Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za pranie pieniędzy

Data publikacji 22.02.2023

Policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw. Mężczyzna, prowadząc firmę zajmującą się pośrednictwem w obrocie artykułami spożywczymi, wystawiał fałszywe faktury. Łącznie na jego rachunek trafiło ponad 7,5 miliona złotych. Mieszkaniec powiatu lubelskiego usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Śledztwo w tej sprawie od 2021 roku prowadzą policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Lublinie.

Jak wynika z ustaleń w sprawie, 45-latek prowadził firmę zajmującą się pośrednictwem w obrocie artykułami spożywczymi. Mężczyzna w 2015 roku w ramach tej działalności zaczął wystawiać oraz przyjmować fałszywe faktury, które dokumentowały niemający miejsca w rzeczywistości obrót towarami. Dokumenty wypełniał fikcyjnymi danymi, a następnie używał ich jako autentyczne i włączał do dokumentacji rachunkowo-księgowej. W ten sposób legalizował pieniądze pochodzące z czynów zabronionych. Łącznie na konto jego firmy trafiło ponad 7,5 mln złotych.

45-latek został zatrzymany przez policjantów i we wtorek, 21 lutego 2023 roku doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów związanych z poświadczaniem nieprawdy w dokumentach, wystawianiem nierzetelnych faktur oraz praniem pieniędzy.

Podejrzany na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi im 10 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony