Aktualności

Trwa konkurs „Śnieżny dekalog” - do 4 marca można wysyłać zgłoszenia

Data publikacji 28.02.2022

Przypominamy, że okres zimowy niedługo zbliża się ku końcowi. To dobry czas na pracę twórczą połączoną z udziałem w ogólnopolskim konkursie „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z Partnerami.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy, którego celami są: promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

W ogólnopolskim konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 16 lat.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do dnia 4 marca 2022 r. pracy plastycznej lub max. 60-sekundowego spotu filmowego, promującego bezpieczne uprawianie sportów zimowych, w tym narciarstwo oraz snowboard wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna na adres:

Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Śnieżny Dekalog”

Więcej informacji na temat akcji, regulamin konkursu oraz karty uczestnictwa można znaleźć pod adresem: policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

Partnerami akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Partnerów.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace i filmy.

 Wersja dostępna cyfrowo znajduje się pod tekstem

Miłośnicy narciarstwa, snowboardingu oraz aktywnego wypoczynku zimowego dobrze wiedzą, gdzie udać się w poszukiwaniu ośnieżonych stoków i ciekawych tras zjazdowych. Bez względu na wybrane miejsce czy trasę należy pamiętać o najważniejszej zasadzie, jaką zawsze powinno być bezpieczeństwo. Warto przypomnieć stworzone przez Międzynarodową Federację Narciarską FIS (International Ski Federation) zasady będące narciarskim dekalogiem, czyli zbiorem reguł właściwego postępowania.

Nieważne czy wybieramy się w polskie góry, czy na zagraniczne stoki,  nieistotne czy jesteśmy początkującymi, czy dobrze jeżdżącymi narciarzami oraz snowboardzistami, zasady FIS obowiązują każdego miłośnika białych tras.

Oprócz dekalogu FIS na bezpieczeństwo na stoku wpływ ma również właściwe przygotowanie się do sezonu narciarskiego. Podstawowym warunkiem bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie jest zadbanie o należytą rozgrzewkę oraz sprzęt. Pamiętajmy, w Polsce obowiązek jazdy w kasku dotyczy dzieci do ukończenia 16 roku życia. Odpowiedzialność za brak kasku ponoszą rodzice lub opiekunowie, pod których opieką dziecko pozostaje podczas szusowania. Zadbajmy, aby kask był zawsze dobrze dopasowany i starannie zapięty.

Wersja dostępna cyfrowo znajduje się pod tekstem

Wersja dostępna cyfrowo znajduje się pod tekstem

 

(Biuro Prewencji KGP)

 

  • Wersja dostępna cyfrowo znajduje się pod tekstem
  • Wersja dostępna cyfrowo znajduje się pod tekstem
Powrót na górę strony