Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Podziękowania za krew ratującą życie Adasia
Kilka dni temu mundurowi z Opola oddali krew dla Adasia Wolnickiego spod Krakowa. Historia chorego na białaczkę chłopca wzruszyła policjantów. Postanowili odpowiedzieć na apel rodziców i wsparli leczenie Adasia poprzez honorowe krwiodawstwo. Dla wszystkich, którzy podzielili się bezcennym darem życia, chłopiec przygotował laurkę, a rodzice podziękowania.
Opole -
Ogromne zaangażowanie policjantów w poszukiwania starszego małżeństwa
Gorzowscy policjanci intensywnie poszukiwali zaginionego małżeństwa, bo liczyła się każda minuta. Przez całą noc funkcjonariusze ciężko pracowali, by odnaleźć starszych mieszkańców miasta, którzy mieli problem z powrotem do domu. Teren gorzowskich osiedli był sprawdzany przez kilkudziesięciu funkcjonariuszy kilku pionów. Mężczyzna odnalazł się kolejnego dnia rano. Dzięki zaangażowaniu służb i informacji przekazywanej z pomocą mediów kobieta również została odnaleziona i jest pod opieką lekarzy.
Gorzów Wlkp. -
Policyjny nos nie zawiódł – policjant po służbie zatrzymał odpowiedzialnego za kradzież
Policjantem jest się 24 godziny na dobę, nawet po służbie – udowodnił to młodszy aspirant Bartłomiej Grabowski ze sztabu zielonogórskiej komendy. Funkcjonariusz będąc po służbie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów odzieżowych. Ta historia świadczy także o doświadczeniu, zaangażowaniu i dobremu rozpoznaniu, które policjant zawdzięcza pracy w „patrolówce” oraz jako wywiadowca.
Gorzów Wlkp. -
Sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej policjantów zatrzymani
W sobotę podczas meczu piłki nożnej pomiędzy Odrą Wodzisław Śląski a drugą drużyną GKS-u Tychy, który odbywał się bez udziału publiczności, grupa kilkunastu osób postanowiła zaprotestować przeciwko obostrzeniom, jakie obowiązują obecnie na terenie całego kraju. W związku z niestosowaniem się do obowiązujących przepisów policjanci podjęli czynności służbowe. Niestety dwóch mężczyzn próbowało utrudnić policyjne czynności, znieważając oraz naruszając nietykalność cielesną mundurowych.
Katowice -
Skuteczny pościg policjantów za poszukiwanym trzema listami gończymi nagrała kamera nasobna
Karę pięciu lat pozbawienia wolności odbędzie mężczyzna, który był poszukiwany trzema listami gończymi. 36-latek z piskiem opon ruszył z miejsca kontrolowania go przez policjantów. Poszukiwanego ukrywającego się w zaroślach po kilkunastu minutach odnalazł policyjny pies Schemi wraz ze swoim przewodnikiem. Mężczyzna trafił już za kratki.
Gorzów Wlkp. -
Groził popełnieniem samobójstwa. 34-latka szukali policjanci i strażacy
W piątkowy wieczór, 16 października br., złotoryjscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia mężczyzny, który po rodzinnej kłótni wyszedł z domu, grożąc popełnieniem samobójstwa. W kilkugodzinne poszukiwania 34-latka zaangażowani byli policjanci i miejscowi strażacy ochotnicy. Do działań wykorzystano psa tropiącego oraz drona. Cała akcja miały szczęśliwy finał, a poszukiwany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką lekarską.
Wrocław -
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 67-latka
O wielkim szczęściu może mówić 67-letni zaginiony myszkowianin, którego o północy odnaleźli policjanci. Mężczyzna, który po południu wybrał się do lasu, utknął w bagnie i nie potrafił się już z niego wydostać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, ponieważ niska temperatura zagrażała życiu zaginionego, który był zziębnięty i wyczerpany. Trafił pod opiekę lekarzy.
Katowice -
Policjant po służbie zatrzymał dilera
Funkcjonariusz po służbie wspólnie z kolegą zatrzymał dilera narkotykowego. Podczas ujęcia mężczyzna przygotowywał narkotyki do dalszej sprzedaży. 24-latkowi z gminy Wyrzysk grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wspólnie z nim zatrzymano nieletniego, którego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.
Poznań -
„Być może uratował mi życie” – telefon z podziękowaniami dla policjanta
Podczas kontroli osób przebywający na kwarantannie policjant usłyszał w słuchawce głos osłabionej kobiety, która nie była w stanie podejść do okna. Rozpytał kobietę o jej stan zdrowia, a następnie poinstruował, co powinna zrobić. Dzięki temu kobieta szybko trafiła do szpitala. Po kilku dniach zadzwoniła do komendy podziękować, ponieważ empatia i działanie policjanta prawdopodobnie uratowały jej życie.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zatrzymali poszukiwanego ENA
Dzielnicowi podlegli świdwińskiej komendzie zatrzymali 28-latka poszukiwanego przez norweski wymiar sprawiedliwości. Europejski nakaz aresztowania wydany został w związku z dokonaniem szeregu przestępstw narkotykowych na terenie Norwegii. Zatrzymany w sobotę trafił do policyjnego aresztu. Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.
Szczecin -
Policjant na wolnym zatrzymał złodzieja
Białostocki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja. Do zdarzenia doszło w jednym z białostockich sklepów. Mężczyzna dopuścił się kradzieży, a następnie próbował się oddalić. Dalsze plany 32 latka pokrzyżował policjant, który przed sklepem zatrzymał mężczyznę.
Białystok -
Policjant z Ostrołęki w czasie wolnym uratował starszego mężczyznę, który stracił przytomność
Dramatyczne sceny rozegrały się wczoraj po kolizji drogowej, do której doszło na jednej z ulic Ostrołęki. Starszy mężczyzna kilka minut po niegroźnym zdarzeniu drogowym stracił przytomność i upadł na ziemię. Na szczęście w pobliżu jechał do pracy policjant z ostrołęckiej jednostki, który widząc całą sytuację, natychmiast przystąpił do resuscytacji mężczyzny, a ta nie była łatwa. Po odzyskiwaniu przytomności senior kilkukrotnie tracił funkcje życiowe.
Radom -
Policjanci rozbili grupę bankomatowych złodziei
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z opolskimi funkcjonariuszami zatrzymali grupę osób podejrzanych o usiłowanie włamania do jednego z bankomatów na terenie Dolnego Śląska. Sprawcy pokonując zabezpieczenia chcieli wypłacić pieniądze z urządzenia, jednak obranego celu nie zdołali osiągnąć. Po zdarzeniu mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 3 obcokrajowców i zabezpieczyli dwa pojazdy, telefony komórkowe, karty sim, gotówkę oraz inne urządzenia służące do popełnienia przestępstwa. Wszystkie osoby zostały już tymczasowo aresztowane. Podejrzanym może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Odpowie za podpalenia sprzed kilku lat. Akt oskarżenia trafił do sądu
Policjanci ze Skołyszyna zakończyli wyjaśnianie spraw związanych z pożarami budynków, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich 5 lat. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na wznowienie umorzonych postępowań i przedstawienie zarzutów. Oskarżony, 28-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, usłyszał 5 zarzutów umyślnego zniszczenia mienia poprzez wywołanie pożarów. Przyznał się do popełnionych przestępstw, a akt oskarżenia trafił do sądu.
Rzeszów -
Zlikwidowane laboratoria amfetaminy i BMK
Zlikwidowane laboratoria amfetaminy i BMK, przejęte narkotyki, prekursory oraz sprzęt służący do ich produkcji, to efekt ostatnich działań policjantów CBŚP, wspartych przez policjantów z Łodzi, Radomia i Białegostoku. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku i Prokuratura Rejonowa Łódź Widzew. Łącznie zatrzymano do obu spraw 6 osób, które tymczasowo aresztowano.
CBŚP -
Policjanci zapobiegli „ustawce” pseudokibiców
Policjanci zabezpieczali w ubiegłą sobotę mecz piłkarski. Mimo, że po zaliczeniu powiatu lęborskiego do czerwonej strefy mecze odbywają się bez udziału publiczności, mundurowi ustalili, że do Lęborka wybierają się pseudokibice innych zwaśnionych z lęborską grupą klubów i może dojść do siłowej konfrontacji pomiędzy nimi. Właściwe rozpoznanie i szybka reakcja mundurowych zapobiegły planowanej „ustawce”.
Gdańsk -
Uwaga na fałszywe i niebezpieczne e-maile
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną informującymi o wezwaniu na Policję. Pobranie i otworzenie załączonego pliku może zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, które może wykradać dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.
KGP -
Czujność wschowskich policjantów zapobiegła ludzkiej tragedii
Kolejny raz profesjonalizmem, empatią, policyjnym etosem wykazali się policjanci Wydziału Prewencji wschowskiej Policji, którzy tuż przed północą (18 października) podjęli intensywne poszukiwania za zaginionym mężczyzną, który po awanturze domowej oświadczył, że chce skończyć ze swoim życiem.
Gorzów Wlkp. -
Okłamywał żonę, że jest policjantem - wpadł po domowej awanturze
Policjanci zatrzymali 41-latka, podejrzanego o podrobienie policyjnej legitymacji służbowej i używanie jej jako autentycznej. Mężczyzna wpadł podczas interwencji domowej. 41-latek usłyszał dwa zarzuty: podrobienia legitymacji służbowej i posługiwanie się nią oraz zarzut znęcania się nad żoną. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Areszt dla fałszywego policjanta
Dzięki czujności pracownicy banku w ręce policjantów wpadł 49-latek pochodzący z okolic Warszawy. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzenie pieniędzy metodą „na policjanta” od mieszkanki Jaworzna. Sąd Rejonowy w Jaworznie zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Katowice -
Rozbój, kradzież samochodu i kilka innych przestępstw w tle
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wraz z policjantami z orzeskiego komisariatu zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło w kompleksie leśnym na terenie gminy Ornontowice. Jednym z nich okazał się mężczyzna, który w ubiegłym miesiącu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, a w nocy, kilka godzin przed tym, jak wpadł w ręce policjantów, ukradł bmw. Wobec niego i jego kompana sąd zastosował tymczasowy areszt. Trzecia z osób objęta jest policyjnym dozorem.
Katowice -
Wracając po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Policjantem jest się nie tylko w służbie, ale również poza nią, co swoją postawą potwierdziło już wielu sądeckich funkcjonariuszy. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tych słów jest reakcja dwóch policjantów ruchu drogowego, którzy nocą, wracając ze służby, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.
Kraków -
Ostrołęccy policjanci odnaleźli zaginioną kobietę
Zaledwie kilkadziesiąt minut wystarczyło policjantom z ostrołęckiego wydziału patrolowego, aby odnaleźć zaginioną 20-latkę. Z informacji przekazanych przez jej bliskich wynikało, że istnieje realne zagrożenie dla życia kobiety. To kolejny raz kiedy dzięki szybkiej reakcji policjanci uratowali to, co jest najcenniejsze, czyli ludzkie życie.
Radom -
Pościg zakończył na ogrodzeniu. Kierowca po narkotykach i bez uprawnień zatrzymany przez policjantów
Dzięki skutecznej interwencji policjantów ze strzeleckiej drogówki w porę przerwano skrajnie niebezpieczną jazdę młodego kierowcy, która mogła doprowadzić do tragedii. 28-latek nie zatrzymywał się do kontroli i uciekał przed policyjnym radiowozem. Zatrzymał się dopiero, kiedy wjechał w ogrodzenie. Mężczyzna i jego pasażer zostali obezwładnieni i zatrzymani. Jak się okazało 28-latek znajdował się pod działaniem narkotyków i nie posiadał również uprawnień do kierowania.
Gorzów Wlkp. -
Policyjni wywiadowcy w akcji – 25-latek zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży katalizatora
Funkcjonariusze z Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatora. W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze co najmniej osiem podobnych kradzieży. Przy zatrzymanym znaleziono także narkotyki.
Gorzów Wlkp. -
Tymczasowy areszt za smsy do nieletniej
Dzięki pracy śledczych z Komisariatu Policji w Józefowie został namierzony kolejny mężczyzna podejrzany o elektroniczny kontakt z osobą małoletnią w celach pedofilskich. 30-latek został zatrzymany w województwie świętokrzyskim i trafił do aresztu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.
KSP -
Szczęśliwy zbieg okoliczności
Wypłynęli łódką i zaginęli na terenie powiatu piotrkowskiego, dotarli do domu opoczyńskiego policjanta. Kolejny raz koordynacja działań oficera dyżurnego opoczyńskiej Policji, szybka reakcja i połączenie faktów przyczyniło się do szczęśliwego zakończenia poszukiwań.
Łódź -
V akcja sprzątania cmentarzy z okresu I wojny światowej
W dniach 8-10 października 2020 r. z inicjatywy Koła nr 8 - Klubu Górskiego „Orły”, przy Komendzie Stołecznej Policji, odbyła się V akcja sprzątania cmentarzy z okresu I wojny światowej. Przedstawiciele Koła sprzątali cmentarze w gminach Gorlice, Krempna, Łużna, Sękowa i Uście Gorlickie. Podczas tego wyjazdu pracowali z wolontariuszami z gminy Łużna i Uście Gorlickie, uczniami i nauczycielami z Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej oraz funkcjonariuszami z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.
KGP -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że 30 listopada 2020 roku wejdą w życie nowe przepisy ujęte w Kodeksie wykroczeń?
KGP -
Policyjne działania w związku ze znalezieniem substancji chemicznych na terenie Lubania w województwie dolnośląskim
W związku z ujawnieniem na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu substancji chemicznych i prowadzonych działań mających na celu ich utylizację, już od godzin porannych w sobotę (tj. 17.10.20r.) na terenie miasta rozbrzmiewał komunikat informujący mieszkańców o zaplanowanej ewakuacji. Zapewnienie bezpieczeństwa w tym rejonie oraz umożliwienie sprawnego przeprowadzenia całej akcji, to główny cel policjantów z powiatu wspomaganych przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji z Legnicy, Oddział Prewencji Policji z Wrocławia oraz lubańską Straż Miejską. Przypomnijmy, że w tego typu sytuacjach należy bezwzględnie stosować się do komunikatów przekazywanych przez funkcjonariuszy policji oraz innych służb.
Wrocław
