Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby wyprowadził mieszkańców bloku z pożaru

Data publikacji 14.04.2021

Technik Kryminalistyki kwidzyńskiej komendy Policji aspirant sztabowy Marcin Krasoń, widząc kłęby dymu i ogień wydobywający się z piwnicy, błyskawicznie przystąpił do ewakuacji mieszkańców bloku. Z jednego z mieszkań wyniósł niepełnosprawną kobietę i wyprowadził jej babcię.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.04.2021 r.) w jednym z bloków przy ul. Batalionów Chłopskich w Kwidzynie. Tuż po godzinie 9.00, funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zauważył, że z okien piwnicznych wydobywa się dym. Policjant natychmiast wbiegł do bloku i szybko poinformował o tym zdarzeniu wszystkich mieszkańców.

Na ostatnim piętrze mieszkała starsza kobieta z niepełnosprawną 22-letnią wnuczką. Policjant wyniósł niepełnosprawną kobietę na zewnątrz budynku, po czym ponownie wrócił, by wyprowadzić jej babcię. Po kilku minutach na miejscu były już 4 zastępy Straży Pożarnej, które rozpoczęły akcję gaśniczą.

Po trwającej godzinę akcji ratowniczo - gaśniczej strażacy ugasili pożar i oddymili blok, a także sprawdzili mieszkania na obecność tlenku węgla. Mieszkańcy mogli wrócić bezpiecznie do swoich mieszkań. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zwarcie urządzeń elektrycznych w piwnicy.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony