Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o oszustwa
Mieszkaniec Tczewa stracił ponad 63 tysiące złotych po tym, jak oszust przejął zdalnie kontrolę nad jego komputerem. Dzięki szybkim działaniom policjantów z wydziału kryminalnego oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymano dwóch mieszkańców Gdańska w wieku 24 i 25 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają, że straty innych pokrzywdzonych mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.
Gdańsk -
Błyskawiczna reakcja sopockich policjantów. Pomogli 4-latkowi wymagającemu pilnej pomocy medycznej
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z sopockiej patrolówki 4-letni chłopiec, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej, w krótkim czasie trafił pod opiekę lekarzy. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu dziecka do szpitala radiowozem z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W ocenie policyjnego ratownika zwłoka mogła doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Gdańsk -
Gdańscy policjanci nie zwalniają tempa i zatrzymują kolejne osoby, które miały związek z oszustwami metodą ,,na policjanta”
W przeciągu dwóch dni dzięki zaangażowaniu gdańskich policjantów zatrzymanych zostało 3 mężczyzn, którzy oszukali mieszkańców Gdańska, podając się za funkcjonariuszy. Zatrzymani po usłyszeniu zarzutów zostali tymczasowo aresztowani. Apelujemy o rozwagę i przypominamy jak nie dać się oszukać.
Gdańsk -
Znęcał się nad psem - właścicielowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z przedstawicielami OTOZ Animals, podjęli interwencję w związku z podejrzeniem znęcania się nad psem na terenie jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego. Zwierzę zostało zabezpieczone i objęte specjalistyczną opieką. Właściciel psa niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
Gdańsk -
Ojciec i syn podejrzani o pobicie taksówkarza zatrzymani przez sopockich kryminalnych
Policjanci wydziału kryminalnego sopockiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie taksówkarza. Do zdarzenia doszło w nocy 16 czerwca br. na al. Niepodległości w Sopocie po sprzeczce dotyczącej trasy przejazdu. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, w tym złamania żeber. Już następnego dnia podejrzewani - 61-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego oraz jego 32-letni syn z Gdańska - zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Zmanipulowana przez oszustów straciła około 750 tys. zł. Policjanci apelują o czujność!
W miniony piątek gdańscy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa. Pokrzywdzoną stała się 61-letnia mieszkanka Gdańska, która uwierzyła w historię fałszywych pracowników i funkcjonariuszy, tracąc w efekcie oszczędności życia – łącznie około 750 tys. zł.
Gdańsk -
Odpowie za rozlanie cuchnącej cieczy i posiadanie narkotyków
Gdańscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który zniszczył łazienkę w jednej z gdańskich restauracji. Mężczyzna wpadł dzięki pracy kryminalnych, a podczas kontroli policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Sprawca usłyszał zarzuty i trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Łapówki za zaświadczenia o ukończeniu kursów pracownika ochrony. Zarzuty i środki zapobiegawcze dla 8 osób, które brały udział w procederze korupcyjnym
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Gdańsku realizując czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, zatrzymali 68-letniego dyrektora niepublicznych placówek kształcenia, który w zamian za korzyści majątkowe wydawał zaświadczenia o ukończeniu kursu pracownika ochrony. Funkcjonariusze zatrzymali także 7 osób, które przekazywały pieniądze celem uzyskania dokumentu poświadczającego zdobyte uprawnienia, bez uczestnictwa w jakichkolwiek zajęciach. Podejrzani w prokuraturze usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa. Prokurator zastosował wobec 7 nich policyjny dozór.
Gdańsk -
Zatrzymani „odbieracy”, działający metodą „na policjanta”. Dzięki czujności seniorki i reakcji policjantów oszustwo nie doszło do skutku
Sopoccy policjanci, działając we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o udział w próbie oszustwa metodą „na policjanta”. Sprawcy usiłowali wyłudzić od 76-letniej mieszkanki Sopotu 30 tysięcy złotych. Dzięki czujności seniorki oraz skoordynowanym działaniom policjantów przestępstwo nie zostało dokonane.
Gdańsk -
Policyjna siła i sportowa pasja. Policjantka z Tczewa na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie
Obchody 100-lecia sportu w Policji to doskonała okazja do podkreślenia osiągnięć funkcjonariuszy, którzy z powodzeniem łączą służbę z pasją do aktywności fizycznej. Podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie mł. asp. Iwona Basara z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie udowodniła, że determinacja, wytrwałość i sportowy charakter prowadzą do wielkich sukcesów. Policjantka zajęła 3 miejsce w klasyfikacji OPEN oraz jako pierwsza policjantka przekroczyła linię mety na dystansie 1/8 Ironman.
Gdańsk -
17-letni "odbierak" zatrzymany dzięki policjantowi, który rozpoznał go w galerii handlowej, po publikacji jego wizerunku w mediach społecznościowych
We wtorek policjant z Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podczas realizacji czynności służbowych w jednej z gdańskich galerii handlowych rozpoznał i zatrzymał 17-latka, który był tzw. odbierakiem, uczestniczącym w oszustwach. Wczoraj sąd podjął decyzję o umieszczeniu nastolatka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.
Gdańsk -
Kierowca VW i jego pasażer uciekli z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie
Poważne konsekwencje czekają 27-letniego kierowcę VW i jego 47-letniego pasażera, którzy wczoraj przed Łebunią uczestniczyli w wypadku drogowym. Obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy 62-latce kierującej Fordem, z którym się zderzyli.
Gdańsk -
Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali „odbieraka” w związku z oszustwem
We wtorek 9 czerwca policjanci kryminalni z pruszczańskiej komendy zatrzymali 19-latka, który miał odebrać pieniądze wyłudzone od 52-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego. Zatrzymany usłyszał już dwa zarzuty – oszustwa i usiłowania oszustwa. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt.
Gdańsk -
Strzelił do 14-latka z wiatrówki. Został zatrzymany
W niedzielę policjanci z Komisariatu Policji I w Gdańsku zatrzymali 48-latka, który z okna swojego mieszkania postrzelił z wiatrówki 14-latka. Przytomny chłopiec został przewieziony do szpitala. Mężczyzna w chwili zdarzenia miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
„Odbierak” zatrzymany. Sąd zastosował 3-miesięczny areszt
W minionym tygodniu na terenie Sztumu kryminalni zatrzymali 23-latka. Mężczyzna to tzw. odbierak uczestniczący w oszustwach. Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Ma to związek z sytuacją z maja, w której 50-letni mieszkaniec Sztumu miasta uwierzył w historię szybkiego zarobku i przekazała oszustom 250 000 złotych. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
Gdańsk -
Udaremnione oszustwo metodą „na policjanta”. Gdańscy kryminalni zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku
Dzięki zaangażowaniu Kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymany został 60-latek, który próbował wyłudzić od seniora ponad 11 000 złotych. Mężczyzna został zatrzymany w momencie, kiedy uciekał z przekazaną mu gotówką. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Gdańsk -
Przez 10 lat był poszukiwany i posługiwał się danymi sąsiada
Gdańscy policjanci zatrzymali 55-latka, który został skazany za przestępstwo skarbowe i był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez 10 lat. Przez cały czas posługiwał się danymi sąsiada.
Gdańsk -
Zasłabł przed komisariatem. Bez chwili zawahania z pomocą ruszyli policjanci z Przymorza!
Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. Gdańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w pobliżu komisariatu leży mężczyzna, który jest przytomny, ale nie ma z nim żadnego kontaktu i najprawdopodobniej ma atak padaczki. Na pomoc ruszyło troje policjantów z komisariatu na Przymorzu. Funkcjonariusze udrożnili drogi oddechowe mężczyzny, ułożyli go w pozycji bezpiecznej i wezwali pomoc, prawdopodobnie ratując mu życie.
Gdańsk -
Kradli Alfy Romeo. Ich proceder przerwali kryminalni z Gdyni
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem oraz usiłowania kradzieży pojazdów marki Alfa Romeo na terenie Gdyni. Straty spowodowane działalnością sprawców oszacowano na blisko pół miliona złotych.
Gdańsk -
„Wypadek syna” okazał się próbą oszustwa. Policjanci z Pelplina zatrzymali 39-latka i odzyskali 50 tys. zł
Szybka reakcja policjantów z Pelplina pozwoliła zatrzymać 39-letniego mężczyznę, który odebrał od 68-letniej kobiety 50 tys. zł. Seniorka wcześniej usłyszała przez telefon dramatyczną historię o rzekomym wypadku syna i synowej. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy pieniądze wróciły do właścicielki, a podejrzany trafił do aresztu.
Gdańsk -
Podawał się za lekarza, sprzedawał nielegalnie leki
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali 57-latka podejrzanego o nielegalny obrót produktami leczniczymi. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się ze wskazanymi osobami oraz zakazu opuszczania kraju.
Gdańsk -
Zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił, że w budynku jest bomba, kilkadziesiąt minut później został zatrzymany
Zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił, że w budynku jednej z instytucji podłożony jest ładunek wybuchowy. Kilkadziesiąt minut później 32-latek z Gdańska był już w rękach policyjnych wywiadowców. W czwartek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu i został objęty dozorem policyjnym. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Przewoził siedmioro dzieci wbrew przepisom. Sam miał zakaz prowadzenia pojazdów. Jedno dziecko… stało w bagażniku
W aucie 5-osobowym nieodpowiedzialny kierowca przewoził siedmioro dzieci. Żadne nie korzystało z fotelika ochronnego ani specjalnego siedziska. Jedno z nich stało w bagażniku, przytrzymując się zagłówka fotela. Kierowca nie miał prawa prowadzić samochodu, bo obowiązuje go sądowy zakaz.
Gdańsk -
Policjanci oddali krew
Poza codziennymi obowiązkami służbowymi, bytowscy mundurowi znajdują czas na dodatkową pomoc potrzebującym. Tym razem podzielili się najcenniejszym darem – krwią, która codziennie ratuje ludzkie życie.
Gdańsk -
Pomóżmy policjantowi w walce z chorobą
Nasz kolega Rafał Waśko, dzielnicowy z wieloletnim doświadczeniem ponad rok temu w Cedrach Małych uratował mieszkańców z budynku wielorodzinnego, w którym mogło dojść do wybuchu gazu. Teraz to on potrzebuje pomocy. Wykryto u niego ostrą białaczkę szpikową. Potrzebny jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. Policjant szuka „genetycznego bliźniaka”. Każdy z nas może pomóc rejestrując się w bazie jako potencjalny dawca.
Gdańsk -
Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę
Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego uratowali mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Mundurowi po wywarzeniu drzwi udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Gdańsk -
Policyjne zabezpieczenie lekkoatletycznych mistrzostw świata
Kilkuset policjantów zabezpieczało mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które odbywały się w ERGO Arenie. Funkcjonariusze strzegli bezpieczeństwa mieszkańców, kibiców i sportowców nie tylko wokół obiektu i na trasach dojazdowych, ale praktycznie na całym terenie miast gospodarzy. Policjanci nie dopuścili do żadnych poważnych incydentów.
Gdańsk
