Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policyjnych motocyklistów

Data publikacji 06.05.2021

Policjanci z podlaskiej drogówki wspólnie z ratownikami medycznymi, doskonalą dzisiaj umiejętność jazdy motocyklem. Na zamkniętym jeszcze dla ruchu nowym odcinku dwujezdniowej drogi, doskonalą różne techniki jazdy, awaryjne hamowanie, omijanie przeszkód, dynamiczne pokonywanie zakrętów oraz zawracanie motocyklem na ograniczonej szerokości.

Motocykle w Policji stanowią istotne wsparcie dla służby w ruchu drogowym. Duża mobilność i skuteczność jednośladów pozwala osiągać wymierne efekty w zwalczaniu „piractwa drogowego”. Funkcjonariusze pełniący służbę na motocyklach to zarówno doświadczeni policjanci, jak i sprawni kierowcy, którzy stale podnoszą swoje umiejętności.

Na nowym odcinku drogi wojewódzkiej numer 682, łączącej Uhowo z Łapami, trwa szkolenie, na którym policyjni motocykliści doskonalą swoje umiejętności. Biorą w nim udział również ratownicy medyczni, którzy szkolą się na motocyklu ratowniczym. Funkcjonariusze ćwiczą różne techniki jazdy, awaryjne hamowanie, omijanie przeszkód, dynamiczne pokonywanie zakrętów oraz zawracanie motocyklem na ograniczonej szerokości.

  • Grupa policyjnych motocyklistów na drodze.
  • Motocyklista w kamizelce z napisem ratownik medyczny jedzie między przeszkodami.
  • Grupa policyjnych motocyklistów stoi na lewym pasie ruchu.
  • Policyjni motocykliści jeżdżą po torze przeszkód.
  • Policyjni motocykliści jeżdżą po torze przeszkód.
  • Policyjny motocyklista jedzie po torze przeszkód.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony