Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe zestawy reflektorów oświetlających

Policjanci z siedmiu jednostek OPP w Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Opolu, Krakowie, Bydgoszczy i Poznaniu oraz funkcjonariusze z jednostki SPP w Kielcach otrzymali na mikołajki nowe zestawy reflektorów oświetlających.

Zamontowane na policyjnych, terenowych pickupach zestawy oświetleniowe dotrą w każde miejsce aby wspomóc działania ratownicze, poszukiwawcze czy inne czynności policyjne prowadzone w porze wieczorowo-nocnej, w tym m.in. związane z przyszłorocznym zabezpieczeniem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Euro 2012”.

Wysoką manewrowość zestawu i niezależność energetyczną zapewniają zintegrowane z reflektorem agregaty prądotwórcze. Zastosowane agregaty są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku i zapewniają płynną, nieprzerwaną dostawę napięcia.

Mocowanie reflektorów umożliwia prowadzenie płynnego oświetlenia w przedziale 360w poziomie oraz praktycznie do 90o w pionie. Zasięg skuteczny strumienia światła wynosi ponad 8 kilometrów. Zastosowanie płynnej regulacji ogniskowej reflektora, pozwala na uzyskanie w zależności od potrzeb punktowego oświetlenia , lub zapewnienia światła na rozległym terenie, np. do celu przeprowadzenia oględzin.

Reflektory wykonane w reżimie technologii morskich są odporne na działanie wszystkich czynników atmosferycznych. Element optyczny chroniony jest przez stalową kratę o dużej gęstości, co ma uniemożliwić jego stłuczenie przez np. rzucony kamień.

Parametry taktyczno-techniczne nowych zestawów mobilnych reflektorów oświetlających dają pewność, że będzie to kolejny sprzęt skutecznie wspierający Policję w realizacji jej zadań ustawowych.

  • Reflektor na podstawie
  • Reflektor zamontowany na policyjnym pickupie
  • Próba skuteczności reflektora
Powrót na górę strony
Polska Policja