Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dodatki dla policjantów z oddziałów prewencji i kontrterrorystów
- Doceniając wymagającą służbę w warunkach pandemii i liczbę realizowanych zadań, podjąłem decyzję o przyznaniu dodatku dla policjantów oddziałów prewencji oraz kontrterrorystów. Dodatek będzie wynosił 500 zł i będzie wypłacany od 1 stycznia 2021 r. – poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.
KGP -
Areszt dla mieszkańca Koronowa za porwanie, rozbój i narkotyki
Policjanci z Koronowa zatrzymali 27-letniego recydywistę podejrzanego o pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem, rozbój oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podejrzany wraz z kolegą napadł na mieszkańca Koronowa, porwał go, pobił oraz okradł. Funkcjonariusze w domu podejrzanego znaleźli amfetaminę. Odzyskali też część skradzionego mienia. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.
Bydgoszcz -
Sukces w walce z nielegalnym biznesem tytoniowym
Policjanci z powiatu krakowskiego zabezpieczyli blisko 150 tysięcy sztuk papierosów i ponad 10 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 50-latek z Krakowa usłyszał zarzut.
Kraków -
Policjanci eskortowali dziecko do szpitala
Kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie policjanci zawsze udzielą niezbędnej pomocy. Tym razem taka potrzebna była w minioną niedzielę dziecku. Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy widząc poważne obrażenia ucha u chłopca, podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu go wraz z matką do szpitala, gdzie poszkodowanym młodym mieszkańcem Wałbrzycha zaopiekowali się lekarze specjaliści.
Wrocław -
Nie bądźmy obojętni na osoby zagrożone wychłodzeniem
Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa - to przede wszystkim dystans i maseczka. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!
Opole -
Fałszywy policjant znów zaatakował. Nie daj się nabrać na zmyślone historie
W Zielonej Górze pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Niestety jeden z zielonogórzan stracił aż 100 tysięcy złotych, wpłacając na konta podane przez bezwzględnego oszusta. Przypominamy: opowieści o „tajnych akcjach policji” czy „wypadkach członków rodziny i kaucji dla prokuratora” to perfidne oszustwo. Nie dajmy się nabrać na zmyślone historie i jak najszybciej informujmy policjantów od podejrzanych telefonach od nieznanych osób.
Gorzów Wlkp. -
Nowy budynek Posterunku Policji w Mircu
Dziś podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych nowej siedziby Posterunku Policji w Mircu. Otwarcie nowego obiektu zaplanowane jest na czerwiec 2022 roku. Wartość inwestycji to niemal półtora miliona złotych.
Kielce -
Jak przechytrzyć przestępców nadużywających możliwości zakupów online w tym sezonie świątecznym
Nowa kampania koncentruje się na sprzedawcach internetowych przed Cyber Weekendem. Największy sezon handlowy w roku zbliża się wielkimi krokami i nie musisz nawet wychodzić z domu, aby wziąć udział. Przestępcy również.
KGP -
Dzielnicowy wyważył drzwi i uratował kobietę
Dzielnicowy skierowany przez dyżurnego do miejsca zamieszkania kobiety, która chciała odebrać sobie życie zadziałał błyskawicznie, by nie dopuścić do tragedii. Wyważył drzwi i wszedł do mieszkania. Tam, przed przybyciem pogotowia ratunkowego udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej.
Gorzów Wlkp. -
Łopatą pobił psa i zakopał żywcem
Operacyjni z VI komisariatu zatrzymali sprawcę brutalnego pobicia i zakopania żywcem psa, do którego doszło na ul. Grygowej w Lublinie. Sprawcą okazał się 33-letni właściciel psa. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Został już tymczasowo aresztowany. Z kolei policjanci z Bychawy zatrzymali 51-latka, który metalowym prętem pobił błąkającego się psa. Sprawca usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.
Lublin -
Podziękowania dla policjantów od jednego z mieszkańców
Do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania dla policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy od jednego z mieszkańców za bardzo dobrze przeprowadzoną akcję odzyskania skradzionego samochodu. Dzięki sprawnej współpracy policjantów z kilku komend pojazd został namierzony przez policjantów już 3 godziny po kradzieży i odnalazł się w województwie małopolskim.
Wrocław -
Areszt za kradzieże puszek z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci
Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież puszki z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci ze sklepu na osiedlu Przydworcowe. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy 31-latek został zatrzymany już po 15 minutach od zdarzenia. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ukradł jeszcze dwie puszki z innych białostockich sklepów. 31-latek usłyszał 3 zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
11 listopada Świętem Niepodległości
„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości” – głosiła ustawa z 23 kwietnia 1937 roku.
KGP -
Szanujmy symbole narodowe
11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. W tym dniu w wielu miejscach pojawią się polskie flagi i zabrzmi hymn państwowy. Warto przy tej okazji pamiętać o podstawowych zasadach związanych z symbolami narodowymi.
KGP -
Uderzył w zaparkowany samochód i uciekł. Pijanego sprawcę zatrzymał policjant na wolnym
45-letni obywatel Ukrainy w niedzielny wieczór kierując oplem vectrą, uderzył w zaparkowany na poboczu samochód, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Świadkiem był będący na wolnym policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Kryminalny natychmiast ruszył w pościg i zatrzymał uciekiniera. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie.
Lublin -
Polscy policjanci w Kosowie
8 listopada 2020 roku, wojskowym samolotem do Kosowa wyleciało 27 policjantów, którzy w ramach XXXI rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji zastąpili wracających po czternastu miesiącach służby swoich kolegów. To uzupełnienie składu JSPP pełniącej służbę w ramach Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX).
KGP -
Polał łatwopalną substancją i podpalił mężczyznę – 25-latek zatrzymany przez policję
Policjanci z Lęborka zatrzymali 25-latka, który „dla żartu” polał 43-letniego mężczyznę łatwopalną substancją, a później wzniecił ogień. Poszkodowany mężczyzna z oparzeniami głowy przebywa w szpitalu. Jak ustalili mundurowi, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 25-latek usłyszał już w lęborskiej komendzie policji zarzuty naruszenia czynności narządu ciała. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi pilnują w szpitalu poparzonego mężczyznę, gdyż jak się okazało, był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Po opuszczeniu szpitala 43-latek przetransportowany zostanie do zakładu karnego.
Gdańsk -
Podali się za pracowników wodociągów i okradli
Złodzieje i oszuści w całym kraju podejmują próby dokonania kradzieży mieszkaniowych metodą „na legendę”. Tym razem pojawili się w Częstochowie. Dzięki czujności operacyjnych z komendy złodzieje, którzy okradli 86-letnią mieszkankę Częstochowy, podszywający się pod pracowników wodociągów, zostali zatrzymani. Kryminalni odzyskali też skradzione pieniądze.
Katowice -
Brawurowa jazda kierowcy skody mogła doprowadzić do tragedii
Nieodpowiedziana jazda kierowcy skody mogła doprowadzić do tragedii. Zgłaszający dodał, że cudem nie doszło do potrącenia czterech osób, w tym jego żony i dwójki dzieci. Monieccy policjanci, już w niespełna godzinę, zatrzymali kierującego. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
Białystok -
Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, będąc poza służbą, zauważył peugeota jadącego całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz natychmiast uniemożliwił mu dalszą podróż. Jak się okazało, 54-letni kierowca miał blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.
Białystok -
Dopłata za dostarczenie paczki albo za jej dezynfekcję? Uwaga to oszustwo!
Fałszywe SMS-y z prośbą o dopłatę stały się stałym procederem przestępców. Oszuści ciągle wymyślają nowe pomysły. Teraz wykorzystują pandemię, pisząc w treści wiadomości o konieczności dodatkowej opłaty za dezynfekcję paczki! W każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konto bankowe.
Opole -
Nietypowa interwencja
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi z dużym poświęceniem i zaangażowaniem gasili pożar, który zauważyli jadąc do zleconego zdarzenia drogowego.
Łódź -
"Wiślanką" na samych felgach
To miała być zwykła kontrola prędkości, jakich nie brakuje na co dzień. Policjanci drogówki nie mogli jednak uwierzyć własnym oczom. Po krajowej "wiślance" poruszał się osobowy peugeot, który zamiast opon miał...same felgi. Jak się okazało, kierującemu taki stan rzeczy zupełnie nie przeszkadzał. Był bowiem kompletnie pijany. Nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ niedawno stracił je za przekroczenie dozwolonej prędkości. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.
Katowice -
Fałszywy funkcjonariusz CBŚP zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa
Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta” i zapobiegli wypłaceniu z banku 50 000 złotych. 16-latek wpadł w zasadzkę podczas próby podjęcia koperty z kosza na śmieci. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd rodzinny.
KSP -
Celowo spowodował aż 90 kolizji
Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi zatrzymali 27-latka, który celowo doprowadzał do kolizji drogowych, a następnie wymuszał pieniądze od ich uczestników za szkody poniesione podczas stłuczek. Obiecywał też, że nie będzie powiadamiał Policji o zaistniałym zdarzeniu. Mężczyzna ma na koncie około 90 takich zdarzeń.
KSP -
Wyjaśniona sprawa usiłowania zabójstwa z 2005 roku
Policjanci CBŚP zatrzymali 5 osób i jedną doprowadzili do Prokuratury Krajowej w Katowicach z Zakładu Karnego. Mężczyźni są podejrzani m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Dwóm z nich grozi odpowiedzialność za usiłowanie zabójstwa, które miało miejsce w Knurowie w 2005 roku, kiedy to sprawcy siekierami i kijami bejsbolowymi zaatakowali mężczyznę, ciężko go raniąc. Jeden z podejrzanych usłyszał dodatkowo zarzut dotyczący próby zdyskredytowania wiarygodności obciążającego go świadka koronnego.
CBŚP -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że istnieje szereg przepisów karnych, które chronią policjantów przed różnymi formami ataków na nich?
KGP -
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego grzybiarza
Blisko 60 funkcjonariuszy puławskiej komendy wspólnie ze strażakami i policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poszukiwało w nocy 79-latka, który zaginął na grzybobraniu. Mężczyzna w sobotnie południe wyszedł do lasu i do wieczora nie wrócił. Do poszukiwań zaangażowano przewodnika z psem tropiącym a także policjantów z dronem. Przed północą akcja poszukiwawcza przyniosła szczęśliwy finał. Odnaleziony mężczyzna wrócił do domu cały i zdrowy.
Lublin -
Stosuj odblaski! Będziesz widoczny i bardziej bezpieczny
Jesienna aura nie ułatwia poruszania się po drogach. Pogarszające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i coraz niższe temperatury potęgują zagrożenia, z jakimi muszą mierzyć się użytkownicy dróg. W sposób szczególny dotyczy to niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą bardzo narażoną na uczestniczenie w wypadkach komunikacyjnych, w wyniku których często odnoszą poważne obrażenia. Dlatego tak ważne jest, aby piesi i rowerzyści mieli świadomość, jak wielki wpływ na ich własne bezpieczeństwo mają oni sami.
Wrocław -
Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega - nadkomisarz Robert Kotara
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 6 listopada 2020 po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega i Przyjaciel nadkomisarz Robert Kotara Komendant Komisariatu Policji Lądek-Zdrój. Miał 44 lata. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia, w imieniu swoim, kierownictwa i wszystkich policjantów oraz pracowników polskiej Policji składa Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski, policjanci i pracownicy garnizonu dolnośląskiego. Łączymy się z pogrążoną w bólu rodziną.
Wrocław

