Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w którym zostało malutkie dziecko
W piątkowe popołudnie policjanci mikołowskiej "patrolówki" zostali wezwani do pomocy kobiecie, która przez przypadek zatrzasnęła w samochodzie kluczyki. Problem w tym, że w samochodzie został jej niespełna dwuletni synek. Wysoka temperatura powodowała, że z minuty na minutę warunki wewnątrz pojazdu sie pogarszały. W trosce o życie i zdrowie malucha mundurowi wybili w aucie szybę, a chłopiec trafił pod opiekę matki.
Katowice -
50 zarzutów dla internetowej oszustki - policjanci apelują o ostrożność przy zakupach i sprzedaży w sieci
50 zarzutów postawili 26-latce policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzana oszukała kilkadziesiąt osób z terenu całej Polski. Kobieta oferowała poprzez internetowy portal aukcyjny produkty, których nie posiadała. Oszustka również wielokrotnie wykazywała zainteresowanie znalezionymi w internecie przedmiotami i wysyłała pokrzywdzonym fikcyjne potwierdzenia wykonania przelewów bankowych. Za tego typu przestępstwa kobiecie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
Wrocław -
Policjantka na podium w biegu na Wielką Sowę oraz w biegu na Wielką Krokiew
Sierżant sztabowy Anna Ficner, funkcjonariuszka Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, od 19 lat trenuje lekkoatletykę. Tym razem, po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami wprowadzonymi w naszym kraju, wróciła na zawody i od razu zajęła miejsca na podium. Tylko w sierpniu br., wzięła udział w 11 Enerwit Biegu na Wielką Sowę, a tydzień po nim w Biegu na Wielką Krokiew Red Bull 400. Gratulujemy sukcesów.
Wrocław -
Policyjni motorowodniacy uratowali kolejną osobę
W sobotę, na zbiorniku wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uratowali mężczyznę z wywróconego kajaka. Gdy mundurowi zauważyli osobę znajdującą się w wodzie, od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Dzięki obecności policjantów skończyło się tylko na strachu.
Katowice -
Policyjni wodniacy zapobiegli tragedii
Augustowscy wodniacy pomogli turystom na jeziorze Necko. Skuter wodny, którym pływali, wywróciła fala, a oni sami wpadli do wody. Okazało się, że jeden z mężczyzn nie potrafił pływać. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów mężczyźni oraz skuter bezpiecznie trafili na brzeg.
Białystok -
Wyjątkowe podziękowanie za empatię i wrażliwość policjantów
Mieszkanka Lubska przebywająca wraz z mężem na kwarantannie złożyła podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Komendanta Powiatowego Policji w Żarach, za wrażliwość, empatię oraz wsparcie lubskich policjantów. Sierż. szt. Dariusz Syska i sierż. Mariusz Makuchowski nie ograniczali się tylko do kontrolowania pozostawania na kwarantannie, ale okazywali wsparcie i oferowali wszelką pomoc w niewątpliwie trudnych chwilach.
Gorzów Wlkp. -
Wpadł do zbiornika na nieczystości. Zaginionego odnaleźli policjanci i strażacy
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 33-latka, który w sobotę wybrał się do lasu na spacer i nie wrócił do domu. Do poszukiwań ruszyli policjanci i strażacy. W niedzielę po południu mundurowi odnaleźli 33-latka na terenie byłej masarni. Mężczyzna wpadł do głębokiego na 5 metrów zbiornika na nieczystości. Wychłodzony, ale przytomny został przekazany załodze karetki pogotowia.
Lublin -
Rodzina zaginionego chłopca podziękowała policjantom z Ostrołęki za przeprowadzoną akcję poszukiwawczą
"…wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i bezzwłoczne podjęcie działań. Z całego serca dziękujemy za sprawnie i pomyślnie przeprowadzoną akcję poszukiwawczą…" - to fragment podziękowań, jakie wpłynęły do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od rodziny 12-latka, który zaginął w miniony wtorek. W trosce o bezpieczeństwo chłopca w ostrołęckiej jednostce zdecydowano o wprowadzeniu alarmu. Dzięki temu w działania poszukiwawcze włączyli się także policjanci będący poza służbą, którzy przyjechali do jednostki ze swoich domów.
Radom -
W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę
Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie 29-latek z gm. Łopiennik Górny, który w takim stanie kierował samochodem osobowym marki Renault. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego poza służbą policjanta z Posterunku Policji w Rejowcu. Funkcjonariusz, widząc co się dzieje, odebrał kierującemu kluczyki i wezwał na miejsce patrol Policji. Teraz "amator jazdy na podwójnym gazie" za nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Pomagamy i chronimy także poza służbą
W ubiegłym tygodniu w Szczekocinach doszło do rozboju. 74-letni mężczyzna został przewrócony na ziemię, a następnie skradziono mu pieniądze. Całą sytuację widziała policjantka szczekocińskiego komisariatu, która będąc poza służbą, podjęła pościg za napastnikiem. 41-letni mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
Katowice -
Czy wiesz, że sprzedawca ma prawo żądać od kupującego alkohol okazania dokumentu stwierdzającego wiek?
Czy sprzedawca ma prawo żądać od kupującego alkohol okazania dokumentu stwierdzającego wiek?
KGP -
Bezpiecznie rowerem, nie tylko podczas wakacji
Rower to bardzo popularny środek transportu. Jest ekonomiczny oraz ekologiczny. Zwłaszcza okres wakacyjny sprzyja wielu, rowerowym wycieczkom. Rowerzyści powinni jednak pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg. Wszystko po to, aby podróż jednośladem była przyjemna i bezpieczna.
Katowice -
Nie daj się nabrać na zmyśloną historię. Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy
1,5 mln zł rocznie tracą Lubuszanie w wyniku przestępczych działań oszustów. Ci wymyślają rozmaite historie, aby omamić swe przyszłe ofiary. Kiedy te połkną haczyk, z reguły jest już za późno i oszczędności życia wędrują w ręce oszustów. W ich odzyskaniu może już pomóc tylko Policja. Nie daj się nabrać na zmyśloną historię. Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy !
Gorzów Wlkp. -
Zatrzymany za publiczne propagowanie faszyzmu
Policjanci z katowickiej komendy miejskiej zatrzymali 26-latka, który podczas jednej z piątkowych manifestacji w centrum miasta propagował faszyzm. Mieszkańcowi Zabrza przedstawiono zarzut, przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grożą mu 2 lata więzienia.
Katowice -
Tragedia na drodze. Nie żyje 9 osób
Policjanci z Gliwic wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 88, w pobliżu węzła Kleszczów. W wyniku zderzenia busa z autokarem zginęły wszystkie osoby podróżujące busem, rannych zostało siedem osób jadących autokarem. Na miejscu zdarzenia przez całą noc pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady i prowadzili oględziny.
Katowice -
O krok od tragedii…
O wielkim szczęściu mogą mówić uczestnicy dzisiejszego wypadku w Ustroniu Nierodzimiu. Zderzenie dwóch samochodów wyglądało bardzo poważnie. Uczestnikom wypadku, jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych, pomocy udzielił policjant – wykładowca z katowickiej szkoły Policji asp. sztab. Paweł Dobaj. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.
Katowice -
Udawała adwokata, a dostanie prawdziwy wyrok
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 26-letnią kobietę, która pośrednicząc w rzekomo dokonywanych transakcjach pieniężnych oraz kontakcie między adwokatem a pokrzywdzonymi, doprowadziła ich do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Straty spowodowane działaniem legniczanki opiewają na kwotę 32 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Olkuscy policjanci zatrzymali 25-latka, który odebrał od seniorki pieniądze wyłudzone metodą „na policjanta”
Kryminalni z olkuskiej komendy zatrzymali 25-latka działającego w grupie osób, która metodą na „policjanta” wyłudziła 20 tysięcy złotych od seniorki. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Kryminalni odzyskali również pieniądze, które szybko zwrócono właścicielce.
Kraków -
Pomagamy, chronimy i ratujemy życie
Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego z krośnieńskiej komendy uratowali życie 20-latkowi. Mężczyzna stał na moście i krzyczał, że skoczy. Funkcjonariusze, wykorzystując odpowiedni moment, złapali go i wciągnęli na bezpieczną stronę. Gdyby nie szybkie działanie sierżanta sztabowego Andrzeja Sukiennika oraz starszego posterunkowego Aleksandry Ogiejko próba samobójcza młodego człowieka mogłaby zakończyć się tragicznie. 20 -latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Gorzów Wlkp. -
Sprawca brutalnego napadu zatrzymany
Do 12 lat więzienia może grozić 21-letniemu mieszkańcowi Lublina. Mężczyzna napadł na klatce schodowej 63-letnią kobietę. Sprawca podduszając pokrzywdzoną okradł ją z biżuterii wartej ponad 30 tys. złotych. Został ustalony przez kryminalnych z komisariatu VII i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W dynamicznym zatrzymaniu niebezpiecznego mężczyzny uczestniczyli policyjni kontrterroryści z KWP w Lublinie.
Lublin -
W muzyce i w sztuce czasami idzie się pod prąd, ale na autostradzie niekoniecznie...
Prezentujemy kolejne materiały filmowe z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentują Paweł i Łukasz Golec - liderzy grupy muzycznej Golec uOrkiestra. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Katowice -
Czy wiesz, że policjanci nie mogą wykorzystać kolczatki drogowej do zatrzymania motocykla?
Czy policjanci mogą wykorzystać kolczatkę drogową do zatrzymania motocykla?
KGP -
Wypoczynek na rowerze – aktywnie i bezpiecznie
Przed nam kolejny wakacyjny weekend. Zapewne wielu z nas wybierze się w tym czasie na przejażdżkę rowerem. Przeczytajcie o czym warto pamiętać, czego nie można przeoczyć i do jakich zasad się stosować, aby czas na rowerze był wolny od zmartwień i w pełni bezpieczny.
Opole -
"Przeleciał" nad maską auta. Motocyklista był poszukiwany przez niemieckie służby
Policjanci grupy SPEED zatrzymali kierowcę motocykla, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna brał udział w kolizji, ale okazało się, że na drodze w ogóle nie powinien się znaleźć. Motocyklista ma zakaz prowadzenia pojazdów. Tablice rejestracyjne na jednośladzie pochodziły od innego pojazdu. Policjanci będą ustalać, czy motocykl nie pochodzi z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany. Z drogowego zdarzenia wyszedł bez poważnych obrażeń.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci uratowali 58-latka
Starszy posterunkowy Tomasz Motyka i starszy posterunkowy Tomasz Daros z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej komendy uratowali życie mężczyzny, który tonął w rzece Strawie. 58-latek poślizgnął się i wpadając do wody, uderzył głową o betonową konstrukcję wiaduktu, tracąc władzę w rękach i nogach. Szybka reakcja a przede wszystkim współpraca funkcjonariuszy doprowadziła do szczęśliwego zakończenia.
Łódź -
17-latek odpowie za wyłudzanie pieniędzy metodą "na Blika"
Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zatrzymali 17-latka podejrzanego o oszustwa metodą "na Blika". Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w ten sposób oszukał kilka osób. Został zatrzymany w trakcie realizowanej nielegalnej transakcji bankomatowej. Mieszkaniec Tarnobrzega już usłyszał zarzuty.
Rzeszów -
Policyjny pilotaż rodzącej kobiety
Policjanci eskortowali samochód z ciężarną kobietą, która urodziła w samochodzie. Dzięki pomocy funkcjonariuszy już po niespełna 10 minutach kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
Białystok -
CBŚP zlikwidowało dwa magazyny nielegalnej broni i laboratorium metamfetaminy
Zlikwidowane laboratorium metamfetaminy, dwa magazyny nielegalnej broni, zabezpieczone substancje służące do produkcji narkotyków, a także przejęte 45 szt. broni i 2,5 tys. szt. amunicji, to efekt ostatnich działań CBŚP na terenie powiatu zgorzeleckiego. W jednym z garaży funkcjonariusze ujawnili linię technologiczną metamfetaminy wytwarzanej z leków zawierających pseudoefedrynę. Podczas działań zabezpieczono także m.in. 3 pistolety maszynowe. W akcjach wsparcia udzielili kontrterroryści z Wrocławia oraz policjanci z KPP w Zgorzelcu.
CBŚP -
Młodzi (nie)bezpieczni na drodze
Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Jedną z głównych przyczyn tych tragicznych zdarzeń jest nadmierna prędkość, która ma decydujący wpływ na ich konsekwencje.
KGP -
Zginął ratując dziecko!
Z wielkim żalem informujemy, że wczoraj zginął st. sierż. Marcin Szpyruk z KPP w Mińsku Mazowieckim. Podczas urlopu widząc tonące dziecko, bez chwili wahania wskoczył do wody. Marcin ratując ludzkie życie, niestety sam utonął, wypełniając rotę ślubowania do końca. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk składa rodzinie i bliskim wyrazy współczucia!
KGP
