Bieżące informacje

Policja.pl

Strona znajduje się w archiwum.

VI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH KOBIET I MĘŻCZYZN IM MŁ. ASP. MARKA CEKAŁY O PUCHAR KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI.

Data publikacji 11.09.2019

W dniach 5-7 września 2019 roku w Mrągowie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych Kobiet i Mężczyzn im mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Wydarzenie sportowe zorganizowane zostało przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie wspólnie z Warmińsko – Mazurskim Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Turniej objęty był patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Wojewody Warmińsko – Mazurskiego.

Przedsięwzięcie to miało na celu upamiętnienie bohaterstwa mł. asp. Marka Cekały, funkcjonariusza Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie, który rotę ślubowania wypełnił do końca i 16 lat temu w Mikołajkach oddał swoje życie na służbie - w pościgu za bandytami.

Dla środowiska policyjnego to bardzo istotne wydarzenie, którego zadaniem jest kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji, a także rozwijanie aktywności sportowej i podnoszenie sprawności fizycznej policjantów. Poza aspektem sportowym spotkanie miało także na celu zacieśnienie kontaktów pomiędzy reprezentacjami oraz integrację formacji mundurowych.

W tych prestiżowych zawodach wzięła udział reprezentacja Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji, w której skład weszli funkcjonariusze i pracownicy cywilnych biura oraz przyjaciele min. z Biura dw. z Cyberprzestępczością KGP, Biura Bezpieczeństwa Informacji KGP, KSP, KRP Warszawa I i IV, KPP Wołomin oraz KAS.

W turnieju udział wzięło łącznie 28 drużyn w tym 7 kobiecych. Wysoki poziom i bardzo dobre przygotowanie drużyn sprawiły, że wszystkie mecze były zacięte i emocjonujące,
a w większości przypadków losy wyniku ważyły się do końca spotkania. Nasza drużyna po czterech zwycięstwach w grupie awansowała do kolejnej rundy. W następnym etapie rozgrywek po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach, z łącznym  bilansem bramkowym 21:4, drużyna BWiIK KGP zajęła wysokie 6 miejsce w kategorii wiekowej 35+.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że zawodnik naszej drużyny podkom. Piotr Świstak z dorobkiem 9 zdobytych goli został królem strzelców turnieju.

Powrót na górę strony
Polska Policja