Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Wysokie grzywny za przekroczenia prędkości
Policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach, zatrzymali wczoraj do kontroli kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami, zatrzymano im także prawa jazdy.
Kielce -
Policjanci zatrzymali 24-latka, który namawiał do zabójstwa jednego z prezydentów miast w Polsce podczas tegorocznego finału WOŚP
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Gdyni podejrzanego o namawianie do popełnienia przestępstwa. Mundurowi ustalili, że mężczyzna nagrał film, w którym zachęcał do zabójstwa jednego z prezydentów miast w Polsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sąd zastosował wobec 24-latka dwa miesiące tymczasowego aresztu. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Pijana kierowała samochodem - zatrzymali ją policjanci po służbie
O tym, że policjantem jest się zawsze, udowodnili tym razem funkcjonariusze z Żor i mundurowy z Boguszowic. Na ulicy Wodzisławskiej w Żorach zatrzymali pijaną kierującą, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Szybka i zdecydowana reakcja być może zapobiegła tragedii.
Katowice -
Chciała zainwestować w akcje i zarobić, a straciła oszczędności
Do świdnickich policjantów zgłosiła się kobieta, który padła ofiarą oszustów. Na portalu społecznościowym zauważyła reklamę dotyczącą inwestycji w akcje koncernu naftowego. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu, po czym skontaktował się z nią rzekomy konsultant, za namową którego kobieta zainstalowała program do zdalnego kierowania urządzeniem. 74-latka straciła ponad 40 tysięcy złotych. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach!
Wrocław -
Policjanci z Boguszowic uratowali dwie dziewczynki z pożaru
Policjanci z Boguszowic jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań na ulicy Patriotów w Rybniku. Mundurowi, słysząc wołanie o pomoc, wyważyli drzwi i pomimo że w mieszkaniu panowało duże zadymienie, bez chwili wahania weszli do środka i wyprowadzili dziewczynki w wieku 11 i 14 lat na zewnątrz. Następnie powrócili i ugasili pożar. Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa nie doszło do tragedii.
Katowice -
Zaginiony szadkowianin odnaleziony nad morzem
Policjanci wydziału kryminalnego zduńskowolskiej komendy, odnaleźli na Pomorzu zaginionego mieszkańca Szadku. Po raz kolejny sprawne współdziałanie i zaangażowanie policjantów pozwoliły na szczęśliwe zakończenie poszukiwań.
Łódź -
Kierowca jechał 223 km/h na trasie S3, bo chciał przepalić EGR
Policjanci grupy Speed zatrzymali do kontroli na trasie S3 kierowcę, który skodą jechał aż 223 kilometry na godzinę, a więc o ponad 100 więcej, niż mówią przepisy. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami przyznał, że prędkość była spowodowana chęcią „przepalenia zaworu EGR”. Na mężczyznę funkcjonariusze nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych, a więc zdecydowania więcej niż kierowca zapłaciłby za czyszczenie części w warsztacie.
Gorzów Wlkp. -
„Pomiędzy kulturami, między słowami”
31 stycznia br. zakończył się projekt, w ramach którego odbyły się szkolenia międzykulturowe dla 300 osób: młodzieży licealnej i liderów społeczności lokalnej takich jak dyrektorzy szkół, nauczyciele, edukatorzy, urzędnicy, liderzy organizacji pozarządowych. Tematem szkoleń były stereotypy, hejt, zapobieganie i zwalczanie przestępstw z nienawiści.
Katowice -
Pierwszy Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP
28 stycznia 2022 r. w Warszawie odbył się pierwszy Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy udzielili absolutorium Zarządowi Głównemu Stowarzyszenia i Głównej Komisji Rewizyjnej.
-
Pirat drogowy zatrzymany przez grupę SPEED
Policjanci grupy SPEED z Komisariatu Autostradowego Policji na gliwickim odcinku autostrady A4 zauważyli kierującego osobowym peugeotem, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie stosował się do obowiązku jazdy prawostronnej. Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął próbę ucieczki. Po pościgu i zatrzymaniu, wyszły na jaw powody ucieczki drogowego pirata.
Katowice -
Zlekceważyła panujące obostrzenia - sąd nałożył na nią 1500 zł kary grzywny
Wprowadzone obostrzenia, nakazy oraz zakazy mają na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. O tym, jak stanowcza może być reakcja policjantów i sądu wobec tych, którzy lekceważąc prawo narażają zdrowie innych, przekonała się pewna mieszkanka powiatu braniewskiego.
Olsztyn -
Ty też możesz pomóc Oliwierkowi!
Suwalscy policjanci już nie raz udowodnili, że hasło #PomagamyiChronimy to nie tylko slogan z plakatów. Tym razem przekazujemy 1% podatku Oliwierkowi, synkowi jednego z naszych policjantów.
Białystok -
Narkotyki nie trafią na rynek. Policjantom pomogła Abi
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podsiadali znaczne ilości narkotyków. Dzięki pomocy psa służbowego policjanci przechwycili prawie 8 tys. działek dilerskich amfetaminy, marihuanę i tabletki ekstazy. Decyzją prokuratora mieszkańcy Częstochowy zostali objęci policyjnym dozorem.
Katowice -
Kolejne zatrzymanie i areszt w sprawie organizowania imigrantom nielegalnego przekroczenia granicy
Policjanci z Gubina we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, zatrzymali kolejną osobę, podejrzaną o udział w organizowaniu wspólnie z aresztowanym w listopadzie obywatelem Ukrainy, nielegalnego przekroczenia granicy do Niemiec. To efekt ciężkiej pracy, zaangażowania i poświęcenia kryminalnych z przygranicznego komisariatu, którzy zajmowali się tą sprawą. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja rośnie w siłę – dołącz do Nas, aby wspólnie dbać o bezpieczeństwo
Kogo szukamy? Ludzi o mocnym kręgosłupie moralnym, gotowych do poświęcenia na rzecz drugiego człowieka. Nie wymagamy doświadczenia, a chęci do nauki. Nie obiecujemy, że będzie łatwo, ale gwarantujemy, że będzie warto! Nie czekaj i już dziś zrób pierwszy krok, aby dołączyć do ponad 100 tysięcznej formacji dbającej o porządek i bezpieczeństwo obywateli.
Gorzów Wlkp. -
Dzielnicowy pospieszył z pomocą
Dzięki determinacji i empatii starszy aspirant Przemysław Bus pomógł starszemu, schorowanemu i skrajnie wyczerpanemu seniorowi. 74-letni mieszkaniec województwa śląskiego został zabrany przez medyków do szpitala. Już nie zagraża mu niebezpieczeństwo.
Łódź -
Poszukiwany za zabójstwo na terenie Bułgarii w rękach pabianickich policjantów
Kontrola drogowa na terenie Pabianic skutkowała zatrzymaniem obywatela Bułgarii. Mężczyzna był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, a także zabójstwa, do którego miało dojść w Bułgarii. Z zatrzymanym 40-latkiem przeprowadzone zostaną czynności procesowe na terenie kraju gdzie doszło do zbrodni. O jego losie zadecyduje sąd.
Łódź -
„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” - na stoku „Wojtek” w Zawoi Czatoża
W minioną niedzielę na stoku „Wojtek” w Zawoi Czatoża odbyły się działania służb (mundurowych i nie tylko), mające na celu szeroko pojętą edukacje wszystkich, którzy spędzają wolny czas w górach i na zorganizowanych stokach narciarskich.
Kraków -
Wyprzedzanie przed przejściem i przekroczenie dopuszczalnej prędkości
W ciągu tylko dwóch dni policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali 4 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy. Trzech z nich zostało ukaranych mandatami, o wysokości grzywny dla czwartego z nich zadecyduje sąd.
Białystok -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował przejechać policjantów
Na DK6 w okolicy Pogorzelic policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy dołączyli do pościgu prowadzonego przez słupskich funkcjonariuszy. Mundurowi prowadzili pościg za kierowcą subaru, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Nowej Dąbrowie (powiat słupski) i jechał w kierunku Lęborka.
Gdańsk -
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Gorzowski dyżurny komisariatu II, aspirant Karol Hreczuk, zatrzymał po służbie nietrzeźwego kierowcę, który uderzył w inne auto i próbował odjechać. Policjant podbiegł do auta, a po jego otwarciu od razu wyczuł alkohol. Kierowca został przekazany patrolowi, który przyjechał na miejsce. Kierowca w swoim organizmie miał niemal 2,5 promila alkoholu.
Gorzów Wlkp. -
Korzystaj z głową z komputera!
Komputer, internet to świetna sprawa, gdy przynosi tylko dobre efekty. Niestety bywa inaczej. To również zagrożenia, które mają wpływ na dzieci. Dlatego inowrocławska policja przygotowała SPOT pt. „Korzystaj z głową z komputera!”. Pokazuje on niebezpieczeństwa wynikające z korzystania z niego.
Bydgoszcz -
Zachowanie kierowców przed przejściem dla pieszych w oku policyjnych kamer
Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem ukierunkowane były na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Z powietrza i lądu policjanci rejestrowali zachowania kierowców. Niestety posypały się mandaty.
Bydgoszcz -
Policjanci eskortowali samochód z 7-miesięcznym dzieckiem
Policjanci z zabrzańskiej drogówki uczestniczyli w niecodziennej interwencji. Mundurowi eskortowali samochód z 7-miesięcznym dzieckiem, które podczas upadku uderzyło się w głowę. Policjanci pomogli rodzinie sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do szpitala.
Katowice -
Policjant był w odpowiednim czasie i we właściwym miejscu
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Mundurowy wracał po zakończonej służbie do domu i zauważył siarczyste płomienie wydobywające się z komina jednego z budynków. Zareagował błyskawicznie i przypuszczając, że w obiekcie mogą znajdować się jego mieszkańcy i ostrzegł ich o zagrożeniu. W konsekwencji prawdopodobnie udało się zapobiec kolejnej tragedii.
Wrocław -
Niezgłoszone przestępstwo wyjaśnione po 14 latach
Przestępcy nie mogą spać spokojnie. Przykładem jest sprawa ustalenia sprawców kradzieży zabytkowego motocykla Jawa. Istotne jest to, że właściciel jednośladu w ogóle nie powiadomił Policji o tej kradzieży. Zmienił zdanie dopiero po 14 latach, gdy policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy ustalili sprawców tego przestępstwa.
Łódź -
Zatrzymany przez policjantów po tym jak strzelał do pracowników ochrony dworca
Policjanci z I Komisariatu łódzkiej komendy zatrzymali 32-latka, który na terenie dworca kolejowego strzelał do interweniujących pracowników ochrony obiektu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Łódź -
Na kwarantannie jeździł pijany samochodem
Policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę auta mając ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że 55-latek złamał nakaz odbywania kwarantanny domowej. Teraz poza konsekwencjami przestępstwa drogowego, odpowie za złamanie warunków kwarantanny. Za taki czyn grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.
Łódź -
Poszukiwany w mieszkaniu miał narkotyki. Zabezpieczono ponad 3,5 kg amfetaminy
Kryminalni z oleśnickiej komendy zatrzymali młodego mieszkańca miasta poszukiwanego przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Łącznie zabezpieczyli ponad 3,5 kilograma amfetaminy. Zatrzymany trafił już do aresztu śledczego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Niesie pomoc nie tylko w czasie służby
Policjantka z wydziału prewencji pabianickiej komendy policji pomogła sąsiadce. Starsza kobieta straciła przytomność na klatce schodowej kamienicy i rozcięła głowę. Funkcjonariuszka natychmiast udzieliła pomocy poszkodowanej aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po niegroźnym zabiegu chirurgicznym 85-latka wróciła do domu.
Łódź

