Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Mężczyzna wpadł do rzeki Elbląg. Z pomocą ruszyli policjanci
Policjanci patrolowo-interwencyjni przy pomocy rzutki ratowniczej zabezpieczyli mężczyznę, który znalazł się w bardzo niebezpiecznym położeniu, po tym jak wpadł do rzeki Elbląg. Po przyjeździe straży pożarnej i użyciu sprzętu do ratownictwa wodnego, wychłodzony 20-latek został wyciągnięty na brzeg.
Olsztyn -
Czy wiesz, że?
Czy Wiesz, że bezpodstawne wezwanie Policji na interwencję wiąże się z konsekwencjami prawnymi?
KGP -
Podejrzani o sutenerstwo na Pomorzu w rękach CBŚP
Blisko 130 policjantów CBŚP, KWP z Gdańska i Szczecina rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, likwidując przy tym agencje towarzyskie. W sprawie prowadzonej przez Pomorski Wydział Zamiejscowy PK występuje 8 podejrzanych o udział w grupie czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Zarzut kierowania tą grupą usłyszeli 45-letni Piotr N. i 32-letnia Judyta H.
CBŚP -
Aresztowany podejrzany o uprowadzenie dziecka dla okupu
Kilku godzin potrzebowali policjanci, aby zatrzymać 25-latka podejrzanego o uprowadzenie dziecka. Celem sprawcy było kilkadziesiąt tys. zł, które miała wypłacić rodzina w zamian za uwolnienie nastolatka. Zawsze w takich sytuacjach priorytetem dla policjantów jest zdrowie i życie ofiary. Czas ma ogromne znaczenie. Natychmiast działania z ziemi i z powietrza zaczęli policjanci z KWP w Łodzi, Opola i Wrocławia. Akcja była koordynowana przez funkcjonariuszy CBŚP. Tego samego dnia dziecko bezpieczne wróciło do domu, a podejrzany trafił do aresztu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Sieradzu.
CBŚP -
Wodniacy wyciągnęli z wody ojca z dzieckiem
Dzięki błyskawicznej reakcji policyjnych wodniaków i strażników miejskich nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze pełniący służbę nad Zalewem Zemborzyckim udzielili pomocy dwóm osobom, którym wywróciła się łódka. 37-latek oraz jego 8-letni syn zostali przetransportowani na brzeg, gdzie została im udzielona pomoc przez strażaków i ratowników medycznych.
Lublin -
Areszt dla 23-latka, który zaatakował nożem interweniujących policjantów
Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Włocławka podczas interwencji w jednym z mieszkań w mieście zostali zaatakowani przez agresywnego mężczyznę. Do ataku wykorzystał on nóż i zranił policjanta oraz uszkodził jego mundur. Rana okazała się nie groźna, a obezwładniony 23-latek trafił do policyjnej celi, gdzie trzeźwiał. Za napaść, znieważenie i groźby wobec funkcjonariuszy włocławianin usłyszał już zarzuty, a sąd przychylił się do wniosku śledczych i najbliższe dwa miesiące spędzi on w areszcie.
Bydgoszcz -
Atestacja psów służbowych garnizonu lubelskiego
W minionym tygodniu na terenie województwa lubelskiego prowadzona była atestacja 14 psów służbowych, które na co dzień pełnią służbę w garnizonie lubelskim. Egzaminy atestacyjne prowadzone były przez przedstawiciela Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach. To sprawdzenie umiejętności współpracy "czworonożnych funkcjonariuszy" ze swoimi przewodnikami.
Lublin -
Policjanci z Puław odpowiadają na apel o krew dla dzielnicowego z Warszawy
Od lat policjanci i pracownicy puławskiej komendy honorowo oddają krew. Zawsze też reagują, gdy do jednostki wpływa apel – „potrzebna krew”. Tym razem puławscy mundurowi, odpowiedzieli na apel i oddają krew dla dzielnicowego, młodszego aspiranta Rafała Nierodzika, który z powodu zakażenia koronawirusem, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.
Lublin -
Areszt dla sprawcy napaści na policjantów
Sąd w Szubinie aresztował dziś na dwa miesiące 41-latka zatrzymanego w związku z napaścią na interweniujących policjantów. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Bydgoszcz -
Bezpieczeństwo bez barier – nowa akcja częstochowskiej Policji
Komenda Miejska Policji w Częstochowie rozpoczęła kampanię „Bezpieczeństwo bez barier”. Jej głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnością. Akcja realizowana wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów w Częstochowie ma na celu podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu i pokazanie, że droga jest miejscem dla każdego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono Fundację Eltrox Razem Bezpieczniej, dzięki której powstał spot promujący kampanię.
Katowice -
Szybka reakcja i odwaga dzielnicowego zapobiegły tragedii
Szybka reakcja kobiety i policjantów zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść tej nocy na jednym z biłgorajskich osiedli. 3-letnia dziewczynka zostawiona przez rodziców bez opieki przeszła przez balustradę balkonu na drugim piętrze. Płaczące i wzywające pomocy dziecko uratował dzielnicowy, który wszedł po rynnie na balkon. Pijani rodzice dziewczynki trafili do policyjnego aresztu.
Lublin -
Przewoził w aucie narkotyki i kierował pod ich wpływem – został zatrzymany po pościgu
Jaworscy policjanci po pościgu zatrzymali 49-letniego kierowcę BMW, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie reagując na żadne sygnały, chciał zgubić jadący za nim oznakowany radiowóz. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny obecność środków psychotropowych. Ponadto podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli schowane w nim narkotyki. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.
Wrocław -
Policjanci zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania
Funkcjonariusze z Bolesławca zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 35-latek ma na swoim koncie przestępstwa narkotykowe popełnione na terenie Niemiec.
Wrocław -
Uroczyste otwarcie posterunku na Osowej Górze
Dziś (02.10.20 r.) na Osowej Górze uroczyście otworzono nowo wybudowany Posterunek Policji. Ta długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycja powstała dzięki środkom z „Programu Modernizacji Policji…”. W nowej siedzibie pracować będzie 15 policjantów.
Bydgoszcz -
Policjant uratował nieprzytomnego mężczyznę
Policjant sztumskiej jednostki uratował nieprzytomnego mężczyznę. Do zdarzenia doszło pod koniec września br., na sali gimnastycznej w Sztumie. 50-latek, który przebywał wraz ze swoim synem, nagle upadł na ziemię i stracił przytomność. Szukający pomocy syn poszkodowanego mężczyzny biegnąc do szpitala po pomoc, napotkał po drodze funkcjonariuszy sztumskiej drogówki, którzy bardzo szybko podjęli czynności ratowania życia.
Gdańsk -
Policjanci uratowali kobietę
Gdański policjant z referatu dochodzeniowo-śledczego odebrał telefon od kobiety, która chciała odebrać sobie życie. W czasie gdy funkcjonariusz prowadzoną rozmową odwrócił uwagę 40-latki, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku dotarli do niej i udaremnili jej zamiar. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
Gdańsk -
49-latek zatrzymany za przemyt narkotyków
Wspólne działania kryminalnych ze Słupska z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zatrzymania 49-latka, który przemycał narkotyki. W ramie pojazdu mężczyzna ukrywał blisko 5 kg marihuany. Miejsce przechowywania narkotyków pomógł znaleźć pies tropiący Edek. Dzisiaj 49-latek usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Wspomnienia z Miednoje zostaną z nim na zawsze...
„To, co tam zobaczyłem, zostanie we mnie do końca życia” - mówi insp. Paweł Zając z katowickiej komendy wojewódzkiej. Mundurowy jest ostatnim policjantem w czynnej służbie, który brał udział w ekshumacji zbiorowych mogił policyjnych jeńców pomordowanych w Miednoje. W tych wydarzeniach uczestniczył w 1995 roku jako student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a następnie na ten temat napisał swoją rozprawę doktorską. Jak przyznaje, nigdy nie zapomni tych chwil, a ciężar świadomości, jaką krzywdę wyrządzono naszym poprzednikom oraz ile krwi przelali za Ojczyznę pozostanie z nim na zawsze.
Katowice -
Oprócz suplementów diety produkowano leki na potencję
Policjanci zatrzymali 42-letnią mieszkankę województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania posesji kryminalni z komendy wojewódzkiej ujawnili i zabezpieczyli blisko 200 tabletek na potencję, kilka worków foliowych z zawartością blistrów a także maszyny służące do produkcji tabletek i opakowań. Kobieta usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo farmaceutyczne. Grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Zatrzymany oszust działający metodą „na policjanta”
Kutnowscy policjanci w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 32-letniego mieszkańca Warszawy, który próbował wyłudzić pieniądze od 83-letniej mieszkanki naszego miasta. Właściwa postawa seniorki, pomogła w zatrzymaniu sprawcy. Kobieta brała wcześniej udział w spotkaniach prowadzonych przez policjantów i wiedziała, jak należy zachować się w takich sytuacjach. 2 października br., decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Nie odnotowujemy na Dolnym Śląsku żadnych przypadków porwań
Informacje o rzekomych porwaniach, co jakiś czas pojawiają się w internecie w skali bądź to całego kraju, bądź też lokalnej. Ostatnim tego rodzaju zjawiskiem na terenie Dolnego Śląska była wiadomość o białym busie, do którego porywane miały być dzieci. Obecnie w social mediach krąży nieprawdziwa informacja o porwaniach młodych osób - tak samo jak w przypadku miejskiej legendy "o białym busie" - sprawcy tych porwań mają działać w celu pozyskania organów.
Wrocław -
Policjanci z pomocą dla Tymoteusza
Namysłowscy policjanci podjęli wyzwanie, aby pomóc choremu Tymkowi. Chcąc wesprzeć 14-latka po chemioterapii, ogolili głowy i wpłacili zadeklarowaną kwotę na konto chłopca. Akcja "challenge dla Tymka" ma na celu pomóc jego rodzicom uzbierać potrzebne środki na leczenie syna. Przedsięwzięcie trwa, bo wciąż pojawiają się kolejne nominacje dla funkcjonariuszy.
Opole -
Wrocławscy policjanci udzielili pomocy mężczyźnie na Moście Milenijnym
Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy miejskiej zapobiegli tragedii, do której mogło dojść na Moście Milenijnym. Funkcjonariusze porozmawiali z mężczyzną, który stał za barierką i podjął dramatyczną decyzję. Dzięki działaniom policjantów mieszkaniec Wrocławia cały i zdrowy został przewieziony do specjalistycznej placówki medycznej.
Wrocław -
Ruszyła kampania „Prowadzę - jestem trzeźwy”
W bieżącym roku nietrzeźwi kierujący byli już sprawcami aż 873 zdarzeń na śląskich drogach. W 126 wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców zginęło 9 osób, a 135 zostało rannych. Dane uwzględniające okres od stycznia do sierpnia są zatrważające. Statystycznie w każdym miesiącu nietrzeźwi „za kółkiem” powodują blisko 110 zdarzeń (prawie 4 każdego dnia), w których ginie 1 człowiek, a niemalże 16 zostaje rannych. Niestety taka sytuacja panuje od wielu lat. Dlatego rusza kolejna odsłona kampanii „Prowadzę - jestem trzeźwy”.
Katowice -
Pomogli uratować starszemu małżeństwu 100 000 złotych
Małżeństwo z Częstochowy w wieku 85 i 83 lat może mówić o prawdziwym szczęściu. Gdy zadzwonił do nich przestępca podający się za policjanta CBŚ, na drodze do oszustwa stanął pracownik banku i policjant zwalczający przestępczość gospodarczą. Gdyby nie ich wnikliwość i zaangażowanie, seniorzy straciliby dorobek życia.
Katowice -
Zostać policjantem, to był ich życiowy cel. Rozmowa z nowymi funkcjonariuszami
Posterunkowy Błażej Kancelarz oraz posterunkowy Marek Czarnowski to nowi policjanci, którzy zasilili szeregi krośnieńskiej komendy. Od szkoły średniej, kiedy to stali się uczniami klas mundurowych obrali sobie jeden cel - zostać stróżem prawa. Mimo, że nie mają jeszcze doświadczenia w Policji, już teraz są dumni, że stają się częścią tej formacji.
Gorzów Wlkp. -
Z oskarżonymi w świętokrzyskiej filharmonii
Dziś po raz drugi świętokrzyscy policjanci realizowali niełatwą i logistyczne skomplikowaną operację, doprowadzenia łącznie 14 oskarżonych do świętokrzyskiej filharmonii. Tam właśnie została zorganizowana tymczasowa sala rozpraw, która pomieściła łącznie kilkadziesiąt osób. W tych działaniach wzięli udział mundurowi z Wydziału Konwojowego KWP w Kielcach, Oddziału Prewencji KWP w Kielcach, Komisariatu Policji III w Kielcach oraz świętokrzyscy kontrterroryści.
Kielce -
Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi
Dzięki współpracy sokołowskich kryminalnych z policjantami z Zarządu z Lublina CBŚP została ujawniona i zlikwidowana uprawa krzewów konopi indyjskich. 24-letni mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Radom -
Policjanci uratowali 3-latka
Policjanci z żyrardowskiej drogówki do przyjazdu pogotowia, reanimowali 3-letnie dziecko, które brało udział w wypadku drogowym w Mszczonowie. Na szczęście dziecko udało się uratować, jednak kierowca drugiego samochodu nie przeżył wypadku. Trwa ustalanie dokładnej przyczyny wypadku.
Radom -
Studenci wirtualnie w Szkole Policji
Sytuacja epidemiologiczna w kraju i reżim sanitarny, w którym funkcjonuje słupska Szkołą Policji, spowodował zawieszenie zwiedzania wybranych szkolnych obiektów, takich jak między innymi Izba Historii Kryminalistyki. Studenci z Bydgoszczy mogli jednak obejrzeć większość eksponatów w słupskiej placówce… zdalnie.
SP Słupsk

