Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzęt dla funkcjonariuszy OPP i SPPP

Do połowy grudnia przedstawiciele Biura Logistyki Policji KGP oraz Głównego Sztabu Policji KGP dokonali kolejnych odbiorów sprzętu uzbrojenia i wyposażenia specjalnego, przeznaczonego na doposażenie Oddziałów Prewencji Policji oraz Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w całym kraju, co jest szczególnie ważne w kontekście zbliżających się ME w Piłce Nożnej „Euro 2012”.Wśród zakupionego asortymentu na uwagę zasługują ręczne miotacze pieprzu o poj.1000 ml. Ich parametry taktyczno-techniczne pozwalają sądzić, że będzie to skuteczne narzędzie wspierające funkcjonariuszy prewencji podczas wykonywania zadań służbowych. Duży zasięg wyrzucanej mieszanki pieprzowej może okazać się pomocny nie tylko podczas działań zwartych pododdziałów Policji ale i w codziennej służbie patrolowej, zastosowana mieszanka jest tego samego typu co w ręcznych miotaczach pieprzu o poj. 75 ml. i jest środkiem pochodzenia naturalnego, nietoksycznym i niepalnym. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że dzięki zastosowanemu systemowi uzupełniania mieszanki, zakupione miotacze są przeznaczone do  wielokrotnego użytku.
Policjanci OPP z pewnością docenią też walory użytkowe nowych kasków ochronnych, przystosowanych do zamontowania łączności podkaskowej oraz posiadających nowatorskie rozwiązanie mocowania i stabilizacji osłony twarzy. Zastosowanie najnowszych technologii produkcji w połączeniu z surowym reżimem wytwórczym pozwoliło na znaczne obniżenie masy pojedynczego kasku, przy zachowaniu wszystkich wymagań odnośnie parametrów ochronnych. Warto wspomnieć, że producent zapewnił także możliwość utrzymania odpowiedniej higieny użytkowania sprzętu, poprzez wykonanie wyłożenia wewnętrznego z materiałów, które można poddawać wielokrotnemu czyszczeniu. Do dyspozycji policjantów zostanie przekazane łącznie 7.000 szt. kasków.
Wśród odebranego wyposażenia znalazły się również policyjne pałki szturmowe i mieszanka pieprzowa do miotaczy wody typu Tajfun.

  • Miotacz pieprzu w pokrowcu
    Miotacz pieprzu w pokrowcu
  • Policyjny kask ochronny
    Policyjny kask ochronny

Powrót na górę strony
Polska Policja