Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci odzyskali skradzione auta o wartości ponad 800 tys. zł
Mazowieccy policjanci rozbili grupę, która wykorzystując metodę na tzw. walizkę czyli urządzenie, które służy do przechwytywania sygnału z klucza zbliżeniowego do auta, kradła ekskluzywne samochody sportowe. Mundurowi odnaleźli dziuplę, gdzie pojazdy były demontowane. 5 członków grupy już trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia. Czynności w tej sprawie policjanci z KWP zs. w Radomiu prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.
Radom -
Wojewódzkie obchody Święta Policji w lubelskim garnizonie
W garnizonie lubelskim odbyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji. Dzisiejszy dzień był okazją, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Artur Bielecki oraz Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka pogratulowali wyróżnień i awansów oraz złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszom.
Lublin -
Ćwiczenia służb ratowniczych nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Przed południem nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyły się ćwiczenia ratownictwa wodnego. Celem było sprawdzenie skuteczności, sprawności i szybkości działania służb ratowniczych na wypadek topiących się osób. Wzięli w nich także udział tarnobrzescy policjanci.
Rzeszów -
Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjant z Posterunku Policji w Mielniku będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, 50-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Podziękowania dla policjantów za odnalezienie 78-letniego mężczyzny
Dla policjantów najlepszą nagrodą za wykonaną pracę jest radość osób, którym pomogli. Słowa uznania z ust tych, którym mundurowi przyszli na ratunek, są niesamowitą motywacją do dalszej wytężonej pracy i dają siłę do przezwyciężania napotkanych trudności. W Legnicy funkcjonariusze, którzy byli zaangażowani w ostatnim czasie w poszukiwania zaginionego mieszkańca miasta, otrzymali podziękowania od rodziny odnalezionego mężczyzny. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu mundurowych, 78-latek wrócił szczęśliwie do bliskich.
Wrocław -
Złodziej nie miał żadnych szans z policjantem z grupy Speed i strażniczką miejską
Policjant z włocławskiej grupy SPEED, przebywający na urlopie, ujął po pościgu sprawcę kradzieży w sklepie. Złodziej elektronarzędzi nie spodziewał się, że w ucieczce z łupem przeszkodzi mu nieumundurowany policjant i przechodząca obok funkcjonariuszka straży miejskiej, przebywająca także poza służbą. 43-latek trafił w ręce policyjnego patrolu i od razu poniósł konsekwencje swojego postępowania.
Bydgoszcz -
Sprawcy brutalnego zabójstwa trafili do aresztu
Będzińscy stróże prawa wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali dwóch sprawców brutalnego zabójstwa. W centrum Będzina sprawcy w wieku 28 i 46 lat bez wyraźnego powodu zaatakowali i dotkliwie pobili 45-letniego mieszkańca miasta. Opuszczając miejsce zbrodni, podpalili skatowanego mężczyznę. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.
Katowice -
Tragedia była blisko...uratowali ludzkie życie
Zielonogórscy policjanci przeprowadzili wczoraj błyskawiczne działania poszukiwawcze i w porę odnaleźli starszego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki opanowaniu i szybkiemu działaniu sierż. Edyty Banaszkiewicz i sierż. Tomasza Gołębskiego mężczyzna został uratowany. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy starszy pan trafił pod opiekę lekarzy.
Gorzów Wlkp. -
Policyjny pilotaż ciężarnej kobiety
Policjanci eskortowali samochód z ciężarną kobietą, która zaczęła rodzić. Już po 10 minutach kobieta trafiła pod opiekę lekarzy. Dzięki pomocy funkcjonariuszy przyszli rodzice na czas dotarli do szpitala.
Białystok -
Zamiast klienta w umówione miejsce przyszli policjanci
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posłużenie się podrobionymi dokumentami i próbę użycia ich jako autentycznych. 23-latek wraz ze swoim 32-letnim kolegą oferowali do sprzedaży orzeczenia lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych oraz dopuszczające do pracy z żywnością. Wpadli podczas jednej z niedoszłych transakcji.
KSP -
Policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa jaworskiego funkcjonariusza, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dowodem na to jest zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Podejrzanemu mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Silny wiatr przewrócił żaglówkę – z pomocą ruszył policyjny wodniak i ratownicy
Dla policyjnych wodniaków oraz służb ratowniczych wakacje to czas wytężonej pracy. W minioną niedzielę (12 lipca) mieli oni kolejną „okazję” by sprawdzić skuteczność swoich działań prowadzonych na wodzie. Najpierw aspirant sztabowy Damian Lipowy pomógł mężczyźnie, który ugrzązł w trzcinie i nie mógł wrócić na brzeg, a później wraz z ratownikami interweniował w związku z wywróceniem się żaglówki i osobami, które wpadły do wody.
Gorzów Wlkp. -
Półroczne efekty działania grupy SPEED na kujawsko-pomorskich drogach
Kujawsko-pomorscy policjanci, działający w specjalnej grupie SPEED, zatrzymali od początku roku do końca czerwca 735 praw jazdy, w tym 699 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Osoby, które decydują się na zbyt szybką jazdę muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.
Bydgoszcz -
Kryminalni zatrzymali podejrzanego o rozbój w Śródborowie
Kryminalni z Otwocka otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego miało dojść w rejonie przystanku autobusowego w Śródborowie. Podejrzany mężczyzna, którego zauważyli jadący busem pasażerowie, miał zaatakować tam młodą dziewczynę i zaciągnąć ją do lasu. Kryminalni, którzy ruszyli w penetrację za podejrzanym, obezwładnili go i zatrzymali. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Podejrzany usłyszał zarzut popełnienia rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowania zgwałcenia. Uspokajamy mieszkańców, to pierwsze takie zdarzenie w tym rejonie od kilku ostatnich lat.
KSP -
„Poszukiwacze” znowu w akcji - w ich ręce wpadł m.in. szef grupy handlującej narkotykami
Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali 34-latka poszukiwanego listami gończymi przez prokuratury w Lublinie i Siedlcach za kierowanie zorganizowaną grupą o charterze zbrojnym. Razem z policjantami z radomskiej „dwójki” zatrzymali też 68-latka poszukiwanego za kradzieże z włamaniem.
Radom -
Rozbity gang
CBŚP zatrzymało 7 osób, w tym matkę, jej dwie córki i dwoje wnucząt. Wszyscy są podejrzani o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania nierządu innych i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu. Podczas akcji zlikwidowano 3 agencje towarzyskie, w jednej z nich policjanci odkryli maleńką kamerę schowaną w czujce alarmowej. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sąd aresztował zatrzymanych.
CBŚP -
Pijani sternicy wpadli w ręce policjantów
Wakacje i letni wypoczynek w większości z nas kojarzy się z wodą i atrakcjami, których ona dostarcza. Jednak piątkowe popołudnie pokazało, że nie wszyscy potrafią bezpiecznie z niej korzystać. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się młodzi ludzie, którzy wypłynęli rowerami wodnymi na jezioro.
Bydgoszcz -
„Dziupla” na Górnej
Wspólne działania funkcjonariuszy Straży Granicznej, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej zakończyły się przedstawieniem zarzutów paserstwa umyślnego dwóm mężczyznom w wieku 44 i 30 lat, którzy oferowali do sprzedaży części samochodowe wśród których znajdowały się również rzeczy pochodzące z kradzieży. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.
Łódź -
Policyjni wodniacy uratowali kobietę
Policjanci z komisariatu wodnego patrolując łodzią motorową wrocławski odcinek rzeki Odry, otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety, która najprawdopodobniej skoczyła do wody z jednego z mostów znajdujących się w stolicy Dolnego Śląska. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy pozwoliła im w ciągu około 3 minut dotrzeć do poszkodowanej. Na szczęście skuteczna akcja reanimacyjna prowadzona przez funkcjonariuszy pozwoliła przywrócić jej funkcje życiowe.
Wrocław -
Przez miesiące okradał swojego pracodawcę. Jego łupem padł sprzęt AGD za ponad 170 tys. zł
Pracownik hurtowni w gminie Skawina przez długi czas okradał własnego pracodawcę. Jego łupem padł sprzęt AGD na ponad 170 tysięcy złotych. 36-latek usłyszał zarzut i grozi mu do 5 lat więzienia.
Kraków -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków
Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli profesjonalną uprawę konopi indyjskich z kilkunastoma krzewami. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość środków odurzających, z których po podziale można było uzyskać blisko 1 tys. porcji handlowych. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjanci reanimowali mężczyznę, który zasłabł w trakcie jazdy
Błyskawiczna reakcja olsztyńskich policjantów z wydziału ruchu drogowego pomogła uratować życie 74-letniemu mężczyźnie, który jechał na miejscu pasażera osobowym peugeotem. Mężczyzna, w pewnej chwili zasłabł i stracił przytomność. Na szczęście, podróżował on z członkami swojej rodziny, którzy widząc zagrożenie życia 74-latka przystąpili do udzielania mu niezbędnej pomocy. Po chwili, akcję reanimacyjną przejęli policjanci przejeżdżający obok. Na miejsce wezwana została również karetka pogotowia, której ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala.
Olsztyn -
Policyjni wodniacy pomogli załodze żaglówki
Funkcjonariusze z ogniwa wodnego patrolując Jezioro Duże w Turawie uratowali żeglarzy, którym wywróciła się łódź. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów nie doszło do tragedii i cztery osoby bezpiecznie trafiły na brzeg. Żeglarze i motorowodniacy, a także turyści korzystający z uroków turawskich jezior, mogą czuć się o wiele bezpieczniej pod okiem funkcjonariuszy pełniących służbę na wodzie.
Opole -
Podpaliła galerię handlową - straty prawie pół miliona
Do aresztu trafiła 32- letnia obywatelka Ukrainy, która podejrzana jest o podpalenie drzwi do jednej z gdańskich galerii handlowych, co wywołało pożar i zniszczenie obiektu handlowego. Pokrzywdzeni straty oszacowali na blisko pół miliona złotych. Policjanci ustalili również, że ta sama kobieta w sklepie mieszczącym się na terenie galerii, dwukrotnie usiłowała ukraść rzeczy, a gdy za linia kas interwencję podejmował wobec niej pracownik ochrony kobieta szarpała go i znieważała z powodu jego przynależności narodowościowej.
Gdańsk -
Policjanci z Gdańska kolejny raz zaangażowali się w pomoc dzieciom z rodzin zastępczych
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku po raz kolejny przekazali upominki rodzinom zastępczym. Dzieci otrzymały zabawki, sprzęt sportowy i słodycze. Do akcji charytatywnej policjantów tym razem przyłączył się ks. Bartosz Wierzbicki z Parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej Gdańsk- Nowy Port. Uśmiech dzieci świadczył o tym, że były to prezenty, które sprawiły im ogromną radość, a policjantom satysfakcję, że mogli ten wakacyjny dzień uczynić jeszcze bardziej radosnym.
Gdańsk -
Akcja #strongRittAndKate w garnizonie kujawsko-pomorskim
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku oraz Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim przyłączyli się do akcji #strongRittAndKate, by podnieść świadomość uczestników ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa rowerzystów. W sobotę o 5.00 grupa kolarzy wyruszyła w podróż z Częstochowy do Gdańska, by zebrać pieniądze na leczenie dwóch rowerzystek, które uległy wypadkowi i przypomnieć wszystkim użytkownikom dróg, jak ważny jest wzajemny szacunek, kultura, a przede wszystkim bezpieczeństwo własne na drodze.
Bydgoszcz -
Akt oskarżenia w sprawie nadużyć przy ubieganiu się o dotacje unijne na szkolenia
Kilkunastustronicowym aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo prowadzone przez policjantów z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Bydgoszczy we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy. Sprawa dotyczyła nadużyć przy ubieganiu się o dotacje unijne na szkolenia w sektorze handlowym i publicznym, a także przyjmowania korzyści majątkowych. Ostatecznie zgromadzony przez ponad półtora roku obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów aż sześciu osobom. Jaki będzie ich los rozstrzygnie sąd.
Bydgoszcz -
Policjanci przeprowadzili pilotaż do szpitala
„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”- wypowiadając słowa roty ślubowania, każdy policjant bierze na swoje barki pełną odpowiedzialność nie tylko za życie swoje, ale również innych osób i obywateli.
Szczecin -
Życie młodej kobiety było zagrożone - pomogli policjanci i rodzina
Międzyrzeccy policjanci prowadzili poszukiwania za młodą kobietą, która chciał odebrać sobie życie. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy oraz pomocy jej bliskich szybko została odnaleziona. Kobiecie udzielono pomocy i przekazano pod opiekę lekarzy.
Gorzów Wlkp. -
Podziękowania dla policjantów za ich pomoc i wsparcie
Od kiedy w naszym kraju trwa walka z koronawirusem, policjantom przybyło sporo codziennych obowiązków. Oprócz realizowania ustawowych zadań, każdego dnia mundurowi sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną i starają się również nieść pomoc tym wszystkim, którzy znajdując się w izolacji, tej pomocy potrzebują. Gdy te działania są doceniane przez obywateli, jest to niezwykle motywujące i daje dodatkowe siły do pracy. Taka sytuacja miała miejsce w Polkowicach, gdzie na ręce komendanta tamtejszej jednostki Policji wpłynęły podziękowania dla podległych mu funkcjonariuszy, w których mieszkańcy wyrazili wdzięczność za ich zaangażowanie i wsparcie w tym trudnym dla wszystkich czasie.
Wrocław
