Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Nador wytropił zaginioną kobietę
Policyjny pies patrolowo-tropiący w kilka godzin po zgłoszeniu zaginięcia, wraz ze swoim przewodnikiem, odnaleźli zaginioną 39-latkę. Kobieta trafiła do szpitala.
Radom -
Ucieczka przed policyjnym pościgiem zakończona groźnym wypadkiem
Trzech nastolatków zostało rannych w wypadku, do którego doszło wczoraj przed godziną 4 rano w Mysłowicach. Kierujący renault 16-letni mieszkaniec Będzina nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym pościgiem. Na ul. Ziętka stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonową podporę mostu. W samochodzie, a także w miejscu zamieszkania jednego z uczestników zdarzenia, stróże prawa znaleźli narkotyki. Okazało się także, że 16-letni kierujący jest poszukiwany przez sąd.
Katowice -
Mężczyzna ledwo oddychał. Jego życie uratowali kryminalni
Zdecydowana reakcja wschowskich kryminalnych uratowała życie mężczyźnie, który schorowany i wycieńczony leżał na łóżku w zamkniętym w mieszkaniu. Dzięki ich dociekliwości udało się w porę wejść do środka i udzielić mu pomocy. Mężczyzna miał problemy z oddychaniem, więc funkcjonariusze udrożnili mu drogi oddechowe i wezwali załogę ratownictwa medycznego.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci ratowali życie nieprzytomnego mężczyzny
Leżał na chodniku nieopodal targowiska miejskiego przy ul. Lipowej w Gliwicach, był nieprzytomny – chorego, który nie oddychał, wypatrzyli policjanci z przejeżdżającego radiowozu i udzielili mu fachowej pomocy. Na miejsce przybyła też, powiadomiona przez przejeżdżających kierowców, karetka pogotowia. Ratownicy medyczni przejęli akcję reanimacyjną od policjantów.
Katowice -
Policjanci wynieśli mężczyznę z płonącego mieszkania
Policjanci z białostockiej "patrolówki" jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru. Weszli do płonącego i zadymionego mieszkania, z którego wynieśli nieprzytomnego mężczyznę. Udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia.
Białystok -
W Polsce ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 – „to historyczny moment”
Naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska i dyrektor tego szpitala prof. Waldemar Wierzba byli jednymi z pierwszych osób w Polsce, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. Proces szczepień rozpoczął się właśnie nie tylko w całym kraju, także w większości państw UE – to szansa na zwalczenie wirusa i powrót do normalności.
KGP -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że istnieje wiele pokojowych form sprzeciwu w sytuacji niezadowolenia z działania Policji?
KGP -
Lubuscy policjanci eskortowali busa ze szczepionkami przeciw COVID-19
Pierwsza partia szczepionki przeciw wirusowi COVID-19 dotarła już do Polski. Swój wkład z transport tego ważnego dla zdrowia i życia ludzi leku mieli także lubuscy policjanci, którzy przeprowadzili jego konwój od polsko-niemieckiej granicy do województwa wielkopolskiego. Doświadczeni w tego typu działaniach policjanci ruchu drogowego pomogli sprawnie i bezpiecznie przejechać przez województwo lubuskie busowi ze szczepionkami, który zmierzał do Agencji Rezerw Materiałowych.
Gorzów Wlkp. -
Pomaganie innym - to ważna część policyjnej służby
Niżańscy policjanci bez chwili wahania ruszyli z pomocą osobom, których dom stanął w płomieniach. Jako pierwsi dotarli na miejsce, udzielili pomocy poszkodowanym i sprawdzili czy w budynku nikt nie został. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.
Rzeszów -
Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Komendy Stołecznej Policji
Rozpoczął się wyjątkowy czas związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Wielu z nas spędzi go w rodzinnym gronie przy bożonarodzeniowym drzewku. Kiedy już świąteczny nastrój na dobre zagości w naszych domach atmosferę może umilić nam koncert Chóru Komendy Stołecznej Policji. Muzycy pod opieką artystyczną Sylwii Krzywdy zapewnią wszystkim niewątpliwie muzyczną ucztę, która zabierze nas do krainy najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Wśród nich znalazły się aranżacje zarówno te bardzo dobrze znane, jak i te mniej popularne. Zapraszamy do wysłuchania m.in. takich pieśni bożonarodzeniowych, jak: „Przybieżeli do Betlejem”, „Kołysanka dla Jezusa”, „Dalej chłopy”, „Lulajże Jezuniu” i „W żłobie leży”.
KSP -
Funkcjonariusze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w roli Mikołajów
Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie po raz kolejny pokazali jak solidarne jest nasze środowisko i jak ważny jest dla nas los rodzin nieżyjących policjantów.
Akademia Policji w Szczytnie -
Wyrzuciła przez okno 22 tys. zł - sądeccy policjanci ustalili sprawcę oszustwa
Mężczyzna, który odebrał od sądeczanki wyłudzone metodą na policjanta pieniądze został zatrzymany. Funkcjonariusze intensywnie działając w tej sprawie, już dzień po zdarzeniu ustali sprawcę i przedstawili mu zarzut oszustwa.
Kraków -
Łęczyńscy policjanci wsparli samotnych i bezdomnych
Kolejny rok z rzędu łęczyńscy policjanci brali udział w akcji „Świąteczna Paczka”. Do najbardziej potrzebujących osób z terenu gminy Milejów trafiły potrawy wigilijne oraz paczki świąteczne pełne artykułów spożywczych oraz chemicznych. Podczas wizyt nie zabrakło ciepłych życzeń, uśmiechu oraz łez wzruszenia.
Lublin -
Mundurowa Gwiazdka sprawia radość i wywołuje uśmiech na dziecięcych buziach
Dzięki wielkim sercom i zaangażowaniu policjantów i pracowników puławskiej Policji, do podopiecznych Ogniska Wychowawczego w Puławach zawitała Gwiazdka Mundurowa. Mnóstwo słodyczy, materiałów plastycznych, a nawet sprzęt AGD przekazali najmłodszym policjanci, którzy postanowili zrobić im niespodziankę i umilić w ten sposób Święta Bożego Narodzenia.
Lublin -
Policjanci zorganizowali świąteczną paczkę dla rodzinnego domu dziecka
Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz podległych komisariatów zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby pomóc dzieciom, które trafiły do rodzinnego domu dziecka. Dzięki tej spontanicznej inicjatywie jeszcze przed świętami do domu pani Katarzyny trafiły najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, środki czystości, zabawki oraz różnego rodzaju przedmioty niezbędne przy opiece małego dziecka.
KSP -
Ujawnione militaria podczas interwencji domowej
Zatrzymaniem dwóch nietrzeźwych osób zakończyła się wczorajsza interwencja domowa w gminie Leśniowice. W domu zatrzymanej pary policjanci znaleźli dynamit, kilkaset spłonek i pocisków od naboi. Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Posiadanie tego typu arsenału bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.
Lublin -
Finał charytatywnej akcji sochaczewskich policjantów
Dzisiaj finał ósmej edycji akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka. W trudnym czasie spowodowanym pandemią ilość darów przekazanych przez ludzi dobrej woli przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wersalka, pralka, lodówki i małe AGD, laptopy i tablety dla dzieci do nauki zdalnej, a także środki czystości, artykuły szkolne i spożywcze trafiły na najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Teresin.
Radom -
We właściwym miejscu i czasie. Policjanci uratowali desperata
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej uratowali 22-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, który targnął się na własne życie. Mundurowi pełnili służbę we Wiśle, kiedy cieszyńska policja podjęła poszukiwania zaginionego desperata. Bielscy policjanci w ostatniej chwili znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Wiedzieli co robić i zrobili to, jak należy.
Katowice -
Podziękowania dla dzielnicowego
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach wpłynęło podziękowanie mieszkanki Moniek dla dzielnicowego mł. asp.Jakuba Popławskiego. Policjant pomógł kobiecie znaleźć mieszkanie zastępcze.
Białystok -
Kampania “Nie bądź głuchy i ślepy na przemoc”
Profilaktyka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zmiana świadomości społeczeństwa, skuteczna ochrona i pomoc osobom doznającym przemocy ma olbrzymie znaczenie. Mając to na uwadze, Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach wraz ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Przystań", pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice, rozpoczęła kampanię pod nazwą „Nie bądź głuchy i ślepy na przemoc”.
Katowice -
Kalendarz charytatywny przygotowany przez ostrołęckich policjantów już dostępny
Od dzisiaj można kupić przygotowany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce charytatywny kalendarz. Dochód z jego dystrybucji zostanie przeznaczony na wsparcie rodzin policjantek i policjantów pełniących służbę w Ostrołęce i mających na wychowaniu dzieci niepełnosprawne bądź przewlekle chore. Specjalnie w tym celu został stworzony komitet społeczny „Policjanci - dzieciom policjantów”.
Radom -
Świąteczna niespodzianka dla policjantów
Do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju napływają kartki świąteczne od dzieci z jastrzębskich szkół i przedszkoli. Na tych małych, własnoręcznie wykonanych dziełach sztuki, znalazły się piękne życzenia oraz podziękowania dla policjantów za ich codzienną pracę w tym trudnym dla wszystkich okresie.
Katowice -
Policjant z Olkusza wyróżniony nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za poświęcenie i narażenie własnego życia
W Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu miała dziś miejsce miła uroczystość wyróżnienia st. sierż. Patryka Września. Młodszy inspektor Jarosław Klich odczytał list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. Obecna sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia nie pozwoliły ministrowi osobiście złożyć gratulacji policjantowi za interwencję przeprowadzoną z poświęceniem i narażeniem życia. Dlatego szef olkuskiej Policji w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał funkcjonariuszowi wyrazy najwyższego uznania i szacunku.
Kraków -
Dzięki postawie czwórki młodych chłopców oraz policjanta Aira odnalazła dom
Niesamowitą postawą i empatią wykazała się czwórka młodych chłopców, którzy odnaleźli zagubionego psa. Nie mogąc ustalić jego właścicieli, zwrócili się o pomoc do policjantów. Jeden z funkcjonariuszy postanowił wykorzystać „moc portali społecznościowych”. Jego post został wielokrotnie udostępniony, dzięki czemu bardzo szybko udało się odnaleźć właścicieli. Dzięki temu pies Aira, członek rodziny, mógł wrócić na święta do domu.
Gorzów Wlkp. -
Pomoc mierzona uśmiechami. Policjanci przygotowali świąteczne prezenty dla Kasi i Igi
Chyba nie ma na świecie osoby, która nie wzrusza się na widok dziecięcej radości. Na własnej skórze przekonała się o tym delegacja sulęcińskiej Policji. Emil, Magda i Katarzyna złożyli wczoraj wizytę 4-letniej Kasi i jej młodszej siostrzyczce Idze. Powód? Wręczenie dziewczynkom świątecznych prezentów prosto od Świętego Mikołaja. Była to okazja, aby choć na chwilę cała rodzina zapomniała o problemach i walce, którą każdego dnia toczą o zdrowie 4-latki.
Gorzów Wlkp. -
Zatrzymany 26-latek, który w aucie przewoził blisko 5 kg marihuany
Wspólne działania kryminalnych i dzielnicowych ze szczecineckiej jednostki Policji zaowocowała zatrzymaniem 26-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego samochodzie policjanci znaleźli 4 zapakowane w folie paczki zawierające łącznie prawie 5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 150 tys. złotych. 26-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Szczecin -
Policjanci włączyli się w akcję „Warszawska Wigilia z dostawą”
W ramach akcji „Warszawska Wigilia z dostawą” do akcji pakowania paczek włączyli się dzielnicowi i policjanci z Wydziału do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii bielańskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczali również teren przyległy do obiektu, gdzie były pakowane i wydawane paczki dla potrzebujących.
KSP -
"...O takich postawach trzeba głośno mówić..."
Codziennie dbamy o Wasze bezpieczeństwo. Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc. Takie podziękowania są wyrazem największego zaufania.
Białystok -
Ćwiczenia funkcjonariuszy XXXI rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji (JSPP) w Kosowie
Funkcjonariusze XXXI rotacji JSPP pełniący obecnie służbę w Mitrovicy, w ramach misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie - EULEX (ang. EU Rule of Law Mission) 14 grudnia br. doskonalili swoje umiejętności taktyczne i ratownicze, uczestnicząc w szkoleniu MEDEVAC (ang. Medical Evacuation).
KGP -
Małe, wielkie rzeczy
Chęć niesienia pomocy tak wiele znaczy w codziennym życiu. Szczególnie, gdy chodzi o pomoc dzieciom, które liczą na nas, dorosłych. Luiza i jej rodzice dziękują wszystkim ludziom dobrej woli.
Bydgoszcz

