Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego
Funkcjonariusz będący poza służbą zatrzymał się, by pomóc kierującemu, który wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że za kierownicą siedzi pijany mężczyzna, którego ujął i przekazał policjantom. Swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze - nawet w czasie wolnym od służby.
Radom -
„Łowcy cieni” nieustannie w akcji
Policjanci CBŚP z grupy tzw. „łowców cieni” wytyczają cel i sukcesywnie do niego dążą zatrzymując kolejnych poszukiwanych. W ostatnim czasie dotarli do Szczecina, gdzie zatrzymali 50-letniego Tomasza Sz. poszukiwanego na podstawie dwóch ENA i dwóch LG. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem udziału w gangu, którego łupem padły 4 mln zł z kont prywatnych osób.
CBŚP -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część VII.
KGP -
Małopolski konkurs na animację "Patrzeć i być widocznym" - rozstrzygnięty
Małopolski Konkurs na Animację „Patrzeć i być widocznym” dobiegł końca. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przesłanych zostało blisko 100 materiałów zawierających animacje z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Jury Konkursu składające się z przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie przez kilka dni przeglądało nadesłane prace aby wyłonić najlepsze. Nie było to proste gdyż poziom był bardzo wysoki.
Kraków -
Areszt tymczasowy dla sprawcy śmiertelnego potrącenia pieszego
Na drodze krajowej nr 5, 29 listopada br. w godzinach porannych, doszło do zdarzenia drogowego, w którym poniósł śmierć pieszy. Sprawca potrącenia, mimo iż odjechał z miejsca tej tragedii, nie udzielając pomocy poszkodowanemu, kilka dni później został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu tego kierującego. Grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Pomoc od policjantów i pracowników tomaszowskiej komendy dla Potrzebujących
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim odwiedzili Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach. Na ręce kierownika ośrodka Pani Anny Sikorskiej przekazali dary dla ośrodka zebrane wspólne z pracownikami cywilnymi naszej jednostki.
Lublin -
20-letnia oszustka ze Śląska udając policjantkę wyłudziła pieniądze od seniorki z powiatu suskiego
Suscy policjanci zatrzymali mieszkankę Gliwic podejrzaną o oszustwo „na policjanta” na terenie gminy Stryszawa. Za oszustwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.
Kraków -
Pracownik banku uchronił oszczędności seniorki
Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych akcji policji zwalczających „oszustów bankowych”, znowu byli aktywni w Bydgoszczy. Na szczęście dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji pracownika banku, kilkadziesiąt tysięcy złotych nie trafiło w ręce przestępców. Ciągle warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez oszustów.
Bydgoszcz -
Miał otrzymać zysk z inwestycji finansowej, niemal stracił oszczędności
37-latek miał odebrać zysk z inwestycji w kryptowalucie. Zainstalował na komputerze program do zdalnego sterowania pulpitem, aby móc kontrolować poczynania telefonicznego rozmówcy – rzekomego pracownika firmy inwestycyjnej. Kiedy zauważył, że z jego konta znikają pieniądze szybko zareagował. W banku zdążył zablokować wykonany przez oszusta przelew i nie stracił 8 tysięcy złotych. Podczas inwestycji finansowych należy zachować szczególną ostrożność.
Lublin -
Nasza koleżanka potrzebuje krwi
Nasza koleżanka, dzielnicowa międzyrzeckiego komisariatu, pilnie potrzebuje pomocy. Funkcjonariuszka zmaga się z zagrażającą jej życiu chorobą. Obecnie przebywa w szpitalu w Międzyrzecu Podlaskim. Z uwagi na jej stan zdrowia niezbędne jest przetaczanie krwi. Można ją oddawać w każdym punkcie poboru krwi, ze wskazaniem dla "Katarzyny Hryciuk” - grupa krwi A RH+. Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie naszej akcji.
Lublin -
Wyłudzili ponad ćwierć miliona złotych metodą "na policjanta"
Trzy osoby usłyszały zarzuty w związku z oszustwem, do którego doszło na początku roku. Sprawcy wprowadzili w błąd swoje ofiary, podając się za policjantów i wyłudzili w ten sposób, łącznie ponad ćwierć miliona złotych.
Kraków -
Zatrzymani sprawcy oszustw „na policjanta”
Krakowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji zatrzymali cztery osoby, które działając wspólnie oszukały metodą „na policjanta” młode małżeństwo na kwotę 200 tysięcy złotych.
Kraków -
Policjanci zatrzymali oszustkę
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 43-latce, ustalonej przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, a podejrzanej o oszustwa i fałszowanie dokumentów. Kobieta wyłudzała pożyczki i oszukiwała firmy telekomunikacyjne. Łączne straty jakie spowodowała oszacowano na kwotę ponad 70 tys. złotych. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.
Wrocław -
Podlascy policjanci ponownie oddali osocze
Dziś, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku podlascy policjanci oddali osocze. To już kolejna tego typu akcja mundurowych z województwa podlaskiego. Ozdrowieńcy chcą w ten sposób pomóc innym, którzy wciąż walczą z wirusem SARS-CoV-2.
Białystok -
Odzyskany Jaguar F-Type warty ponad 300 tys. zł
Kilka dni temu, w toku rozpracowywania zorganizowanej grupy przestępczej, policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu odzyskali pochodzący z przestępstwa pojazd marki Jaguar F-Type warty ok. 300 tys. zł.
Wrocław -
Wirtualny bieg dla Piotra
Dziś rusza wyścig do Laponii, dedykowany aspirantowi sztabowemu Piotrowi Glencowi. W biegu mogą wziąć udział wszyscy ludzie dobrej woli, a szczególnie liczymy na mundurowych – policjantów, strażaków, strażników miejskich, żołnierzy. Każdy może wpłacić min. 30 zł i ruszyć w stronę celu – mając do przebiegnięcia 4800 metrów (biegiem w terenie, na bieżni domowej, chodem lub nordic walking), dołączamy do sztafety mającej za cel osiągnąć 4800 kilometrów, czyli wyścig do Laponii i z powrotem.
Katowice -
Cześć Jego pamięci!
Z wielkim bólem informujemy o śmierci naszego Kolegi, aspiranta sztabowego Łukasza Ciarki, Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Jego odejście jest ciosem dla nas wszystkich, bo Łukasz był nie tylko wspaniałym kolegą, ale także fachowcem z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia bliskim zmarłego składa Komendant Główny Policji, Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wielkopolskim wraz z kierownictwem, policjantami i pracownikami Policji.
Gorzów Wlkp. -
Ważne rozmowy o agresji rówieśniczej
Poczucie bezpieczeństwa lub jego brak przesądza o jakości życia każdego człowieka. O tym, jak poprawić poziom bezpieczeństwa uczniów i jak przeciwstawiać się agresji rówieśniczej rozmawiała dziś, podczas spotkania on-line, policjantka ds. nieletnich z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu z uczniami V klas PSP w Przyłęku i PSP nr 34 w Radomiu. Była to kolejna e-lekcja zorganizowana przez Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu.
Radom -
Wyremontowany budynek komendy powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu
W Komendzie Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu zakończył się kolejny etap modernizacji budynku. Remont został sfinansowany ze środków budżetowych kujawsko-pomorskiej Policji oraz dzięki wsparciu lokalnych samorządów.
Bydgoszcz -
Biłgorajski policjant po raz drugi oddał osocze
Policjanci biłgorajskiej komendy stawili się dziś w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu i podzielili się najcenniejszym darem oddając krew i osocze. Sierżant sztabowy Krzysztof Dragańczuk, który pokonał koronawirusa, już po raz drugi oddał swoje osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą. Pozostali policjanci oddali krew.
Lublin -
Grożąc zażądał od starszej Pani 10 tys. zł. Sprawcą okazał się 16-latek
Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego przed sądem rodzinnym odpowie 16-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Nieletni zadzwonił do 65-latki z gminy Konopnica i zażądał 10 tys. zł. W przypadku nieprzekazania pieniędzy groził zdetonowaniem podłożonego pod jej dom ładunku wybuchowego. Sprawca został ustalony przez lubelskich policjantów. Niebawem jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.
Lublin -
Sprawca potrącenia pieszego nie uniknie kary
Wnikliwa i żmudna praca policjantów piotrkowskiej dochodzeniówki doprowadziła do ustalenia sprawcy potrącenia mężczyzny na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło pod koniec września br., na drodze wojewódzkiej 473 w gminie Grabica. 33-latek potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy 33-letniemu mieszkańcowi powiatu.
Łódź -
Opolski Rekrut o służbie w ruchu drogowym
Nadmierna prędkość, niebezpieczne manewry, agresja na drodze – z takimi zachowaniami, na co dzień spotykają się policjanci ruchu drogowego. Ale tak naprawdę wszyscy mają jeden cel – dbają o nasze bezpieczeństwo. Zachęcamy do obejrzenia naszych poprzednich odcinków, premiera kolejnych w każdy czwartek.
Opole -
52. rocznica śmierci kom. Stanisławy Filipiny Paleolog
Dziś przypada 52. rocznica śmierci kom. Stanisławy Filipiny Paleolog, twórczyni polskiej Policji Kobiecej i zaangażowanej w zwalczanie handlu kobietami i dziećmi, działaczki społecznej. 3 grudnia 1968 r. pani Komendantka, jak nazywała ją prasa II Rzeczypospolitej, umiera w szpitalu Penley, gdzie spędziła ostatnie kilkanaście lat swego pełnego wyzwań życia, walcząc z paraliżem wywołanym przez wylew. Rocznica śmierci Stanisławy Filipiny Paleolog w roku jubileuszu 95. rocznicy utworzenia pod jej kierownictwem Policji Kobiecej, nabiera szczególnego znaczenia.
KGP -
Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami
Policjanci z Komisariatu w Zdzieszowicach postawili zarzuty 65-latkowi, podejrzanemu o znęcanie się nad królikami. Zwierzęta były przetrzymywane w fatalnych warunkach. Dzięki pomocy pracowników Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami króliki trafiły do bezpiecznych azyli. Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Za takie przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.
Opole -
Kolejny oszukujący "na policjanta" w rękach funkcjonariuszy
Policjanci zatrzymali w Warszawie 23-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Mężczyzna pod koniec października br. wyłudził od białostoczanki 25 tysięcy złotych. W całym procederze pełnił rolę "odbieraka". 23-latek usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.
Białystok -
By na drogach nikt nie zginął - ZERO tolerancji dla brawury na drodze
Zasady obowiązujące na drodze zna każdy. Niestety, często zapominamy, że poziom bezpieczeństwa na drogach, w dużej mierze zależy od nas samych i zachowujemy się nieodpowiedzialnie doprowadzając do zdarzeń, niejednokrotnie tragicznych w skutkach. Przeciwdziałając takim sytuacjom policjanci krośnieńskiej drogówki przeprowadzili w środę (2 listopada) wzmożone działania „Zero tolerancji”, podczas których wspomagani przez kolegów z zielonogórskiej grupy Speed kontrolowali prędkość kierowców, ich zachowanie na drodze i reagowali na wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci oddali krew i osocze
Dzielnicowi ze strzeleckiej komendy oddali krew w ramach akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”. Natomiast ich kolega służący w ogniwie patrolowo - interwencyjnym, który przebył zakażenie COVID-19, oddał osocze. Wszystko po to, aby wspomóc osoby nadal walczące z tą chorobą. Oddając krew i osocze możemy uratować komuś życie.
Opole -
Policja poszukuje sprawców usiłowania rozboju
Radomscy policjanci poszukują sprawców usiłowania rozboju w sklepie jubilerskim. Do zdarzenia doszło 29 sierpnia 2020 roku na ulicy Słowackiego w Radomiu.
Radom -
Olimpia - nowy czworonożny funkcjonariusz
W szeregi Policji wstąpił nowy „funkcjonariusz”. To Olimpia młody owczarek belgijski. Po zakończeniu specjalistycznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpocznie służbę w lubaczowskiej komendzie. Olimpia będzie tropiła ślady pozostawione przez sprawców przestępstw i pomagała w poszukiwaniu osób zaginionych. Jej zakup był możliwy dzięki funduszowi wsparcia Policji.
Rzeszów

