Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Pseudokibic zatrzymany za czynną napaść na policjantów
Dzięki pracy policjantów z wydziału kryminalnego gdańskiej komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie kolejny pseudokibic, który po meczu derbowym 31 maja br. dopuścił się czynnej napaści na policjantów. Zatrzymany na ul. Kilińskiego rzucał wkładami śmietników w policjantów oddziału prewencji Policji. Zatrzymany mężczyzna dziś zostanie doprowadzony do prokuratury i najprawdopodobniej usłyszy zarzut czynnej napaści na policjantów. Komendant komisariatu będzie wnioskował do prokuratora, aby ten wystąpił do sądu o aresztowanie mężczyzny. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi 10 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
W czasie wolnym od służby uratował duszące się dziecko
Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skórczu w czasie wolnym od służby uratował życie dziecku, które zakrztusiło się lizakiem. Policjant skutecznie udzielił pierwszej pomocy dziewczynce, a gdy zagrożenie minęło, przekazał ją matce.
Gdańsk -
Policjanci uratowali niemowlę zatrzaśnięte w aucie
O nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może mówić matka sześciomiesięcznego dziecka, która zatrzasnęła niemowlę wraz z kluczykami w samochodzie. Policjanci monieckiej „patrolówki” wybili szybę w fordzie i wydostali chłopca. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych dziecko bezpiecznie trafiło pod opiekę mamy.
Białystok -
SISI - pogromczyni nudy - mamy wakacje!! - noga z gazu
Cześć pogromcy nudy! Jak mijają Wam wakacje? Pojechaliście w jakieś fajne miejsce? Ja wybrałam się na tor wyścigowy!!
Łódź -
Kryminalni zawsze czujni, na wolnym też!
Dwaj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, w czasie wolnym od służby udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu autem i doprowadzili do jego zatrzymania.
Szczecin -
Zdążyli w ostatniej chwili
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z chorzowskiej „jedynki” uratowali kobietę, która chciała skoczyć z dachu. Dzięki ich zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejny raz, gdy stróże prawa ratują ludzkie życie.
Katowice -
Bezpieczny motocyklista
Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.
KGP -
Wojewódzkie i Miejskie Obchody Święta Policji w Opolu
Główne uroczystości związane ze Świętem Policji na Opolszczyźnie odbyły się w tym roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, były skromniejsze niż za zwyczaj. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski. Zasłużeni policjanci otrzymali odznaczenia "Za Długoletnią Służbę" oraz "Zasłużony Policjant", wręczone zostały również akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku minęła 30 rocznica wejścia w życie Ustawy o Policji oraz 95. rocznica powołania Policji Kobiecej.
Opole -
Policjanci zlikwidowali dwie plantacje konopi
Dwie pokaźne plantacje dozorowane przez fotopułapki i ponad 580 gramów suszu konopi zabezpieczyli policjanci w gminie Dobrzyń nad Wisłą. Czarnorynkową wartość środków odurzających, które można by było uzyskać z zabezpieczonych roślin i suszu, oszacowano na ok. 600 tys. złotych. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, podejrzewanych o uprawę konopi. Jednego ze sprawców sąd aresztował na trzy miesiące.
Bydgoszcz -
Kolejna odsłona akcji „Droga to nie tor wyścigowy”
Słoneczna pogoda i sezon urlopowy sprawiły, że na drogach panuje większy ruch. O rozsądek na drodze, w spocie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, apeluje Szymon Ładniak kierowca wyścigowy, aktualny II wicemistrz Polski w wyścigach długodystansowych.
Lublin -
Policjantka z pasją do piłki ręcznej i pomagania
Starszy sierżant Sylwia Hajdamowicz, to policjantka z Krosna Odrzańskiego, która swoim nadmiarem energii zaraża innych. Na co dzień dba o bezpieczeństwo na drogach powiatu krośnieńskiego, a po pracy trenuje piłkę ręczną, a także angażuje się w wiele akcji na rzecz drugiego człowieka.
Gorzów Wlkp. -
Niemal 900 kilogramów nielegalnego tytoniu przejęli bydgoscy policjanci
Kilkaset kilogramów krajanki tytoniu oraz suszonych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplili dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 700 tysięcy złotych.
Bydgoszcz -
Policjanci pomogli wydostać zatrzaśnięte w aucie dziecko
Policjanci zmuszeni byli do wybicia szyby w samochodzie zaparkowanym na jednej ze strzyżowskich ulic. W aucie zatrzaśnięte było małe dziecko. Na szczęście czteromiesięcznej dziewczynce nic się nie stało.
Rzeszów -
Nie był świadomy, z jaką prędkością jedzie
Policjanci z wrocławskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED, pełniąc służbę na terenie miasta, zauważyli kierowcę seata, który jechał z niedozwoloną prędkością. Na drodze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał aż 135 km/h. Mężczyzna tłumaczył, że nie miał świadomości, z jaką prędkością jedzie, a dodatkowo wyznał, że nie zna przepisów obowiązujących na terenie Polski. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące.
Wrocław -
Uważajcie na siebie, patrzcie na znaki i ograniczcie prędkość...
Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Piotr Kupicha - wokalista popularnego zespołu muzycznego "Feel". Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Katowice -
Czy wiesz, że od 1925 r. służbę w Policji Państwowej mogły pełnić kobiety?
Od 1925 r. służbę w Policji Państwowej mogły pełnić kobiety. Oprócz odpowiedniego stanu cywilnego – panna lub bezdzietna wdowa, wieku – od 25 do 40 lat, sprawności fizycznej i wykształcenia - co najmniej 4 klasy szkoły średniej lub 7 oddziałów szkoły powszechnej, wymagano od nich dodatkowo m.in. znajomości języków obcych, świadectwa moralności i podpisania zobowiązania, że przez pierwsze 10 lat służby nie wyjdą za mąż.
KGP -
Funkcjonariusze oddali krew
Wczoraj po raz kolejny policjanci wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych oraz innych służb oddali krew. Wszyscy mogli tym gestem wspomóc potrzebujących. Nigdy nie wiadomo, czy nam nie będzie kiedyś potrzebny ten życiodajny płyn, dlatego tak ważne jest wspieranie takich akcji. Bo liczy się każda kropla.
Rzeszów -
2 mln okupu miało zapewnić bezpieczeństwo dziecku
Policjanci CBŚP z Zarządu w Białymstoku, przy wsparciu KWP w Białymstoku wyjaśnili sprawę przygotowania do uprowadzenia dziecka dla okupu. Z ustaleń śledczych wynika, że do pokrzywdzonego wysłano żądanie okupu, zakupiono także akcesoria, które miały być użyte do popełnienia przestępstwa. Do sprawy zatrzymano 23-latka, który usłyszał zarzut przygotowania do uprowadzenia.
CBŚP -
Śródmiejscy policjanci odzyskali legendarną szarfę i zatrzymali sprawców kradzieży
Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzież szarfy za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. Policjanci odzyskali też tę szarfę. Do namierzenia sprawców przyczyniła się między innymi publikacja wizerunków mężczyzn.
Bydgoszcz -
Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
30 lipca obchodzimy Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.
KGP -
Konferencja inaugurująca „Kameralne Lato”
Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu jest jednym ze współorganizatorów tegorocznej 13. już edycji Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne Lato”, które odbędą się w sierpniu w Radomiu. W tym roku pod nowym hasłem: OD NOWA oraz w reżimie sanitarnym.
Radom -
Zatrzymany mężczyzna odpowie za zabójstwo
Policjanci z poznańskiego Archiwum X, funkcjonariusze z KP Tarnowo Podgórne i prokuratorzy z Prokuratury Poznań Grunwald doprowadzili do ustalenia sprawcy zabójstwa sprzed kilku lat. W maju 2015 roku, w jeziorze Lusowskim znaleziono zwłoki wędkarza. Przyczyną śmierci było utonięcie. Po latach okazało się, że było to zabójstwo.
Poznań -
Nietrzeźwy traktorzysta z zamiłowaniem do pertraktacji
We wtorek wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Busko – Zdrój nietrzeźwy traktorzysta uderzył kierowanym przez siebie ciągnikiem rolniczym w zaparkowany przy ogrodzeniu samochód. Uszkodził go, ale zatrzymał się dopiero na solidnym filarze ogrodzenia. Mężczyzna wysiadł z ciągnika i na widok właściciela posesji zaproponował: „Może się dogadamy”. Pertraktacje spełzły na niczym. 49 – letni pokrzywdzony wezwał Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze w trakcie badania stanu trzeźwości 32 – letniego traktorzysty stwierdzili ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Kielce -
Zlikwidowana plantacja konopi
Lubińscy policjanci kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Rudnej zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Mundurowi w jednym z domów na terenie gminy Rudna ujawnili i zabezpieczyli 87 sztuk krzewów konopi w fazie kwitnienia. Jak ustalili śledczy, z uprawy można byłoby uzyskać ponad 2 tys. porcji handlowych narkotyków. Do tej sprawy mundurowi zatrzymali dwie osoby.
Wrocław -
5-latek bez opieki spacerował po ulicach Wrocławia
Samotnie spacerującego chłopca zauważyli podczas obchodu swojego rejonu służbowego dzielnicowi z wrocławskiego Ołbina. Maluch powiedział funkcjonariuszom, że ma zaledwie 5 lat i sam musi się sobą zajmować, ponieważ jego mamy od kilku dni nie ma w domu. Mundurowi szybko ustalili, gdzie znajduje się mieszkanie małego wrocławianina. Zanim na miejscu zjawiła się matka chłopca, policjanci znaleźli w jej domu spory zapas narkotyków, a także strzykawki do ich zażywania. 37-letnia kobieta dodatkowo okazała się osobą poszukiwaną. Została zatrzymana i już usłyszała zarzuty m.in. narażenia swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.
Wrocław -
Policyjny pies odnalazł niedoszłego samobójcę
Szczeciński przewodnik oraz jego czworonożny partner Karzeł, po raz kolejny pokazali, że świetny z nich duet. Psi węch doprowadził oraz odnalazł niedoszłego samobójcę. Desperat został przekazany pod opiekę służb medycznych.
Szczecin -
Nietrzeźwy jechał autostradą pod prąd po spowodowaniu kolizji
Na 3 miesiące trafił do aresztu nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów z powiatu bolesławieckiego, który po spowodowaniu kolizji jechał na autostradzie A4 pod prąd. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki reakcji kierowców samochodów ciężarowych szybko został przyblokowany, co uniemożliwiło mu dalszą niebezpieczną jazdę. Podejrzany odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i jazdę w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Miało być 60 tys. dolarów z inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna stracił niemal 80 tys. złotych
Zaczęło się od zainwestowania 300 dolarów, a skończyło na 20 tys. Pośrednik obiecywał przelew 60 tys. dolarów zysków. Mężczyzna zachęcony do inwestowania w kryptowaluty został tak zmanipulowany, że stracił swoje oszczędności. By odzyskać depozyt, pieniądze pożyczał także od znajomych. Przez kilka miesięcy nie zorientował się, że stał się ofiarą przestępstwa, a prowadzone przez niego inwestycje nie staną się interesem życia.
Gorzów Wlkp. -
Bądź #ZdrowoModny noś maseczkę, dbaj o siebie i innych – Wydarzenie w Sopocie
Trwające wakacje na pewno są inne od tych z poprzednich lat z uwagi na pandemię koronawirusa. Obecnie musimy szczególnie uważać, być ostrożni i odpowiedzialni. Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej promując zdrowe zachowania zorganizowali event, podczas którego pokazali policyjny sprzęt, zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji oraz zbierali krew dla rannego w wypadku policjanta.
Gdańsk -
Oszustwo „na amerykańskiego biznesmena”. Kobieta straciła ponad 120 tys. zł
O tym, że pomysłowość oszustów i ich przebiegłość nie zna granic, przekonała się 58-latka. Kobieta straciła ponad 120 tys. zł. po tym, jak została oszukana przez poznanego na jednym z internetowych portali randkowych mężczyznę. Pokrzywdzona trzykrotnie przelała pieniądze, by pomóc „amerykańskiemu” biznesmenowi.
Lublin
