Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Płoccy policjanci w ostatniej chwili uratowali życie desperata
To był już ostatni moment, aby uratować życie mężczyzny, który chciał skoczyć z mostu do Wisły. Bez chwili wahania na ratunek ruszył dzielnicowy, a za nim jadący właśnie na nocną służbę oficer dyżurny płockiej komendy Policji. Ich opanowanie w tej trudnej i niecodziennej sytuacji uratowało życie zdesperowanego, młodego płocczanina, który już puszczał rękoma bariery, pochylając się coraz bardziej w dół rzeki. Mundurowi szybko i bezpiecznie ściągnęli z mostu 32-latka, przekazując go pod opiekę służb medycznych.
Radom -
Szlak przemytu papierosów do Wielkiej Brytanii zlikwidowany przez CBŚP i KAS
Wspólne działania CBŚP i KAS doprowadziły do zatrzymania 5 osób oraz przejęcia około 14 mln nielegalnych papierosów, 8 ton tytoniu, a także zlikwidowania krajalni tytoniu i zabezpieczenia specjalistycznych maszyn. Wartość przejętego towaru to ponad 14 mln zł. Papierosy były ukryte w specjalnych skrytkach w transporcie z płytami elewacyjnymi i cześć z nich miała trafić do Wielkiej Brytanii.
CBŚP -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? (Część I)
KGP -
Wałbrzyski policjant odznaczony orderem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Radosław Dobosz został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadana osobie tylko raz w życiu. Wałbrzyski policjant dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał już ponad 30 litrów krwi.
Wrocław -
Będąc na wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Monieccy policjanci, będąc na wolnym na drodze krajowej 65 w rejonie Czechowizny zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Kilka minut wcześniej samochód ten dachował. Badanie alkomatem 30-letniego kierującego wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile. Zgodnie z Kodeksem karnym, za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Szczecińscy policjanci zabezpieczyli podrobione towary
Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podczas prowadzonych działań zabezpieczyli elementy szczoteczek do zębów oraz ostrza do maszynek elektrycznych z podrobionymi znakami towarowymi znanej na rynku marki. Właścicielowi podrobionych towarów może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Szczecin -
Policjanci przerwali nielegalną imprezę w centrum Sopotu
Kryminalni z Sopotu ujawnili dyskotekę w centrum miasta i w tej sprawie prowadzone są czynności w kierunku przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. O rażących naruszeniach w lokalu mundurowi powiadomili także sanepid, który może nałożyć karę w wysokości do 30 tys. zł.
Gdańsk -
Chciał uciec z miejsca zdarzenia - policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kolizji
Podróż wrocławskiego policjanta drogą ekspresową nr 8 miała dość niecodzienny przebieg. Podczas poruszania się tą popularną trasą w czasie wolnym od służby funkcjonariusz był świadkiem zdarzenia drogowego. W jego trakcie kierujący audi uderzył w bariery energochłonne, a następnie chciał oddalić się z miejsca przed przybyciem służb. Kiedy policjant próbował go powstrzymać, ten zaatakował go i groził mundurowemu. Agresywny mężczyzna został zatrzymany i za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
Wrocław -
Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który złamał obowiązek izolacji i chodził po ulicach miasta
Decyzją sądu, tymczasowym aresztem na okres 2 miesięcy objęty został 55-letni mężczyzna. Złamał on bezwzględny obowiązek izolacji i opuścił tarnobrzeską noclegownię, w której miał przebywać. Mężczyzna chodził po ulicach miasta, odpoczywał też w tymczasowej poczekalni - namiocie urzędu miasta, będąc w bezpośredniej bliskości z innymi petentami. Za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Rzeszów -
Oszukał "na funkcjonariusza CBŚP" seniorkę - został zatrzymany
Policjanci międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali 54-latka, który brał udział w oszustwie metodą „na funkcjonariusza CBŚP”. W połowie października sprawca wyłudził od mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego 50 tysięcy złotych. 54-latek został zatrzymany na terenie Polski. Usłyszał już zarzut, decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.
Lublin -
Był poszukiwany i kierował autem pod działaniem narkotyków. 30-latka zatrzymali dzielnicowi
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zatrzymali 30-latka, który będąc pod działaniem narkotyków, kierował pojazdem. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, a jego samochód nie posiada ubezpieczenia i badań technicznych. 30-latek jest już 90 osobą znajdującą się pod działaniem narkotyków, którą w tym roku zatrzymali policjanci ze Wschowy.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci odnaleźli desperatkę
Policjanci z Lipna odebrali informację od zaniepokojonej sąsiadki, która powiedziała, że jej znajoma zostawiła list pożegnalny, okaleczyła się i wyszła z domu. Na szczęście funkcjonariuszom szybko udało się odnaleźć 66-latkę. Kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy.
Bydgoszcz -
Krakowscy seniorzy stracili jednego dnia 135 tys. zł w oszustwach metodą „na policjanta”
Krakowscy seniorzy oszukiwani przez rzekomych policjantów stracili jednego dnia 135 000 zł. Część pieniędzy pochodziła z kredytu wziętego przez ofiary w celu pomocy „policji” w „tajnej akcji”. Gotówkę poszkodowani zostawili policjantom m.in. koszach na śmieci.
Kraków -
Oszukiwała sprzedając w sieci produkty, których nie posiadała
Kara ośmiu lat więzienia grozi 34-letniej mieszkance województwa wielkopolskiego, która oszukała łącznie 58 osób. Wśród poszkodowanych są mieszkańcy gminy Pakość w powiecie inowrocławskim, ale też z wielu innych zakątków kraju. Kupowali oni w sieci różnego rodzaju akcesoria ogrodowe, których nigdy nie otrzymali.
Bydgoszcz -
Krwiodawstwo w policyjnym wykonaniu
W najnowszym odcinku Opolski Rekrut przybliża nam idee honorowego krwiodawstwa. Wielu spośród policjantek, policjantów i pracowników cywilnych naszego garnizonu, jest honorowymi i zasłużonymi dawcami krwi. Zobaczcie jak można połączyć chęć pomocy innym ze służbą w Policji. Nie zapomnijcie też o subskrypcji kanału Opolski Rekrut, aby być na bieżąco z kolejnymi odcinkami.
Opole -
Blisko trzy tysiące tabletek ecstasy nie trafi na rynek
Dzięki skutecznej pracy nowosolskich kryminalnych do obrotu nie trafi blisko trzy tysiące tabletek ecstasy oraz marihuana. W piątkowe popołudnie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego 50-latka, który w samochodzie przewoził narkotyki. Mężczyzna odpowie także za złamanie sądowego zakazu poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp. -
Podziękowania dla policyjnego małżeństwa. Pomogli ratować życie człowieka
Seniorka z Iłowej, doceniając godną naśladowania postawę pary policjantów, wystosowała specjalne podziękowania, które wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Policyjne małżeństwo udzieliło pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność na parkingu w Słubicach. Przebieg akcji ratunkowej był dramatyczny, ale finał szczęśliwy. Mężczyzna dochodzi do zdrowia.
Gorzów Wlkp. -
Kolejne ludzkie życie ocalone dzięki szybkiej reakcji policjantów
Każda interwencja jest inna, a policjant nigdy nie może być pewny tego czego może się spodziewać. Jednak na wszystko musi być przygotowany. Tak jak policjanci ze Szczytna, którzy podejmując interwencję związaną z awanturą domową, nie wiedzieli, że stoczą walkę o życie 41-latka, który próbował je sobie odebrać. Odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy oraz ich natychmiastowa reakcja doprowadziły do tego, że przywrócili oni mężczyźnie funkcje życiowe. 41-latek trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc medyczna i wsparcie psychologa.
Olsztyn -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 42-letniej mieszkanki powiatu nyskiego. Kobieta po kłótni z rodziną wyszła z domu. Istniała realna obawa, że może próbować targnąć się na swoje życie. Po 5 godzinach poszukiwań została odnaleziona i trafiła pod opiekę lekarzy. W działaniach uczestniczyło 50 policjantów.
Opole -
Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED
Policjanci z zabrzańskiej drogówki, działając w ramach specjalnej grupy SPEED, udaremnili rajd 29-letniego mężczyzny, który na zabrzańskim odcinku DTŚ pędził z prędkością 160 km/h. W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.
Katowice -
Staranował radiowóz i uciekł - został zatrzymany
Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę w Częstochowie. Kierujący osobowym nissanem 30-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i staranował radiowóz. Mężczyzna pieszo uciekł z miejsca zdarzenia, ale kilka minut później został zatrzymany. Wskutek zderzenia policjanci z obrażeniami trafili do szpitala.
Katowice -
Stracił blisko 70 tysięcy złotych inwestując w „Bitcoin’y”. Nie daj się oszukać i chroń swoje dane!
Blisko 70 tysięcy złotych utracił mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, chcąc zainwestować w „Bitcoin’y” czyli krypto-walutę. Udostępnił dane do swojego konta oszustowi, a ten zaciągnął na niego zobowiązania. Pamiętajmy, aby nigdy nie podawać danych dostępowych do banku lub żadnego serwisu. Poznaj sposoby działania oszustów i nie daj się oszukać w sieci. Chroń swoje dane.
Gorzów Wlkp. -
Wystawiał zwolnienia lekarskie oraz zaświadczenia o niezdolności do udziału w czynnościach procesowych bez przeprowadzania badań
Łódzcy policjanci zatrzymali 54-letniego lekarza, któremu przedstawiono 34 zarzuty z katalogu czynów korupcyjnych oraz przeciwko wiarygodności dokumentów. Mężczyzna wystawiał zwolnienia wskazujące na niezdolność do pracy oraz udziału w czynnościach procesowych, poświadczając w nich nieprawdę co do stanu zdrowia pacjentów. W niektórych sytuacjach otrzymywał korzyść majątkową.
Łódź -
Oświadczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie miał odbyć się w innej niż zwykle formule. Zamiast tradycyjnego pochodu, organizatorzy zapowiedzieli przejazd samochodowy, co z uwagi na stan epidemii i możliwość transmisji zakażeń wirusem Sars-Cov-2, przyjąłem z uznaniem jako wyraz odpowiedzialności uczestników i organizatorów wydarzenia. Niestety zapowiedziana formuła „marszu” nie została dotrzymana. Obok zorganizowanego przejazdu mieliśmy do czynienia z równoległym nielegalnym zgromadzeniem, podczas którego dochodziło do szeregu incydentów polegających na agresywnych działaniach niektórych uczestników przemarszu, niszczeniu mienia i bezpośrednich atakach na policjantów zabezpieczających zgromadzenie.
KGP -
LUBUSKA POLICJA DLA NIEPODLEGŁEJ!
102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, choć inna niż wszystkie dotąd z uwagi na sytuację spowodowaną pandemią, na pewno bogata była w pamięć, dumę i szacunek dla wszystkich tych, którzy walczyli o naszą wolność. W imieniu lubuskich policjantów, cześć i honor bohaterom oddał Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Jarosław Pasterski.
Gorzów Wlkp. -
Odszedł na wieczną służbę...
Z ogromnym smutkiem informujemy, że 10 listopada 2020 roku zmarł nasz Kolega i oddany Policjant st. asp. Artur Bojanowski z Komisariatu Policji V w Częstochowie. Skończył 46 lat. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje, wyrazy olbrzymiego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński.
Katowice -
W hołdzie poległym i pomordowanym
11 listopada 2020 r. w dniu Święta Niepodległości punktualnie o godz. 8.00 Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk na dziedzińcu Komendy Głównej Policji pod Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” złożył wieniec oddając w ten sposób hołd wszystkim poległym, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny.
KGP -
Życzenia Komendanta Głównego Policji dla Pracowników Służby Cywilnej
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk z okazji Święta Służby Cywilnej dziękuje wszystkim pracownikom Policji za sumienną i rzetelną pracę na rzecz polskiej Policji.
KGP -
Na wieczną służbę odszedł nasz kolega podkomisarz Mariusz Ryszka
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega i Przyjaciel podkomisarz Mariusz Ryszka - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Paczkowie. Miał 48 lat. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz policjantów i pracowników opolskiej Policji składamy rodzinie oraz bliskim wyrazy żalu i współczucia.
Opole -
Akcja krwiodawstwa w Szkole Policji w Katowicach
W Szkole Policji w Katowicach 8 listopada 2020 r. przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
SP Katowice

