Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany przez policjantów po pościgu
Kierowca audi spowodował kolizję i zaczął uciekać. Za nim ruszył pokrzywdzony, który natychmiast powiadomił policjantów. Mundurowi po 10 kilometrowym pościgu zatrzymali pirata drogowego. 38-latek i jego 30-letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Kierowca usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5
Białystok -
Areszt za usiłowanie zabójstwa
Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Grójca, podejrzanego o ugodzenie nożem swojej 37-letniej partnerki, który decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może pozostać za kratkami nawet co najmniej 8 lat.
Radom -
Podziękowania za pomoc w ratowaniu życia dla wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego
Kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie policjanci zawsze udzielą niezbędnej pomocy. Tym razem taka potrzebna była tydzień temu mieszkance powiatu wałbrzyskiego. Jej stan z minuty na minutę pogarszał się, dlatego mąż - jadąc do szpitala - postanowił zatrzymać się przy patrolu Policji i poprosić o pomoc. Funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zauważyli, że 38-letnia kobieta traci oddech, dlatego podjęli natychmiastową decyzję o udzieleniu jej na miejscu pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.
Wrocław -
Tymczasowy areszt dla 29-latka za fałszywy alarm w sądzie
Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 29-letni mieszkaniec Lublina podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w jednym z lubelskich sądów. Mężczyzna specjalnie w tym celu zakupił telefon, który wykorzystał tylko raz. Sprawca został ustalony przez operacyjnych z 1 komisariatu i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Lublin -
Konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny PrzeWODNIK” rozstrzygnięty!
Miło nam poinformować, że 26 października 2020 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny PrzeWODNIK” zorganizowany w ramach IV edycji akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Organizatorem konkursu było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z Partnerem akcji Fundacją PZU.
KGP -
W mieszkaniu miała być zgwałcona kobieta. Siłowe wejście i nieoczekiwane zakończenie
Kiedy do dyżurnego gorzowskiej jednostki dotarła informacja o prawdopodobnym gwałcie kobiety, na miejscu szybko pojawiły się policyjne patrole. Niezbędne było siłowe wejście do mieszkania, które wskazał zgłaszający a jednocześnie właściciel. W środku nie było jednak nikogo i do żadnego przestępstwa nie doszło. Zgłaszający prawdopodobnie miał problem z zamkiem albo zgubił klucze. Został ukarany za bezpodstawne wezwanie służb.
Gorzów Wlkp. -
Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem
Policjanci z białostockiej "czwórki" zatrzymali 38-latka podejrzanego o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna, już dwa dni po zdarzeniu, został zatrzymany na jednym z białostockich osiedli. Pies, którego prawdopodobnie zastrzelił, należał do jego matki. Białostoczanin, okazał się być też osobą poszukiwaną do odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Policjanci pomogli kobiecie, która znajdowała się za barierką mostku
Dzisiaj w nocy włodawscy funkcjonariusze zauważyli młodą kobietę stojącą za barierką mostku. Widząc zagrożenie policjanci bez wahania ruszyli na pomoc 23-latce. Mundurowi bezpiecznie zabrali kobietę z miejsca i zaopiekowali się do czasu przyjazdu bliskich.
Lublin -
Oświadczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ws. ataków na kościoły
W ostatnich dniach w wielu polskich miastach organizowane są uliczne protesty. Niektórym demonstracjom towarzyszą oburzające działania wymierzone w miejsca kultu religijnego, polegające na wtargnięciach do kościołów podczas odprawianych nabożeństw, profanacji symboli religijnych, niszczeniu elewacji świątyń czy obrażaniu duchownych i uczestników mszy świętych. Tylko w miniony weekend w związku z organizowanymi demonstracjami Policja zabezpieczała 386 kościołów. Odnotowano 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji. Na takie działania nie ma społecznego przyzwolenia, nie było i nigdy nie będzie zgody państwa.
KGP -
Nie każdy wie do czego służy telefon alarmowy...
Policjanci ukarali mandatem mieszkankę Tarnowskich Gór, która bezpodstawnie wezwała policjantów i pogotowie ratunkowe. Tarnogórzanka zadzwoniła na numer alarmowy i zgłosiła, że została pobita przez współlokatora. 61-latka zapomniała wspomnieć, że zdarzenie miało mieć miejsce… 3 tygodnie wcześniej. Pamiętajmy, że wzywając bezpodstawnie Policję, szkodzimy tym, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują.
Katowice -
Chciał uciec z miejsca kolizji. Pijanego kierowcę zatrzymał policjant na wolnym
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca bmw. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego w czasie wolnym policjanta z III komisariatu. 26-latek doprowadził do kolizji i próbował uciec. Dodatkowo miał prawomocny zakaz kierowania pojazdami.
Lublin -
Pomoc dla 84-latka przyszła na czas
Dzięki natychmiastowej reakcji świdnickiej oraz oddalonej o ponad 400 kilometrów raciborskiej policji udało się udzielić pomocy 84-latkowi. Zgłoszenie o podejrzeniu, że coś niepokojącego może się dziać ze staruszkiem ze Śląska, odebrała od jego brata policja w Świdniku. Mundurowi pilnie przekazali wszystkie informacje do dyżurnego komendy w Raciborzu. Działania tamtejszych funkcjonariuszy doprowadziły do udzielenia pomocy medycznej 84-latkowi.
Lublin -
Skrajnie zaniedbane psy otrzymają właściwą opiekę dzięki interwencji policjantów
Azyl w olsztyńskim schronisku dla zwierząt znalazły dwie suczki, które właścicielom odebrali policyjni wywiadowcy, interweniujący na jednej z posesji na terenie Olsztyna. Po tym, jak policjanci weszli w posiadanie informacji na temat przetrzymywanych w fatalnych warunkach psów, natychmiast przystąpili do działania. Zwierzęta zostały odebrane właścicielom i przekazane do schroniska, gdzie w godnych warunkach przejdą proces rekonwalescencji.
Olsztyn -
Policyjni muzycy w hołdzie walczącym z pandemią
Muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji wspólnie z 27 orkiestrami policyjnymi z 26 krajów oddali hołd wszystkim służbom medycznym i ratunkowym w akcie uznania za bohaterską pracę, którą wykonują co dzień w swoich krajach walcząc z pandemią na pierwszej linii. Orkiestry policyjne z różnych zakątków globu uczestniczyły w tym muzycznym spotkaniu, aby muzyką wyrazić wdzięczność całej ludzkości oraz by pokazać, że cały świat pozostaje zjednoczony w tej wspólnej walce.
KGP -
Pamięci prof. Bolesława Sprengla
26 października 2020 r. zmarł podinspektor Policji w stanie spoczynku, doktor hab. Bolesław Sprengel, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, Katedra Bezpieczeństwa Narodowego). Był historykiem i politologiem, absolwentem Wydziału Humanistycznego (kierunek historia) tegoż uniwersytetu. Miał 68 lat.
KGP -
Zaginiona kobieta odnaleziona cała i zdrowa wspólnie przez policjantów i strażaków
Współdziałanie służb dbających o bezpieczeństwo jest bardzo ważne, ale i niezbędne gdy zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie. Przykładem takiej wzorowej współpracy różnych służb z powiatu zielonogórskiego były z pewnością poszukiwania zaginionej 44-latki prowadzone we wtorek (27 października br.) w okolicach Leśniowa Wielkiego. Dzięki połączeniu sił policjantów i strażaków zaginiona kobieta bezpiecznie powróciła do domu.
Gorzów Wlkp. -
18-latka podczas spaceru nie założyła psu kagańca, a ten zaatakował 10-latkę
Policjanci z Boguszowa-Gorc ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło przy drodze gruntowej prowadzącej na górę Chełmiec. Dużych rozmiarów pies, prowadzony na smyczy przez 18-latkę, zaatakował o 8 lat młodszą dziewczynkę. Poszkodowana była w tym momencie z rodziną na spacerze i, pomimo iż natychmiast udzielona została jej pierwsza pomoc, z poważnymi obrażeniami lewej ręki trafiła do szpitala we Wrocławiu.
Wrocław -
Funkcjonariusze na medal
W dniach 22-25 października 2020 r. we Wrocławiu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WPC w wyciskaniu sztangi leżąc RAW oraz trójboju siłowym classic RAW. W czwartek nasi funkcjonariusze rywalizowali w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody zakończyły się dla nich po mistrzowsku. Wrócili z medalami.
Gdańsk -
Stop Nielegalnemu Graffiti
26 października 2020 roku częstochowscy mundurowi rozpoczęli kampanię profilaktyczno-edukacyjną „Stop Nielegalnemu Graffiti" . Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Częstochowie przy współpracy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie. Akcja ma na celu zapobieganie niszczeniu budynków i innych miejsc poprzez wykonywanie na nich nielegalnych graffiti.
Katowice -
Policjanci udzieli pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie
Głogowscy policjanci ruchu drogowego udzielili pomocy 27-letniemu mężczyźnie, gdy ten zasłabł i stracił przytomność. Z uwagi na okoliczności w jakich znalazł się poszkodowany, funkcjonariusze zdecydowali się pilotować prywatny samochód, którym transportowano nieprzytomnego mężczyznę do szpitala.
Wrocław -
Komendant komisariatu w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Komendant Komisariatu Policji w Kobiernicach aspirant Kamil Martyniak, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Szef kobiernickich mundurowych podróżował przez Bujaków w powiecie bielskim, kiedy zauważył osobowego volkswagena. Zwrócił uwagę na podejrzany sposób prowadzenia pojazdu przez kierującego. Policyjny nos nie zawiódł. Jadący nim 65-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.
Katowice -
Odszedł na wieczną służbę. Blue Sky Jurku!
Policjanci i Pracownicy Zarządu Lotnictwa Policji z przykrością zawiadamiają o śmierci aspiranta sztabowego Jerzego Pańczuka, który zmarł 25 października 2020 roku. Jerzy Pańczuk był pilotem, dowódcą załogi śmigłowca W-3 Sokół, wieloletnim policjantem Wydziału Operacji Lotniczych Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składa Rodzinie oraz Bliskim wyrazy głębokiego współczucia.
KGP -
Wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie po uderzeniu w samochód ciężarowy nadal usiłował kierować pojazdem. Jego bezmyślną podróż przerwał wracający ze służby policjant Zespołu Dyżurnych z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Funkcjonariusz zatrzymał 22-letniego, pijanego kierowcę i powiadomił o zdarzeniu policjantów drogówki. Zatrzymanemu grożą 2 lata więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski na okres 3 lat.
Poznań -
Poważny wypadek z udziałem pieszego - policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa
Pomimo cyklicznie prowadzonych działań i ciągłych apeli policjantów ruchu drogowego w ostatnim czasie na terenie Wałbrzycha doszło do poważnego wypadku z udziałem pieszego. Kierujący samochodem osobowym nie zauważył będącego już na przejściu dla pieszych 47-latka i potrącił go. W wyniku zdarzenia mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący był trzeźwy, natomiast pieszy znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci zapowiadają kolejne jesienne akcje ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Wrocław -
Tragedia była o krok - pijany kierowca o mało nie potrącił ludzi na przejściu dla pieszych
Kierujący z blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie o mało nie wjechał w pieszych znajdujących się na przejściu. Mężczyzna zatrzymał pojazd na środku pasów. Policjanci wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy samochodu i zatrzymali. W środku auta znaleziono otwartą butelkę wódki. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci pomogli mężczyźnie w szybkim dotarciu do szpitala
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki pomogli osobie, której życie było zagrożone. Tym razem przeprowadzili pilotaż auta, w którym przewożono mężczyznę z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego. W wyniku działań policjantów kierowca sprawnie i bezpiecznie dojechał do placówki medycznej, gdzie 30-latek uzyskał pomoc specjalistów.
Opole -
Policjanci z Rudy Śląskiej przerwali plenerową dyskotekę
W niedzielę późnym wieczorem policjanci z Rudy Śląskiej przerwali imprezę, w której uczestniczyło kilkanaście osób, bez zachowania środków ochrony i dystansu. Dyskoteka zorganizowana była na terenie nieużytków, zaledwie kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych. Mundurowi zatrzymali 6 osób w związku z organizacją zgromadzenia, udziałem w nim i posiadaniem narkotyków.
Katowice -
Niebezpieczna prędkość i ponad półtora promila za kierownicą. Policjanci grupy SPEED zatrzymali pirata drogowego
Policjanci lubuskiej grupy SPEED zauważyli osobowe volvo, które przemieszczało się ulicami Gorzowa, wyraźnie przekraczając dopuszczalną prędkość. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że samochód jedzie przez miasto 157 kilometrów na godzinę. Gdy mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli, wyczuli od niego silną woń alkoholu. Okazało się, że 44-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila. Dzięki policjantom pirat drogowy nie mógł kontynuować niebezpiecznej jazdy i odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci z Kęt uratowali życie kobiety i zapobiegli wybuchowi gazu
Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach starszy sierżant Tomasz Ratusznik i sierżant Mateusz Płonka, podjęli skuteczne działania, w trakcie których zapobiegli wybuchowi gazu w budynku jednorodzinnym, ratując tym samym życie 41-letniej kobiecie.
Kraków -
Dzieci podziękowały policjantowi za stworzenie filmiku na temat bezpieczeństwa
Sierżant sztabowy Fabian Papis z Komisariatu Policji w Szprotawie nagrał filmik instruktażowy, w którym opowiada przedszkolakom jak powinny właściwie zachowywać się na drodze oraz jak wezwać pomoc służb ratowniczych w groźnych sytuacjach. Przedszkolaki i ich wychowawcy podziękowali funkcjonariuszowi za pośrednictwem portalu społecznościowego przedszkola.
Gorzów Wlkp.

