Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Nie ma zgody na atakowanie policjantów. Areszt za pobicie funkcjonariuszy
Do aresztu trafił jeden z dwóch mężczyzn, którzy w czasie policyjnej interwencji zaatakowali mundurowych, kopiąc ich po głowach. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w czasie próby zatrzymania poszukiwanego. Mimo agresywnego i brutalnego zachowania napastników, obaj zostali obezwładnieni i zatrzymani. Mundurowi trafili do szpitala na badania. Na szczęście wykluczono poważne obrażenia. Nie ma i nie może być zgody na takie zachowanie wobec stróżów prawa.
Gorzów Wlkp. -
Stosujmy odblaski! One naprawdę mogą uratować nam życie
Jesienna aura nie ułatwia poruszania się po drogach. Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne w sposób szczególny dotyczą niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są bardzo narażeni na wypadki. Niestety wczoraj w powiecie zgorzeleckim doszło do tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Śmiertelnie potrącony został mężczyzna, który poruszał się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Z pewnością wielu tego typu zdarzeń można by było uniknąć, gdyby każdy pieszy był wyposażony w odblaski aby być bardziej widocznym i w ten sposób o wiele bardziej bezpiecznym na drodze.
Wrocław -
Wyszedł na spacer i... zatrzymał złodziei. Policjant skuteczny także w czasie wolnym
Dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku, w czasie wolnym od służby, wyszedł na spacer ze swoim psem. Wtedy zauważył uciekających ze sklepu mężczyzn, a za nimi biegnącą ekspedientkę. Policjant bez wahania natychmiast ruszył w pościg. W efekcie zatrzymał dwóch podejrzanych, którzy ukradli z alkohol i papierosy.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Policjanci, będąc na wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariuszy zaniepokoiło zachowanie mężczyzny, który jechał hyundaiem całą szerokością jezdni. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem 64-latka zajmie się sąd.
Białystok -
Uratowali poszkodowaną z zawalonego budynku
Tam, gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc, na miejsce są kierowane służby ratunkowe. Często jako pierwsi docierają policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tak też było podczas tej służby. Starsi posterunkowi Robert Biliński i Damian Bonar z budynku, w którym wybuchła butla z gazem ewakuowali poszkodowaną 86-latkę.
Opole -
Siemianowicki policjant oddał osocze - zrób to też!
Tak niewiele potrzeba, aby pomóc osobom zakażonym wirusem odzyskać zdrowie. Wystarczy, że osoba, która przebyła zakażenie COVID-19 i spełnieni odpowiednie wymogi, odda swoje osocze. Są w nim przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta przechodzącego zakażenie. Tą cenną cząstką siebie postanowił podzielić się policjant z siemianowickiej komendy asp. Łukasz Jaworski. Policjant zgłosił się Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddał osocze.
Katowice -
W trakcie pościgu chciał zepchnąć radiowóz z drogi
Policjanci zatrzymali, a sąd aresztował na 3 miesiące 27-latka, który usłyszał serię zarzutów. Odpowie on za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia funkcjonariusza poprzez usiłowanie zepchnięcia radiowozu z jezdni, a także pozbawienie wolności pasażerki i narażenie jej na utratę życia lub zdrowia.
Gorzów Wlkp. -
Szczęśliwy finał poszukiwań. Pomogły lokalne media i mieszkańcy Bielska-Białej
Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców miasta, dzielnicowi bielskiej „dwójki” w ostatniej chwili odnaleźli pacjenta, który zbiegł z zamkniętego oddziału bielskiego szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna na boso, właśnie zbliżał się do granicy masywu leśnego Dębowca, kiedy trafili na niego mundurowi. 20-latek powrócił do szpitala. Dziękujemy za zaangażowanie lokalnym mediom i czujnym mieszkańcom Bielska-Białej.
Katowice -
Oddali krew dla kolegi chorego na COVID-19
Policjanci, mundurowi emeryci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz ich rodziny oddali honorowo krew dla swojego kolegi policjanta, który walczy z COVID-19. W akcji uczestniczyło prawie 30 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 13 litrów życiodajnej substancji, która trafi do młodszego inspektora Marka Swędraka z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.
Katowice -
Podziękowania dla dzielnicowego za wsparcie podczas izolacji domowej
Każdego dnia, w związku z COVID-19 mundurowi otrzymują setki adresów do sprawdzenia. Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń policjanci udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują. To właśnie doceniła mieszkanka miasta i napisała podziękowania dla dzielnicowego za pomoc w czasie izolacji.
Katowice -
Policjanci z grupy Speed dyscyplinują kierowców na mazowieckich drogach
Policjanci z grupy Speed zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W ostatnim czasie policyjna kamera wideorejestratora nagrała kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców.
Radom -
61-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem
Policjanci z Dywit zatrzymali 61-latka, który jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Przy współpracy funkcjonariuszy z przedstawicielami organizacji zajmującej się opieką nad zwierzętami, pracownikami gminy Dywity i strażnikami miejskimi, czworonogi przetrzymywane w złych warunkach w jednym z gospodarstw, trafiły pod opiekę schronisk w Olsztynie i Tomarynach. 61-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Olsztyn -
Policjanci zabezpieczyli tysiące nielegalnych papierosów i litrów spirytusu
Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli nielegalny spirytus i papierosy. W magazynie znajdowało się ponad 3 tysiące litrów alkoholu i blisko 300 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zarzut w tej sprawie usłyszał 56-letni mieszkaniec gm. Święciechowa. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Poznań -
Kolejna "dziupla" zlikwidowana przez policjantów KSP oraz grupę "Skorpion"
Policjanci z grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej z Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wspólnie z grupą "Skorpion" zlokalizowali "dziuplę samochodową" na terenie powiatu wołomińskiego. Funkcjonariusze ujawnili w niej skradziony pojazd. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzuty paserstwa. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Aresztowana za 9 oszustw „na wnuczka”
Mokotowscy kryminalni zatrzymali 55-latkę, podejrzaną o współudział w oszustwach „na wnuczka” gdzie elementem wykorzystywanym do wyłudzenia pieniędzy od starszych osób miał być wypadek drogowy, spowodowany przez ich wnuczka. Pod pretekstem konieczności zapłaty osobom poszkodowanym, oszuści wyłudzili od dziewięciu osób około 450 000 zł. Policjanci udowodnili, że w każdym z tych przypadków gotówkę odbierała zatrzymana kobieta, poruszająca się zawsze samochodem marki Kia Rio. Na wniosek policjantów i prokuratora kobieta została tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.
KSP -
Policjant odnalazł desperata, który chciał targnąć się na swoje życie
Mimo że miał wolny dzień, włączył się do poszukiwań zdesperowanego 18-latka. Odnalazł go koło dworca i przewiózł do komendy policji. Najprawdopodobniej bocheński dzielnicowy uratował chłopakowi życie.
Kraków -
Na wieczną służbę odszedł nasz kolega mł. asp. Tomasz Czereba
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega mł. asp. Tomasz Czereba dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Miał zaledwie 39 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie nadinsp. Henrykiem Moskwą w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składają rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia.
Rzeszów -
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
Podczas szóstego naboru, do garnizonu małopolskiego przyjęto 74 nowych policjantów. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ślubowanie złożyło 11 policjantów. Pozostali funkcjonariusze ze względu na stan epidemiologiczny, ślubowali w jednostkach macierzystych.
Kraków -
Po ciężkiej chorobie związanej z COVID-19 zmarł asp. szt. Robert Marchelak
Pogrążeni w głębokim smutku zawiadamiamy, że w dniu 23 listopada 2020 roku w następstwie powikłań związanych z COVID-19 zmarł nasz kolega asp. szt. Robert Marchelak. Będziński policjant pozostawił pogrążoną w żalu rodzinę oraz przyjaciół. W imieniu Komendanta Głównego Policji, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych KPP w Będzinie, jego najbliższym i przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Katowice -
Nowo przyjęci policjanci w garnizonie mazowieckim
W ostatnich dniach odbyły się ślubowania 36 nowo przyjętych policjantów w garnizonie mazowieckim. Z uwagi na pandemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 ślubowania odbywały się w skromniejszej niż dotychczas formie, w macierzystych jednostkach, bez udziału rodzin. Dzisiaj takie ślubowanie 6 policjantów odbyło się w KWP zs. w Radomiu.
Radom -
Nie zatrzymał się do kontroli, zderzył się z radiowozem i jechał pod wpływem narkotyków
Wczoraj nowodworscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli, a następnie uciekał ulicami miasta. Podczas pościgu zderzył się z radiowozem. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów został zatrzymany w pobliskiej miejscowości. 30-latek jak i pasażerowie w wieku 25 i 16 lat byli pod wpływem amfetaminy. Wszyscy zostali zatrzymani. Teraz 16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny, a kierujący odpowie za popełnione przestępstwa przed sądem.
Gdańsk -
Nasz kolega asp. szt. Rafał Kasiborski wraca do zdrowia. Dziękujemy za okazaną pomoc!
Dzięki zaangażowaniu, dobremu sercu i wrażliwości osób, które odpowiedziały na apel o osocze, nasz kolega asp. szt. Rafał Kasiborski wraca do zdrowia. W akcję poszukiwania ozdrowieńców mogących przekazać ten cenny dar włączyła się rodzina, policjanci, znajomi oraz osoby zupełnie obce, które nie mogły przejść obojętnie wobec potrzebującego. Serdecznie dziękujemy!
Lublin -
Uważajmy na wiadomość z linkiem łudząco podobnym do portalu ogłoszeniowego!
Dwaj mieszkańcy powiatu biłgorajskiego zostali oszukani podczas sprzedaży przedmiotów na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Mężczyźni otrzymali wiadomość od osoby zainteresowanej kupnem i kliknęli w otrzymany w wiadomości link. Wpisali numery kart i otrzymany kod. W efekcie z ich kont zostały wyprowadzone środki. Apelujemy o rozwagę oraz przypominamy, że oszuści ciągle modyfikują swoje metody. Nie klikajmy w podesłane nam od nieznajomych linki i nie podawajmy swoich danych oraz kodów aktywacyjnych! W tym przypadku przesłany link różnił się tylko brakiem kropki przed znakiem pl. Sprawę oszustw prowadzą biłgorajscy policjanci.
Lublin -
Policjanci odzyskali samochód warty 50 tys. zł
Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy odzyskali skradziony w samochód dostawczy o wartości 50 tys. zł i we współpracy z funkcjonariuszami z Boguszowa-Gorców zatrzymali dwóch podejrzanych o tę kradzież. Przy jednym z nich, który decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany, mundurowi znaleźli narkotyki, a w prowadzonym przez niego aucie szereg przedmiotów mogących pochodzić z przestępstw lub posłużyć do ich popełnienia. Drugi z zatrzymanych kierował autem, pomimo posiadania sądowego zakazu.
Wrocław -
Zabezpieczyli materiały pirotechniczne
Katowiccy policjanci zabezpieczyli materiały pirotechniczne, które posiadał 35-letni mężczyzna. Tuż przed interwencją policyjnych wywiadowców, mężczyzna zdetonował na swojej posesji ładunki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Czynności w sprawie trwają.
Katowice -
Rodząca kobieta dotarła do szpitala policyjnym radiowozem
Bywa, że przez korki na drogach czy inne zdarzenia losowe rodzice przychodzącego na świat maleństwa potrzebują pomocy policjantów. W Rudzie Śląskiej przyszli rodzice potrzebowali tej pomocy w środku nocy, gdy w czasie podróży do szpitala przebili oponę w swoim samochodzie. Przyszła mama mająca już skurcze porodowe trafiła do policyjnego radiowozu, którym szybko dotarła do szpitala.
Katowice -
Policyjna grupa Speed zatrzymała "pirata drogowego"
Policjanci "drogówki" ze Świecia, działający w ramach grupy SPEED, podczas kontroli prędkości na autostradzie A1 namierzyli kierowcę, który jechał ponad 240 km/h! Zapis z wideorejestratora nie pozostawił złudzeń. 31-latek za tak nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany dwoma mandatami, a na jego konto wpłynęły punkty karne.
Bydgoszcz -
Dzielnicowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Dzielnicowy z piątego komisariatu w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 21-latek kierował samochodem osobowym, mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.
Katowice -
Tragiczny wypadek na DK-46 w gminie Janów
W poniedziałek na drodze krajowej nr 46 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło 2-letnie dziecko. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Apelujemy o ostrożność.
Katowice -
Zatrzymany, poszukiwany trzema listami gończymi
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Podejrzany od pięciu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymany został przez mundurowych w trakcie pracy dorywczej na budowie. Teraz najbliższe 11 lat spędzi w areszcie.
Poznań
