Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Skradziony w Czechach samochód odzyskany w Polsce przez policjantów z Kudowy-Zdroju
Odzyskanie skradzionego pojazdu było możliwe dzięki błyskawicznej wymianie informacji pomiędzy polską i czeską Policją oraz profesjonalnym i sprawnym działaniom funkcjonariuszy pełniących służbę na terenach przygranicznych. Współpraca realizowana za pośrednictwem Wspólnej Placówki Polsko-Czeskiej pozwala na natychmiastową reakcję na zdarzenia o charakterze transgranicznym, zwiększając skuteczność działań i bezpieczeństwo mieszkańców obu państw.
Wrocław -
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko lekarzowi psychiatrze, który za łapówki wystawiał recepty na środki opioidowe i psychotropowe
Funkcjonariusze zajmujący się na co dzień zwalczaniem korupcji z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej we współpracy z Prokuraturą Rejonową dla Wrocławia Psie-Pole zatrzymali w połowie 2025 r. dwie osoby biorące udział w korupcyjnym procederze wystawiania za pieniądze recept na środki opioidowe, psychoaktywne i psychotropowe osobom, które nie miały żadnych wskazań medycznych do zażywania takich środków. Zatrzymane osoby, a w tym nieuczciwy lekarz, usłyszeli łącznie blisko ponad 6700 zarzutów! Podejrzani odpowiedzą przed sądem za przestępstwa korupcyjne połączone z handlem narkotykami, za co grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Wrocławscy policjanci narażając swoje zdrowie i życie uratowali z pożaru mężczyznę - sami trafili po interwencji do szpitala
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Stare Miasto podczas służby interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie wybuchł pożar. Policjanci, mimo silnego zadymienia oraz problemów z oddychaniem jako pierwsi weszli do pomieszczenia skąd wyciągnęli mężczyznę, który nie był w stanie samodzielnie opuścić zagrożonego miejsca. Mundurowi udzielili niezbędnej pomocy 63-latkowi. Okazało się, że decyzją medyków oprócz poszkodowanego, policjanci także trafili do szpitala na dalszą diagnostykę w związku z toksycznym działaniem dymu.
Wrocław -
Tymczasowy areszt dla sprawców brutalnego rozboju. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali całą czwórkę zaledwie kilka godzin od zgłoszenia
Zaledwie trzech godzin potrzebowali wałbrzyscy policjanci od chwili przyjęcia zgłoszenia, aby zatrzymać wszystkich sprawców brutalnego rozboju, odzyskać skradziony pojazd oraz część utraconego mienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 20-letnia kobieta oraz trzech mężczyzn w wieku 17, 20 i 19 lat zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Podejrzani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienie wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz kradzież z włamaniem do jego mieszkania.
Wrocław -
Policjanci ruszyli z pomocą krwawiącemu mężczyźnie
Widok licznych śladów krwi na klatce schodowej jednego z budynków w Jelczu-Laskowicach wzbudził niepokój policjantów. Chwilę później funkcjonariusze odnaleźli 43-letniego mężczyznę z poważnie rozciętą dłonią, który od dłuższego czasu bezskutecznie próbował zatamować krwawienie. Jego stan szybko się pogarszał – tracił przytomność i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. W tej sytuacji liczyła się każda minuta, a dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
Wrocław -
Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Szybka reakcja policjantek zapobiegła tragedii
Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na jednym z parkingów podziemnych na osiedlu Krzyki we Wrocławiu. Kobieta przekazała kluczyki do samochodu swojemu 1,5-rocznemu dziecku do zabawy. W pewnym momencie maluch, znajdując się wewnątrz pojazdu, przypadkowo zatrzasnął drzwi, pozostając sam w aucie. Z pomocą przybyły policjantki z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, które szybko pomogły uwolnić dziecko.
Wrocław -
Wycelował broń i strzelił w stronę policjantów. Szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii
Interwencje wobec uzbrojonych i agresywnych osób należą do najbardziej niebezpiecznych policyjnych działań. Do jednej z nich doszło w powiecie średzkim, gdzie policjanci zatrzymali 35-latka, który będąc pod wpływem alkoholu strzelał z broni czarnoprochowej. W trakcie interwencji mężczyzna strzelił w stronę funkcjonariuszy z bliskiej odległości. Dzięki profesjonalnemu działaniu mundurowych napastnik został szybko obezwładniony i zatrzymany. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozić może mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, ponieważ będzie odpowiadał m.in. za usiłowanie zabójstwa.
Wrocław -
Podsumowanie policyjnych działań „Elektryczny Rower i Hulajnoga”
Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego korzystających z elektrycznych rowerów i hulajnóg wiąże się ze zwiększeniem poziomu zagrożeń dla tej grupy użytkowników dróg. W celu zapewnienia m.in. im bezpieczeństwa dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa działania pod nazwą „Elektryczny Rower i Hulajnoga”. W trakcie akcji policjanci przyjrzeli się zachowaniom kierujących rowerami, w tym również elektrycznymi, hulajnogami elektrycznymi, a także urządzeniami transportu osobistego. Efekt całodniowych działań na Dolnym Śląsku to ponad 700 kontroli niechronionych uczestników ruchu drogowego i ujawnienie niemal 500 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów, w tym tych poruszających się rowerami elektrycznymi, oraz osoby poruszające się hulajnogami elektrycznymi i UTO.
Wrocław -
Strzelińscy policjanci rozbili grupę oszustów. Dwaj podejrzani trafili do aresztu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność w walce z przestępczością wymierzoną w osoby starsze i szczególnie narażone na działania oszustów. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej oraz zaangażowaniu funkcjonariuszy zatrzymano dwóch mężczyzn powiązanych z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami metodą „na policjanta” oraz „na wnuczka”.
Wrocław -
44 fałszywe zgłoszenia, dziesiątki niepotrzebnych interwencji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem
Służby ratunkowe były wielokrotnie kierowane do rzekomych pożarów, awantur i innych niebezpiecznych zdarzeń, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Anonimowy rozmówca dzwonił pod numer alarmowy 112, podawał fałszywe dane i celowo wprowadzał operatorów w błąd. Dzięki skutecznej pracy policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie sprawca został szybko ustalony. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu oławskiego, który najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy z powagi i konsekwencji swojego zachowania. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Wrocław -
Instruktor nauki jazdy szkolił kursanta na aktywnym zakazie sądowym oraz bez aktualnych badań technicznych pojazdu
W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydział Ruchu Drogowego we Wrocławiu zatrzymali na ul. Dawida do kontroli drogowej pojazd do nauki jazdy. Szybko okazało się, że obok kursanta siedzi instruktor nauki jazdy, który posiada aktywny zakaz sądowy do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo samochód do nauki jazdy nie posiadał aktualnych badań technicznych. Nierzetelnemu instruktorowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Wrocław -
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Górze na podium podczas VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych
W sobotę Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Górze przystąpili do sportowej rywalizacji podczas VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim jiu-jitsu w stylu Gi (w tradycyjnym kimonie) oraz No Gi (w stroju przylegającym do ciała) organizowanych na terenie Mińska Mazowieckiego. W trakcie zawodów nasi reprezentanci zmierzyli się z przedstawicielami równych formacji. W wyniku sportowych zmagań funkcjonariusze zdobyli miejsca na podium, przy czym mł. asp. Radosław Prączko wywalczył srebrny medal w kategorii Masters No Gi – białe pasy do 97,5 kg, natomiast mł. asp. Karol Święcicki zdobył dwa brązowe medale w kategorii Masters 2 powyżej 97,5 kg oraz w kategorii Adult powyżej 97,5 kg. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wrocław -
VII Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie - sportowa rywalizacja i promocja aktywnego stylu życia
W sobotę, 13 czerwca 2026 roku, w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim odbyły się VII Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman. W zawodach uczestniczyło 33 funkcjonariuszy reprezentujących niemal wszystkie garnizony Policji w kraju, w tym 19 członków Reprezentacji Komendy Głównej Policji w Triathlonie. Zaangażowanie funkcjonariuszy w działalność sportową pokazuje, że służba w Policji stwarza możliwości łączenia obowiązków zawodowych z rozwijaniem pasji. Sport uczy systematyczności, wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu – wartości, które znajdują odzwierciedlenie również w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli.
Wrocław -
Poszukiwany przez 17 prokuratur - zatrzymany przez jeleniogórskich kryminalnych
Policjanci kryminalni z jeleniogórskiej komendy miejskiej po raz kolejny udowodnili skuteczność prowadzonych działań operacyjnych, zatrzymując mężczyznę ukrywającego się od wielu miesięcy przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki ich pracy odpowiedzialności nie uniknie osoba podejrzana o liczne oszustwa internetowe, których ofiarami padli mieszkańcy różnych regionów Polski.
Wrocław -
Publikował wizerunek policjanta i znieważał go w Internecie. Sąd wydał wyrok
Policjant jest funkcjonariuszem publicznym, jednak podobnie jak każdy obywatel korzysta z ochrony prawnej swojego wizerunku oraz dóbr osobistych. Przekonał się o tym mieszkaniec Legnicy, który bez zgody funkcjonariusza opublikował w mediach społecznościowych nagranie z policyjnej interwencji, a następnie zamieścił pod nim obraźliwe i znieważające treści.
Wrocław -
70 nowych policjantów w szeregach dolnośląskiej Policji
Wczoraj, 11 czerwca br., kolejnych 70 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi dolnośląskiej Policji. Podczas ceremonii, która odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, nowo przyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Po raz kolejny młodzi adepci sztuki policyjnej wypowiedzieli znamienne słowa roty ślubowania: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję (…)”. Teraz przed nimi czas szkolenia podstawowego, by za chwile mogli w poszczególnych jednostkach dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Dolnego Śląska. Służba w Policji realnie wpływa na to, by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.
Wrocław -
Policjant na wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży, który ranił go nożem
Wołowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał 24-latka, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży markowych perfum i wybiegł ze sklepu. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanego 24-latka izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Wrocław -
Zwabili, uprowadzili i brutalnie zaatakowali dwóch obywateli Ukrainy. Czterech podejrzanych obcokrajowców trafiło do aresztu
Wrocławscy funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, przy współpracy z policjantami z wydziału kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej oraz dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o pozbawienie wolności, wymuszenia rozbójnicze oraz pobicie dwóch młodych obywateli Ukrainy. Podejrzani to obywatele Kazachstanu, Ukrainy oraz Tunezji - wszyscy zgodnie z decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione czyny grozi im kara do 25 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Oszustwo przy sprzedaży auta doprowadziło do kolejnych odkryć. 44-latek zatrzymany przez jaworskich kryminalnych
Miał być zakup samochodu, a skończyło się interwencją Policji i zatrzymaniem nieuczciwego sprzedawcy. 65-letni mieszkaniec Warszawy przyjechał do Jawora, aby dokonać zakupu wystawionego do sprzedaży Mercedesa. Po przekazaniu pieniędzy, podczas załadunku pojazdu na lawetę wyszło na jaw, że auto nie posiada dwóch katalizatorów. Gdy kupujący zażądał zwrotu gotówki, sprzedawca postanowił uciec. Jednak dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonego oraz skutecznym działaniom jaworskich policjantów oszust został zatrzymany. Dalsze działania jaworskich kryminalnych ujawniły przedmioty mogące mieć związek z innymi przestępstwami.
Wrocław -
Szybka i skuteczna akcja złotoryjskich policjantów. Mundurowi uratowali kobietę, która podczas spaceru w lesie upadła i doznała urazu nogi
Kobieta wyszła na spacer do lasu. Kiedy schodziła ze stromego wzniesienia upadła na tyle niefortunnie, że doznała urazu nogi. Na pomoc ruszyli złotoryjscy policjanci. Doświadczeni mundurowi na podstawie wskazówek przekazanych w zgłoszeniu wytypowali miejsce, gdzie zainicjowali poszukiwania. Po chwili kobieta została odnaleziona i przekazana w ręce medyków. Tym razem cała historia zakończyła się szczęśliwie. Apelujemy o ostrożność podczas spacerów w nieznanych terenach i dla własnego bezpieczeństwa przypominamy o konieczności posiadania przy sobie naładowanego telefonu komórkowego.
Wrocław -
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową z częściami pochodzącymi ze skradzionych luksusowych aut
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku ujawnili miejsce magazynowania części i podzespołów pochodzących z pojazdów utraconych w wyniku przestępstw. W wyniku przeprowadzonej realizacji zabezpieczono setki części samochodowych, w tym z aut marek premium. W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, technik kryminalistyki oraz biegły sądowy z zakresu mechanoskopii. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Wrocław -
Funkcjonariusz KWP we Wrocławiu z kolejnym sportowym sukcesem
Funkcjonariusz KWP we Wrocławiu, który na co dzień realizuje odpowiedzialne zadania służbowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców regionu, z powodzeniem rozwija również swoje sportowe pasje, osiągając znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej. 6-7 czerwca poznańska Malta gościła najlepszych polskich wioślarzy, którzy rywalizowali o medale Enea Mistrzostw Polski Seniorów oraz Enea Mistrzostw Polski Masters. W rywalizacji udział wzięło ponad 200 zawodników z 40 polskich klubów. W konkurencji 4xMix zaszczytne I miejsce zajął asp. Kacper Grabowski. W ostatnich dniach podjął, także wyzwanie biegowe uczestnicząc w 12. Nocnym Półmaratonie Wrocław.
Wrocław -
Aż 14 zarzutów dla mężczyzny, który został zatrzymany do kradzieży paliwa. Wpadł razem ze wspólnikiem
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu, wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Jak wynika z akt sprawy sprawcy po uprzednim wyłamaniu zabezpieczeń zbiornika paliwa ciągnika siodłowego dokonali kradzieży oleju napędowego. Do popełnienia czynu mężczyźni przygotowali się w dość skrupulatny sposób – w pojeździe, którym przyjechali na miejsce posiadali zbiornik na paliwo wyposażony w pompę oraz węże. Cały wysiłek na marne – gdyż ostatecznie wpadli w ręce mundurowych. Jak się okazało na swoim koncie mieli znacznie więcej przestępstw.
Wrocław -
Wspólne działania służb dla ratowania ludzkiego życia
Pomoc osobom potrzebującym oraz ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to jedne z najważniejszych zadań realizowanych przez służby każdego dnia. Szczególne znaczenie ma w takich sytuacjach współpraca pomiędzy różnymi instytucjami, gdy liczy się każda minuta. W dniu dzisiejszym dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację o pilnej potrzebie ratowania życia i zdrowia pacjenta. W związku z koniecznością niezwłocznego dostarczenia krwi dla osoby wymagającej natychmiastowej pomocy medycznej podjęto decyzję o wsparciu działań prowadzonych przez personel medyczny.
Wrocław -
Sprawca, który ranił nożem dwie osoby zatrzymany dzięki szybkiej reakcji wrocławskich policjantów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o zranienie dwóch osób. Do zdarzenia doszło 3 czerwca br., przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna miał zaatakować dwie osoby nożem, a następnie oddalić się z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał już zarzut dotyczący narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Wrocław -
Wielki finał IPA Games: Sukces organizacyjny i podziękowania dla wolontariuszy z Liceum Służb Mundurowych!
Za nami światowe igrzyska IPA Games2026 – ogromne przedsięwzięcie, na którego sukces złożyli się absolutnie wszyscy: organizatorzy, sportowcy oraz niezastąpieni wolontariusze. Podczas uroczystego podsumowania przyszedł czas na zasłużone podziękowania dla młodzieży oraz kadry pedagogicznej z Europejskiego Liceum Służb Mundurowych we Wrocławiu.
Wrocław -
Włamywali się do domów, kradli złoto i gotówkę. Oławscy kryminalni rozbili grupę recydywistów z Gruzji
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej oławskich kryminalnych oraz współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymano trzech obywateli Gruzji w wieku 24, 45 i 50 lat. Dwóch z nich usłyszało zarzuty dotyczące serii włamań do domów jednorodzinnych na terenie województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. Decyzją sądu wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.
Wrocław -
Znaczne przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym – kierowca stracił prawo jazdy
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadzili działania kontrolne na drogach powiatu, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa oraz eliminowanie z ruchu kierowców naruszających przepisy.
Wrocław -
Cofając potrącił dwie osoby, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. 41-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu
Mundurowi ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który cofając na parkingu w Szczawnie-Zdroju samochodem osobowym, najechał na dwóch pieszych. Mężczyzna aby uniknąć odpowiedzialności karnej, oddalił się następnie z miejsca kolizji. W trakcie prowadzonych policyjnych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 41-latek może trafić za kraty więzienia na trzy lata. Grozi mu także konfiskata pojazdu, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Wrocław -
4 lata ukrywania się – zatrzymali go dolnośląscy "łowcy głów”
Na dwa lata za kratki trafi 31-letni obywatel Turcji zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Odpowiedzialny za liczne przestępstwa dokonane na terenie Niemiec i Austrii uciekł w 2022 roku z zakładu karnego. Dolnośląscy "łowcy głów” kompletnie zaskoczonego mężczyznę zatrzymali w centrum Wrocławia.
Wrocław
