Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci uratowali z pożaru mężczyznę
Białostoccy policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru, skąd ewakuowali mężczyznę. Do zdarzenia doszło w nocy na jednym z białostockich osiedli. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy, nie doszło do tragedii.
Białystok -
Wakacyjnie w Bieszczadach - policjanci pomagają i chronią
Wyjazd w Bieszczady to znakomity pomysł. Turystów przyciąga natura... wspaniałe widoki, woda i góry. Zależy nam, by każdy, kto w okresie wakacyjnym zawita na Podkarpacie, czuł się bezpiecznie. Policjantów spotkacie na Zalewie Solińskim, turystycznych szlakach i w miejscowościach wypoczynkowych. Pomogą Wam zawsze, gdy zajdzie potrzeba.
Rzeszów -
Sądeccy kryminalni odzyskali 10 milionów złotych wyłudzone przez oszustów
Dzięki profesjonalnym działaniom funkcjonariuszy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w błyskawicznym tempie oszuści zostali ustaleni i zatrzymani. Policjanci odzyskali także wyłudzone 10 milionów złotych oraz złoto i kamienie szlachetne zakupione przez przestępców.
Kraków -
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mężczyzny
Policjanci z kobiernickiego komisariatu potrzebowali zaledwie kilku godzin, aby odnaleźć zaginionego 56-latka. Mężczyzna wyszedł z domu, pozostawiając list pożegnalny. Szukali go policjanci oraz rodzina. Kluczową informację o zaginionym przekazał jeden z turystów na szlaku Hrobaczej Łąki. Dzięki dobrej znajomości terenu dzielnicowego z koziańskiego posterunku, mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.
Katowice -
Umówił się z 14-latką, na miejscu czekali na niego policjanci
Policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o składanie przez Internet propozycji seksualnych 14-latce. Jak ustalili śledczy, mężczyzna umówił się z dziewczynką na spotkanie, nie wiedział jednak, że tak naprawdę konwersację w sieci prowadził z osobą dorosłą. Na umówionym spotkaniu czekali na niego policjanci.
Rzeszów -
Pożegnanie Komendanta w Święto Policji
W mniejszym niż zazwyczaj gronie, ze względu na pandemię kronawirusa, przebiegło tegoroczne święto w słupskiej Szkole Policji. Obchody były wyjątkowe również ze względu na fakt, że właśnie tym dniu (17.07) swoją służbę w Policji zakończył Komendant Szkoły insp. Jacek Gil.
SP Słupsk -
Uderzenie w handel dopalaczami - kolejna grupa rozbita przez CBŚP
CBŚP zatrzymało 7 osób podejrzanych o handel dopalaczami. Grupa mogła działać na terenie niemal całej Polski, rozprowadzając około 50 kg dopalaczy poprzez sklepy internetowe i przy wykorzystaniu firm kurierskich. Policjanci przejęli kilkadziesiąt paczek zawierających dopalacze, które są obecnie badane przez ekspertów. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.
CBŚP -
Rok działalności zespołów "Speed" na polskich drogach
Brawura i lekceważenie przepisów, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to kluczowe czynniki wpływające na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Pierwsza grupa "Speed" powstała w Komendzie Stołecznej Policji pod koniec 2018 r. Ta formuła sprawdziła się do tego stopnia, że od 19 lipca 2019 r. w każdej komendzie wojewódzkiej Policji działa grupa „Speed”, której zadaniem jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze.
KGP -
Uroczysta Msza Święta w katedrze wawelskiej zainaugurowała obchody Święta Policji w Małopolsce
Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęły się w niedzielę-19 lipca 2020 r. o godz.10.00 uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Archidiecezjalnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu.
Kraków -
Uroczysta Msza Święta w katedrze wawelskiej zainaugurowała obchody Święta Policji w Małopolsce
Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęły się w niedzielę- 19 lipca 2020 r. o godz.10.00 uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Archidiecezjalnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu.
Kraków -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi
Wspólne działania łódzkich i tuszyńskich policjantów doprowadziły do likwidacji plantacji konopi indyjskich w Tuszynie. Zatrzymano 25-letniego mężczyznę, który prowadził nielegalną uprawę. Łącznie zabezpieczono 189 krzaków konopi, 5 kg gotowego suszu, blisko 1,5 grama amfetaminy oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi. Za uprawy środków odurzających ich posiadanie i przechowywanie sprzętu służącego do jego wyrobów grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.
Łódź -
Para policjantów zapobiegła tragedii nad wodą
Wczoraj, w godzinach popołudniowych na plaży w Niechorzu przebywający na urlopie Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie nadkom. Sławomir Wasilewski oraz Zastępca Dyżurnego KWP w Szczecinie asp. szt Magdalena Rosa ruszyli na pomoc dwóm chłopcom, którzy zostali wciągnięci przez prąd wody i zaczęli się topić.
Szczecin -
,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – wakacyjna edukacja
Pokazy ratownictwa wodnego, nurkowanie pod opieką profesjonalistów oraz liczne konkursy pod hasłem ,,Bezpieczeństwo nad wodą”. Tak wyglądało plenerowe spotkanie policjantów z komendy miejskiej, dedykowane wypoczywającym na basenie dzieciom i młodzieży. W akcję włączył się także MOSiR, Straż Miejska oraz PCK.
Opole -
Policyjna eskorta rodzącej do szpitala
Podczas obchodu rejonu służbowego dzielnicowy został poinformowany przez mieszkańca Łęcznej, że synowa jest w zaawansowanym stadium porodu i muszą pilnie dostać się do szpitala. Łęczyńscy dzielnicowi eskortowali rodzącą kobietę do oddalonego o około 30 km szpitala w Lublinie. W m. Turka dodatkowo wsparcia im udzielił patrol lubelskiej drogówki.
Lublin -
Policjanci z Woli i Bemowa dołączyli do #GASZYNCHALLENGE dla wojownika Stasia
Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV podjęła wyzwanie do udziału w społecznej akcji #GaszynChallenge, do której zostaliśmy nominowani przez Komendę Powiatową Policji w Piasecznie oraz Stołeczny Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych. Na placu przed komendą obecni byli policjanci ze wszystkich wydziałów wspierani przez znane osoby, aktorów oraz serialowych gliniarzy. Spotkaliśmy się, aby wykonać zadanie i zebrać w ten sposób pieniądze na rzecz wojownika Stasia.
KSP -
Lepiej 20 minut później, niż 20 lat za wcześnie…
Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Krzysztof Respondek - pochodzący ze Śląska aktor, piosenkarz i artysta kabaretowy. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Katowice -
Wojewódzkie Obchody Święta Policji 2020
Dzisiaj w Auli im. Jana Kali w KWP w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Z uwagi na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, tegoroczne święto było obchodzone skromniej, niż w minionych latach. Niemniej, mimo prostszej formy, uroczystość jak zawsze była okazją, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych, a także podziękować policjantom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie.
Katowice -
Lubuskie obchody Święta Policji
Polska Policja obchodzi w tym roku 101 rocznicę powstania oraz 95 rocznicę służby kobiet w policyjnej formacji. Wojewódzkie obchody Święta Policji to moment awansów i wyróżnień, ale przede wszystkim szczególny czas podziękowań dla lubuskich stróżów prawa za ich zaangażowanie, codzienną pomoc i zapewnianie bezpieczeństwa społeczeństwu. To również okazja do wspomnienia i oddania honoru poległym policjantom, którzy w służbie drugiemu człowiekowi ponieśli najwyższą cenę.
Gorzów Wlkp. -
Zachował czujność w czasie wolnym od służby
Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, w czasie wolnym od służby, zatrzymał 31-latka kierującego osobowym oplem. Mieszkaniec powiatu koneckiego, kierował pojazdem po użyciu alkoholu. Na domiar złego, jak wykazał tester narkotykowy, mężczyzna najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem amfetaminy, a w jego aucie znalezione zostały środki odurzające.
Kielce -
20-letni sprawca pobicia i ataku na tle rasistowskim w rękach Policji
45-letni mieszkaniec Wieliczki, który wracał do domu autobusem, stanął w obronie obywatela Konga, do którego dwóch młodych mężczyzn kierowało obraźliwe, rasistowskie słowa. Agresja jednego z napastników przeniosła się na 45-latka , który został pobity. Po napadzie agresor uciekł. Wczoraj 20-letni sprawca został zatrzymany w rejonie Dworca Centralnego w Warszawie, przez funkcjonariuszy Policji z Wieliczki, Krakowa oraz Warszawy.
Kraków -
Kryminalni po raz kolejny zabezpieczyli kilka kilogramów narkotyków i zatrzymali 3 osoby
Policjanci z wejherowskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 1 kg amfetaminy oraz około 1,5 kg marihuany. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Przeszkadzał im „były” dziewczyny więc postanowili dać mu nauczkę
Najpierw go pobili, a potem zaciągnęli do lasu gdzie nieprzytomnego porzucili. 19-letnia dziewczyna i 17-letni chłopak zostali aresztowani.
Kraków -
Policjant po służbie uratował mężczyznę
Sierżant sztabowy Jacek Piliszek udowodnił, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje także po służbie. Policjant z białobrzeskiej komendy Policji po służbie jadąc w Radomiu samochodem udzielił pomocy mężczyźnie, który leżał nieprzytomny na jezdni. Funkcjonariusz widząc człowieka ruszył na ratunek, przywrócił jego funkcje życiowe, zorganizował powiadomienie służb i zabezpieczył miejsce zdarzenia.
Radom -
Groził, że odbierze sobie życie. Pomogli negocjatorzy
Mężczyzna zgłosił na numer alarmowy, że odbierze sobie życie. Nie chciał powiedzieć kim jest ani gdzie się znajduje. Policjanci wiedzieli, że trzeba działać szybko. W ustaleniu miejsca przebywania mężczyzny pomogli negocjatorzy. Dzięki ich pracy patrol mógł dotrzeć w miejsce, w którym zastali 50-letniego mężczyznę. Policjanci wraz z pogotowiem przetransportowali go do szpitala.
Gorzów Wlkp. -
Kampania społeczna pn. Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko”
17 lipca 2020 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi, Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, wspólnie z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Służby Ochrony Kolei, włączyli się w akcję „Bezpieczny piątek – szlaban na ryzyko” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” na przejeździe kolejowym Łódź- Andrzejów.
Łódź -
Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową
Skuteczne działania policjantów piotrkowskiej Policji doprowadziły do zlikwidowania nielegalnej plantacji marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli 204 krzaki konopi indyjskich. Uprawą zajmował się 63-latek wraz 24-latkiem i 21-latkiem. Przestępczy proceder prowadził w tunelu foliowym oraz pomieszczeniu gospodarczym wyposażonym w odpowiednią aparaturę oraz systemy nawadniające.
Łódź -
6-letni chłopiec wpadł do studni
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi prowadzą czynności w sprawie wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Czaple. 6-letni chłopiec, podczas zabawy z innymi dziećmi, wpadł do głębokiej studni. Został wyciągnięty przez strażaków, a następnie pod opieką medyków trafił do szpitala. Miał bardzo dużo szczęścia, ponieważ nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Mając na uwadze powyższą sytuację, apelujemy do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi, szczególnie teraz, kiedy podczas wakacji mają oni więcej wolnego czasu a do głowy mogą im przychodzić różne pomysły. Dbajmy o swoje pociechy!
Wrocław -
Starsza kobieta zgubiła się w lesie, na pomoc przyszli policjanci
Chwilę niepewności i strachu przeżyła 83-letnia mieszkanka powiatu zielonogórskiego, która będąc na grzybach w rejonie miejscowości Pliszka straciła orientację i nie potrafiła wyjść z lasu. Z pomocą przyszli policjanci z Krosna Odrzańskiego, którzy w niespełna godzinę od zgłoszenia odnaleźli kobietę i zawieźli na stację kolejową, skąd odjeżdżał jej pociąg powrotny do domu.
Gorzów Wlkp. -
Mija rok działalności podlaskiej grupy "Speed"
Mija rok, kiedy na podlaskich drogach działa grupa "Speed". Wyjeżdża codziennie na trasy abyście mogli bezpiecznie dotrzeć do celu. W jej skład wchodzą policjanci z wieloletnim doświadczeniem, a do dyspozycji mają samochody oraz motocykle marki BMW. Przez pierwszy rok grupa przeprowadziła ponad 10 tysięcy kontroli drogowych, w trakcie których ujawniono blisko 11 tysięcy wykroczeń i przestępstw.
Białystok -
Rzgowscy policjanci udaremnili sprzedaż podrobionej biżuterii
Rzgowscy kryminalni zabezpieczyli biżuterię z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łącznie zabezpieczono 1070 zegarków oraz 450 tzw. charmsów. Wstępne straty oszacowane przez przedstawiciela firm pokrzywdzonych wynoszą nie mniej niż 366 tysięcy złotych. Policjanci z komisariatu w Rzgowie prowadzą w tej sprawie dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.
Łódź
