Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci pomogli uwolnić z zamkniętego garażu suczkę ze szczeniakami
Policjanci pomogli szczeniętom i ich matce wydostać się spod podłogi zamkniętego garażu. „Nana” i jej 5 młodych szczeniąt bezpiecznie wróciło do domu.
Białystok -
Auta znikały na Śląsku i pod Kielcami
Kielecki sąd zdecyduje o losie 33-latka, który został zatrzymany na terenie gminy Piekoszów przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Śledczy ustalili, że mężczyzna ten jest odpowiedzialny m. in. za kradzież dwóch samochodów na terenie kraju oraz włamań na konta bankowe za pomocą skradzionych kart płatniczych. Zatrzymanie 33-latka to efekt wspólnych działań kryminalnych z Komisariatu Policji w Chęcinach i funkcjonariuszy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu.
Kielce -
Uważajmy...piesi na pojazdy, kierujący na pieszych
Na Śląsku doszło wczoraj do kilku zdarzeń z udziałem pieszych. Cztery potrącenia pieszych miały miejsce rano, a trzy wieczorem. Niestety w Rybniku w rejonie „zebry”, życie straciła kobieta najechana przez samochód. W około 90 procentach wszystkich zdarzeń, w których udział biorą piesi i pojazdy, sprawcami są kierujący. Zobaczcie na filmie, jak tragicznie mogłyby się skończyć te sytuacje, gdyby nie wzmożona ostrożność pieszych w zestawieniu z niewłaściwym zachowaniem kierowców.
Katowice -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich
Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli blisko 5 kilogramów suszu marihuany oraz 18 roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Za taki proceder grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Międzynarodowy Dzień Mediacji 2020
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października. To ogólnoświatowa akcja, służąca popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów. Jednym z jej celów jest możliwość spotkania z mediatorem i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z mediacji, jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi korzyści. Dyżury mediatorów organizowane są w sądach, prokuraturach, siedzibach organizacji pozarządowych czy placówkach oświatowych. Tydzień Mediacji rozpoczął się już 12 października, jego zwieńczeniem jest właśnie Międzynarodowy Dzień Mediacji.
Opole, Łódź, Katowice -
Nowosądeccy policjanci zabezpieczyli ponad 180 kg nielegalnej krajanki tytoniowej
Worki pełne krajanki tytoniu zabezpieczyli w Nowym Sączu policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. 54-letni mężczyzna, który nielegalnie wytwarzał tytoń, naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego oraz VAT-u na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.
Kraków -
Groził dyspozytorkom numeru alarmowego 112
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 28-latka. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty gróźb i znieważenia dwóch dyspozytorek numeru alarmowego 112. Dodatkowo musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za blokowanie linii. Może mu grozić do 2 lat więzienia.
Lublin -
Policyjny pościg za kierowcą, który miał wiele na sumieniu
Policjanci z Lubania, w pościgu, zatrzymali podejrzanego, między innymi, o kradzież pojazdu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód, w którym znaleźli narkotyki i broń. Mieszkaniec powiatu lubańskiego usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, usiłowania kradzieży, kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz posiadania narkotyków jak i broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Wrocław -
Dzielnicowy odnalazł zaginioną kobietę
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 28-letniej mieszkanki Brzegu. Kobieta groziła, że zrobi sobie krzywdę, po czym wybiegła z domu. W działania zaangażowanych było 40 funkcjonariuszy i przewodnik z psem policyjnym. Już po 3 godzinach kobietę odnalazł dzielnicowy. Cała i zdrowa trafiła pod opiekę najbliższych.
-
Wpadli, bo kupowali broń hukową przez Internet
Zabezpieczonych ponad 70 jednostek broni, amunicja, zapalniki i proch strzelniczy to efekt policyjnych działań w 16 województwach. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia w Internecie, które ujawnili funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Oferta dotyczyła sprzedaży m.in. broni hukowo-alarmowej, na którą w Polsce wymagane jest pozwolenie. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, już usłyszeli zarzuty.
Rzeszów -
Lubuscy policjanci zlikwidowali dwie „dziuple” z autami i częściami wartymi co najmniej pół miliona złotych
Pojazdy i ich części zabezpieczyli śledczy z Lubuskiej Policji podczas realizacji skierowanej przeciwko osobom zajmującym się przestępczością samochodową. Do sprawy zatrzymano dwie osoby, które z tego procederu uczyniły sobie stałe źródło dochodu, zostały już tymczasowo aresztowane. Szacuje się, że wartość zabezpieczonego przez Policję sprzętu wynosi 0,5 miliona złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.
Gorzów Wlkp. -
Pierwsze elektryczne radiowozy w lubelskim garnizonie Policji
Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne środowisku - pierwsze w lubelskim garnizonie dwa radiowozy elektryczne zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zakup samochodów marki Kia e-Niro dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Już wkrótce oznakowane radiowozy zostaną przekazane dla funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie miasta.
Lublin -
Policjanci odnaleźli zaginionego 70-latka z Wejherowa
Wczoraj wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 70-latka, który wyszedł z domu i nie wrócił. Bliscy, martwiąc się o niego, powiadomili Policję. Po wszczęciu poszukiwań mężczyzna został bardzo szybko odnaleziony.
Gdańsk -
Łączy je mundur, przyjaźń i … zamiłowanie do piłki nożnej
Niektóre sporty od zawsze kojarzone są z mężczyznami. Jedną z takich dyscyplin zdecydowanie jest futbol. Czy to oznacza, że kobiety nie mogą biegać za piłką po murawie? Nic bardziej mylnego. Ten stereotyp przełamały łódzkie policjantki, które w czasie wolnym od służby zamieniają mundury w stroje piłkarskie.
Łódź -
Policjant na wolnym interweniował wobec dwóch mężczyzn
Policjant będąc na wolnym interweniował wobec dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść samochodowe katalizatory. 25 oraz 33-latek zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i usiłowania kradzieży. Młodszy z zatrzymanych trafił na 3 miesiące do aresztu. Czy podobny los spotka 33-latka, o tym jeszcze dziś zadecyduje sąd.
Białystok -
Prawdziwy policjant działa także po służbie. Poszukiwany listem gończym zatrzymany
Naczelnik Wydziału Kryminalnego będący po służbie podczas zakupów w jednym z centrów handlowych rozpoznał i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ten miał odsiadki karę tymczasowego aresztu. To nie pierwsze takie zatrzymanie w tym właśnie centrum handlowym, które na swoim koncie ma naczelnik. Natomiast kilka dni temu jego podwładni, także będąc po pracy, zatrzymali innego mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci z Kozienic zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym od niemal 15 lat
Kozieniccy policjanci zatrzymali kobietę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości od niemal 15 lat. 63-latka z powiatu kozienickiego zmieniała swój wizerunek i ukrywała się za granicą oraz na terenie Polski. Za oszustwa, których dokonała, trafi do więzienia.
Radom -
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego listem gończym
Funkcjonariusz wydziału patrolowo-interwencyjnego jarosławskiej komendy mając wolny dzień od służby zatrzymał osobę poszukiwaną listem gończym. Zatrzymany 46-latek był poszukiwany przez sąd. Mężczyzna został przewieziony do wskazanego ośrodka.
Rzeszów -
Katowicki kontrterrorysta zwyciężył w morderczym Maratonie-Selekcja
Policjant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic odniósł ogromny sukces w Maratonie-Selekcja wzorowanym na selekcjach do wojsk specjalnych. Śląski kontrterrorysta zwyciężył ten ultratrudny i wymagający wyścig pokonując 139 pozostałych uczestników zmagań. W zawodach uzyskał fenomenalny czas 2 h 56 min. Gratulujemy!
Katowice -
Dzieci z obrażeniami ciała trafiły do szpitala, podejrzany został tymczasowo aresztowany
Policjanci z Woli zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dzieci w wieku 16 miesięcy i 3 lat w ten sposób, że uderzał je, powodując obrażenia ciała i głowy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i aresztował go na trzy miesiące.
KSP -
Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową
Śledztwo prowadzone przez stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, zaowocowało kolejnymi zatrzymaniami, w wyniku których wobec 8 osób zastosowano tymczasowy areszt, a wobec kolejnych 2 dozory policyjne. Mężczyźni podejrzewani m.in. o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków działali na terenie trzech powiatów województwa mazowieckiego i jednego powiatu śląskiego. W wyniku prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz środków odurzających.
KSP -
W ciągu miesiąca można było wyprodukować 900 tys. paczek papierosów
Przejęcie ponad 4 mln papierosów, ok. 37 ton tytoniu, a także specjalistycznych maszyn wykorzystywanych do produkcji i pakowania papierosów oraz suszenia tytoniu, to efekt ostatnich działań CBŚP i KAS. Zatrzymano także dwóch mężczyzn i zabezpieczono pojazdy, które mogły być wykorzystywane w nielegalnym procederze. Ze wstępnych szacunków wynika, że gdyby te wyroby tytoniowe trafiły na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków mogłyby wynieść ponad 24 mln zł. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Słupsku.
CBŚP -
Policjant z katowickiego oddziału prewencji na podium Silesia Półmaratonu
Sierżant Paweł Wylężek z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uczestniczył w zawodach biegowych Silesia Półmaraton. Policjant z czasem 1:15:35 pobił swój rekord życiowy i zajął w imprezie bardzo wysokie 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy !
Katowice -
Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem
Policjanci z chorzelskiego komisariatu podczas patrolowania drogi powiatowej w rejonie miejscowości Raszujka zauważyli wycieńczonego i mocno wyziębionego 59-latka. Dzięki interwencji policjantów mężczyzna trafił do szpitala, a jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.
Radom -
Dzięki opublikowanej w mediach informacji o poszukiwaniach, mężczyzna rozpoznał na ulicy osobę zaginioną
Około 100 policjantów i strażaków do późnych godzin nocnych szukało 68-letniego mieszkańca Poręby Spytkowskiej, który zaginął wczoraj w Brzesku. W nocy komunikat o zaginięciu wraz ze zdjęciem poszukiwanego mężczyzny, trafił do lokalnych mediów. To dzięki opublikowanej w mediach informacji, 25-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, widząc spacerującego nocą mężczyznę, skojarzył fakty i rozpoznał w nim zaginionego. Natychmiast poinformował o tym policjantów.
Kraków -
Jarosławski dzielnicowy mistrzem Polski w wędkarstwie karpiowym
Aspirant sztabowy Paweł Opiela z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym Polish Carp Masters 2020. Zmagania odbyły się na zbiorniku wodnym Dzierżno Duże w Rzeczycy. Funkcjonariusz rewiru dzielnicowych złowił największą rybę zawodów o wadze blisko 20 kg.
Rzeszów -
Nie spodziewali się, że będą nieść pomoc poparzonemu maluchowi
Mundurowi z Żor ruszyli wczoraj z pomocą 2-letniemu dziecku, które doznało rozległych oparzeń. Choć karetka pogotowia była już w drodze, policjanci udzielili maluchowi pierwszej pomocy przedmedycznej. Służby błyskawicznie pojawiły się na miejscu, gdyż sąsiedzi zaalarmowali je, słysząc przeraźliwy krzyk malucha.
Katowice -
Srebrna odznaka turystycznej korony Tatr dla asp. szt. Tomasza Muskały
Piekarski policjant wciąż zaskakuje. Asp. szt. Tomasz Muskała, pomimo że na co dzień służy w piekarskiej jednostce, a w czasie wolnym wspiera ochotniczą straż pożarną, w dalszym ciągu znajduje czas na realizację wyznaczonych celów. Stróż prawa właśnie został uhonorowany srebrną odznaką Turystycznej Korony Tatr za zdobycie 37 szczytów i 3 przełęczy.
Katowice -
Policjant z drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę
O tym, że policjanci egzekwują przestrzeganie prawa nie tylko wtedy, gdy noszą mundur, przekonał się 54-latek, który kierował samochodem mając w organizmie 2 promile. Mundurowy zauważył mieszkańca Rybnika, kiedy chwiejnym krokiem wsiadał za kierownicę swojego samochodu. Czujny stróż prawa szybko zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.
Katowice -
Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Namysłowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany 36-latek jechał pod prąd w centrum miasta. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia.
Opole

