt tysięcy złotych, które miały gwarantować uniknięcie odpowiedzialności karnej. Dzięki współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, sochaczewscy funkcjonariusze zatrzymali 21-letnią kobietę, która odebrała pieniądze od seniorki. Podejrzana usłyszała już zarzut oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Radom -
Podejrzani mieli uszkodzone opuszki palców u rąk, by uniemożliwić ich identyfikację
Kradzieże rozbójnicze, szereg kradzieży sklepowych oraz fałszowanie dokumentów to przestępstwa, o które podejrzani są obywatele Rosji, którzy zatrzymani zostali przez policjantów z komisariatu w Płocku przy współpracy z „kryminalnymi” z Garwolina. Jak ustalili śledczy, podejrzani uprawiali przestępczy proceder w kilku miastach na terenie województwa mazowieckiego, a zaledwie rok temu opuścili zakłady karne. Dobrze zorganizowana akcja płockich policjantów i zebrany przez nich materiał dowodowy spowodował, że 33-latek i jego wspólnik ponownie wrócili za mury więzienia.
Radom -
Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Będący w czasie wolnym od służby mysłowicki policjant zatrzymał w Będzinie pijanego kierowcę. Starszy posterunkowy Kamil Edling widząc, jak po nieudanym manewrze cofania kierujący fiatem mężczyzna wjechał w ogrodzenie, natychmiast podbiegł do niego i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Badanie alkomatem wykazało u 38-letniego mieszkańca Będzina prawie 2,5 promila alkoholu.
Katowice -
Sprzedaż nielegalnego paliwa naraziła skarb państwa na straty w wysokości 190 mln złotych
Nielegalnie sprzedali ponad 105 mln litrów paliwa, wystawili z tego tytułu faktury poświadczające nieprawdę na ponad 117 mln złotych i narazili Skarb Państwa na straty sięgające 190 mln złotych. Ostatecznie zostali zatrzymani przez policjantów stołecznego wydziału ds. odzyskiwania mienia przy wsparciu funkcjonariuszy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz SPKP z Warszawy, Lublina, Bydgoszczy, Białegostoku Radomia i Łodzi, którzy w tej sprawie współpracowali z Łódzkim Urzędem Celno-Skarbowym. Zatrzymani do sprawy już usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uszczuplenia podatku, zbrodni fakturowej oraz prania brudnych pieniędzy. Może im grozić kara do 25 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że i Ty możesz wesprzeć sieroty, wdowy oraz wdowców po policjantach i policjantkach, którzy wychodząc na służbę, nigdy już z niej żywi nie powrócili?
KGP -
8 osób zatrzymanych do sprawy narkotykowej
CBŚP rozbiło gang narkotykowy działający w Wielkopolsce i zatrzymało 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym lidera grupy. Wśród zatrzymanych znajduje się także dwóch „plantatorów”, a funkcjonariusze w ramach działań zlikwidowali dwie plantacje konopi. Policjanci przejęli 5,5 kg marihuany, a do sprawy zabezpieczono mienie podejrzanych warte ok. 700 tys. zł. Grupa mogła wprowadzić na rynek ok. 60 kg marihuany. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.
CBŚP -
Uratowali kobietę, która targnęła się na życie
Kolneńscy policjanci już po dwudziestu minutach od zgłoszenia odnaleźli 46-latkę, która próbowała odebrać sobie życie. Nieprzytomną i wyziębioną kobietę mundurowi znaleźli w samochodzie. Dzięki temu w porę trafiła pod opiekę lekarzy.
Białystok -
Dzielnicowy czujny także po służbie
O tym, że policjantem jest się przez całą dobę, przekonał się złodziej ujęty przez świętochłowickiego dzielnicowego. Policjant już po służbie i w wolnym czasie był na zakupach w jednym z marketów. Tam zauważył, jak młody mężczyzna wybiega ze sklepu wraz ze skradzionym towarem. Policjant natychmiast ruszył za mężczyzną w pościg i udaremnił jego dalszą ucieczkę.
Katowice -
W czasie wolnym wspólnie z innym policjantem zatrzymał poszukiwanego mężczyznę
Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu chociaż był już po służbie podjął czynności i wspólnie z innym funkcjonariuszem zatrzymał mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Mieszkaniec Wałbrzycha trafi teraz na najbliższy rok za kraty więzienia.
Wrocław -
Lęborscy policjanci pomogli starszej kobiecie, która zasłabła na ulicy
Policjanci z Lęborka udzielili pierwszej pomocy 86-letniej kobiecie, która zasłabła na ulicy. St. sierż. Artur Mysłek i st. sierż. Wiesława Żynda ocucili tracącą przytomność starszą panią i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Ich szybka reakcja zapobiegła możliwej tragedii.
Gdańsk -
57-latek groził wysadzeniem swojego domu, został zatrzymany za posiadanie broni palnej i amunicji
Policjanci z Czarnego zatrzymali mieszkańca gminy Czarne za posiadanie broni palnej. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli u niego w domu broń palną – przerobiony karabin KBKS z tłumikiem, amunicję oraz broń palną przerobioną z ręcznej latarki. Dodatkowo mężczyzna posiadał w domu samodzielnie skonstruowane ładunki wybuchowe i groził wysadzeniem własnego domu. Funkcjonariusze zwrócili się do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztu.
Gdańsk -
Dzielnicowy czujny poza służbą
W ubiegły poniedziałek dzielnicowy z Komisariatu Policji w Żukowie, będąc poza służbą, rozpoznał na stacji paliw poszukiwanego mężczyznę. O tym fakcie powiadomił swojego dyżurnego i podjął interwencję. Jego spostrzegawczość okazał się trafna. 41-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa
Gdańscy policjanci z referatu interwencyjnego zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który rzucił się z siekierą na swoją konkubinę. Pokrzywdzona z urazem głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Teraz grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywcie.
Gdańsk -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i popełnił szereg wykroczeń. Nazbierał 36 punktów karnych
Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafiło dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego, którzy chcieli uniknąć kontroli drogowej. Podczas ucieczki kierowca popełnił szereg wykroczeń, za co poniósł surowe konsekwencje. Mężczyzna odpowie ponadto za dwa przestępstwa: niezatrzymanie się do kontroli oraz posiadanie narkotyków. Podróżujący z nim 18-latek też nie pozostanie bezkarny.
Bydgoszcz -
Zero tolerancji dla aktów wandalizmu – policjanci zatrzymali podejrzanych o uszkodzenie 18 aut
Policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali trzech nastolatków, którzy w grudniu 2020 roku zniszczyli 18 samochodów zaparkowanych na osiedlowych ulicach. Straty właścicieli pojazdów to ponad 37 tysięcy złotych. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp. -
Pani Weronika usłyszała jaką kwotę przekazali jej ludzie dobrego serca i otrzymała kwiaty z rąk policjantki, która ogłosiła zbiórkę
W auli Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego na warszawskim Mokotowie z Panią Weroniką, która została oszukana i okradziona metodą „na administratora”, spotkała się mł. asp. Paulina Ziobro z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, która poruszona krzywdą 96-latki ogłosiła zrzutkę. Kwota jaką zebrano przy wsparciu Filipa Chajzera, który włączył się w akcję i uczestniczył w spotkaniu, przeszła najśmielsze oczekiwania każdego z nas. Dziękujemy serdecznie za wsparcie. Pieniądze niebawem powędrują na konto pokrzywdzonej starszej Pani.
KSP -
Polska jednym z najbezpieczniejszych państw Unii Europejskiej
Według informacji Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat) Polska jest wśród państw, których obywatele najrzadziej zgłaszali przestępstwa, przemoc lub wandalizm w swojej okolicy. "Niewątpliwie duża w tym zasługa służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku, zwłaszcza polskiej Policji" - ocenił rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
KGP -
Podziękowania od mieszkańców za zatrzymanie włamywaczy i odzyskanie mienia
Kryminalni ze Szprotawy w wyniku pracy operacyjnej wytypowali i zatrzymali podejrzanych o kilkadziesiąt włamań do piwnic na terenie miasta. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości 2 tysięcy złotych. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu wpłynęły podziękowania od mieszkańców dla policjantów za odzyskanie ich mienia. Podziękowania i radość osób, którym została udzielona pomoc, są najlepszą nagrodą dla każdego policjanta w codziennej, trudnej służbie.
Gorzów Wlkp. -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę
Funkcjonariusz sędziszowskiego komisariatu w czasie wolnym od służby zatrzymał niebezpiecznie jadącego kierowcę mercedesa. Okazało się, że kierujący miał prawie promil alkoholu w organizmie. 48-letni mieszkaniec Ropczyc stracił prawo jazdy. Mężczyzna odpowie także za kierowanie gróźb karalnych wobec interweniującego funkcjonariusza.
Rzeszów -
Wywołał fałszywy alarm, został aresztowany
Na początku marca br. informowaliśmy o fałszywym alarmie bombowym w jednym z tarnowskich supermarketów. Kilka dni później tarnowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie tego alarmu. Wpadł podczas kradzieży rozbójniczej. Decyzją sądu 26-letni tarnowianin został tymczasowo aresztowany.
Kraków -
Pomoc na wagę złota
Codzienna gonitwa sprawia, że często nie zauważamy osób w potrzebie. Własne sprawy i obowiązki pochłaniają nas do tego stopnia, że problemy innych bywają niezauważalne. Policjantka z Piekar Śląskich – mł. asp. Aleksandra Zydyk już nie po raz pierwszy pokazała, że na jej pomoc można zawsze liczyć.
Katowice -
#Challenge „Kilometr dla Moniki”
Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku przebiegli "kilometr dla Moniki". Celem akcji jest uzbieranie jak najwyższej kwoty dla Pani Moniki, która w listopadzie 2020 roku w miejscowości Niegowić uczestniczyła w wypadku drogowym. Teraz czeka ją długie i kosztowne leczenie, a także zakup protezy.
Białystok -
Z rekruta w policjanta - wizyta w Szkole Policji w Katowicach
Zanim młodzi policjanci zaczną podejmować pierwsze interwencje oraz dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich, muszą się do tego solidnie przygotować. Szkoła Policji w Katowicach jest do tego idealnym miejscem. Znakomite zaplecze techniczne i dydaktyczne z salami symulacyjnymi oraz pełnowymiarowym i wiernie odwzorowanym miasteczkiem do ćwiczeń praktycznych w terenie. Zobaczcie, gdzie kształcą się przyszli policjanci. Opolski rekrut zabierze nas do najmłodszej policyjnej szkoły w Polsce.
Opole -
Policjanci przechwycili prawie 50 kg tytoniu
Prawie 50 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Woli. Tytoń został przechwycony przez funkcjonariuszy w chwili, kiedy miał trafić na bazar. 56-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut dotyczący przechowywania towaru akcyzowego w postaci krajanki tytoniowej, gdzie Skarb Państwa poniósł straty z tytułu podatku akcyzowego w wysokości ponad 40 tys. złotych.
KSP -
Ostrzelał auto sąsiada. Policjanci szybko zatrzymali napastnika
58-latek pokłócił się ze swoim sąsiadem, więc postanowił ostrzelać jego auto z rewolweru – wiatrówki. W pojeździe uszkodzone zostały szyby. Był to drugi przypadek kiedy zniszczono mienie tego samego mężczyzny. Łącznie straty wyniosły ponad 10 tysięcy złotych. Dzięki zainstalowanemu monitoringowi oraz działaniu służb szybko zatrzymano podejrzanego. W toku dochodzenia zabezpieczono broń. Na poczet przyszłych kar zajęto auto 58-latka.
Gorzów Wlkp.

