Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Uważajmy podczas prac polowych
W związku z rozpoczynającym się wiosennym okresem prac polowych policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Do takiego właśnie niebezpiecznego zdarzenia doszło na terenie gminy Gogolin. Tam podczas zasiewu pola ucierpiał 12-letni chłopiec.
Opole -
Podpalacz ustalony przez policjanta po służbie
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa podpalenia. Mężczyzna po podłożeniu ognia obserwował akcję służb. Ustalenie podejrzanego było możliwe dzięki policjantowi pionu kryminalnego gorzowskiej komendy, który w czasie wolnym był niedaleko miejsca pożaru. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości miał już zarzuty za podpalenie warsztatu.
Gorzów Wlkp. -
Na pomoc bobrom
Nietypowa interwencja miała miejsce w Inowrocławiu przy ulicy Marulewskiej. Dotyczyła ona bobra, który zapewne przez przypadek, ale "wybrał się na spacer do miasta". Dzięki sygnałowi od mieszkańca, zwierzęciem zaopiekowali się policjanci i weterynarz, którzy pomogli mu bezpiecznie trafić nad rzekę Noteć.
Bydgoszcz -
Rozbity gang tworzył laboratoria narkotyków, plantacje konopi i przemycał narkotyki
17 osób zatrzymanych, zlikwidowany kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Polski i innych krajów UE, ujawnione 2 plantacje konopi, przejęte 4 jednostki broni, ponad 18 kg marihuany i inne narkotyki, to efekt działań CBŚP z Wrocławia i Poznania prowadzonych pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Członkowie gangu są podejrzani o przemyt, obrót i wytwarzanie narkotyków, w tym „piko”. W działaniach wsparcia udzielili funkcjonariusze dolnośląskiej KAS. Śledztwo jest rozwojowe.
CBŚP -
Gorliczanka oszukana metodą „na kryptowaluty”. Ostrzegamy!
Inwestycja miała być zupełnie bezpieczna, kwota wpłaty niewielka, a zysk ogromny. I początkowo wszystko właśnie tak wyglądało. Ostatecznie przestępcy uzyskali pełen dostęp do telefonu kobiety, a za jego pośrednictwem do rachunku bankowego. Z konta gorliczanki zniknęło ponad 4 tys. złotych, a ponadto oszuści zaciągnęli na nią kredyt na kwotę 40 tys. złotych.
Kraków, KGP -
Kryminalni zatrzymali 47-latka, który udawał policjanta i oszukał mieszkankę Krakowa na 55 tys. zł
Kilka dni temu krakowscy kryminalni na terenie jednej z miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim zatrzymali mężczyznę, który na początku lutego br., wykorzystując metodę ‘’na policjanta’’ oszukał, a następnie włamał się na konto bankowe mieszkanki Krakowa. Mężczyzna wyprowadził z niego oszczędności w wysokości 55 tysięcy złotych. Teraz oszust odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kraków -
Kolejna ofiara oszustwa "na amerykańską żołnierkę". Policja ostrzega i przypomina, jak nie stać się ofiarą przestępstwa
Przez "amerykańską żołnierkę" 51-latek stracił ponad 40 tys. zł. Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wymyślają wciąż nowe metody, by wzbogacić się kosztem osób w różnym wieku. Sprawcy coraz częściej działają za pośrednictwem portali społecznościowych, gdzie podają się np. za amerykańskich żołnierzy.
Radom -
Pożar mieszkania na Kurdwanowie. Policjanci pomagali w ewakuacji
Poparzony mężczyzna, doszczętnie spalone mieszkanie, kilka lokali zadymionych i zalanych - to bilans strat po pożarze mieszkania na Kurdwanowie. Jako pierwsi na miejscu byli policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy pomogli w ewakuacji mieszkańców i udzielali pierwszej pomocy.
Kraków -
Kryminalni zatrzymali oszustkę, która wyłudziła pieniądze od 84-letniej wadowiczanki
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie oszustka, która metodą "na policjanta” wyłudziła od starszej kobiety z Wadowic 6 tys. złotych. 46-latka została zatrzymana na terenie Krakowa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci poszukują jej wspólników.
Kraków -
Policjanci udzielili pierwszej pomocy seniorowi, który spadł ze schodów i zaopiekowali się jego żoną
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierżant Agnieszka Gembala oraz starszy posterunkowy Krzysztof Knapik, otrzymali serdeczne podziękowania od mieszkanki Oświęcimia, za błyskawiczne i profesjonalne udzielenie pomocy podczas nieszczęśliwego wypadku, któremu uległ jej 84-letni mąż.
Kraków -
Szczeciński policjant po służbie rozpoznał sprawców przestępstwa
Funkcjonariusz referatu wywiadowczego po zakończonej służbie rozpoznał na ulicy dwóch mężczyzn znanych z wcześniejszych interwencji. Intuicja policjanta nie zawiodła. Mężczyźni wracali z dokonanej kradzieży sklepowej. Chwilę później zostali zatrzymani za popełnione przestępstwo.
Szczecin -
Służby w walce z pandemią
- Policja, Straż Graniczna i Straż Pożarna wspólnie wykonują zadania, które mają ograniczyć epidemię koronawirusa. W ten sposób od ponad roku formacje podległe MSWiA wraz ze służbą zdrowia działają na rzecz bezpieczeństwa obywateli – podkreślił minister Mariusz Kamiński.
KGP -
Policjant z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim uratował życie 77-latki
Dzięki szybkiej reakcji policjanta z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim została uratowana kobieta. 77-latka zaczęła się dusić, miała trudności z oddechem i upadając uderzyła się w głowę. Całe zdarzenie zauważył jeden z funkcjonariuszy, który udzielił poszkodowanej natychmiastowej pomocy i wezwał na miejsce służby medyczne.
Wrocław -
Funkcjonariusze odnaleźli zaginioną 9-latkę
Policjanci odnaleźli 9-letnią dziewczynkę, która bez słowa wyszła z domu. Nieletnia nie znała topografii miasta. Została namierzona dzięki charakterystycznej kurtce, którą łatwo udało się wypatrzeć na kamerach monitoringu. Dziewczynka cała i zdrowa wróciła do domu.
Lublin -
Nie zatrzymał się do kontroli. Był nietrzeźwy i odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza
Policjanci po pościgu zatrzymali 31-letniego kierującego seatem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli na policyjnej blokadzie i próbował potrącić funkcjonariuszkę. Mieszkaniec Miastka był nietrzeźwy, a za swoje czyny w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Gdańsk -
Nagroda i list pochwalny za wspaniałą postawę obywatelską
Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Krzysztof Chojniak oraz Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim – inspektor Krzysztof Dąbrowski wręczyli list pochwalny 17-latkowi, który ujął amatorkę cudzego mienia. Młody mężczyzna otrzymał również nagrodę ufundowaną przez piotrkowski urząd.
Łódź -
Szczęśliwy finał poszukiwań 85-latka
Ponad 30 funkcjonariuszy Policji poszukiwało 85-letniego mieszkańca Kolonowskiego. W poszukiwanie seniora zaangażowani byli także strażacy. W trakcie czynności wykorzystano drony z kamerami termowizyjnymi, quady oraz psy poszukiwawcze. O zaginięciu seniora strzelecką komendę poinformował zaniepokojony syn. Już po niespełna 5 godzinach poszukiwań mężczyzna został odnaleziony. Leżał w zaroślach przy nasypie kolejowym. Cały i zdrowy został przekazany rodzinie.
Opole -
Mieszkanka Hajnówki podziękowała dzielnicowej
Podziękowania od osób, którym się pomogło są zawsze miłe. Tym razem przekonała się o tym dzielnicowa z Hajnówki młodszy aspirant Iwona Romaniuk. Mieszkanka miasta przekazała wyrazy uznania: „…jestem pod ogromnym wrażeniem fachowości, profesjonalnego podejścia, a zarazem ogromnych pokładów empatii…”. Podziękowania od mieszkańców są dla policjantów najwyższym wyrazem uznania.
Białystok -
Sprawcy rozboju z bronią palną w rękach zduńskowolskich policjantów
Zduńskowolscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło w sobotę 26 marca 2021 roku w godzinach wieczornych, w domu jednorodzinnym na terenie Zduńskiej Woli. Sprawcy zastraszyli bronią przebywającą w domu kobietę, a następnie okradli ją. Za rozbój z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Napastnicy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
Łódź -
Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego kom. Krzysztof Kubacki wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie stanu trzeźwości amatora jazdy na podwójnym gazie wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. To przykład, który świadczy o twierdzeniu, że policjantem jest się przez całą dobę.
Łódź -
Nochal przeszedł na emeryturę i trafił do domu swego opiekuna
Owczarek niemiecki z radziejowskiej Policji przeszedł na emeryturę. Odsłużył dziewięć lat, a niedawno wprowadził się do nowego lokum, zrobionego przez jego opiekuna i przewodnika asp. Piotra Świderskiego.
Bydgoszcz -
Policjanci odnaleźli 12-latkę
Policjanci wyszkowskiej komendy odnaleźli 12-latkę z gminy Długosiodło. Dziewczyna wyszła z domu oświadczając, że już nigdy nie wróci. Szybkie działania oraz zaangażowanie w poszukiwania policyjnych patroli przyczyniło się do odnalezienia nastolatki w niespełna godzinę od zgłoszenia.
Radom -
Właściwa reakcja pracownic banku na próbę oszustwa wrocławskiej seniorki
Do jednej z wrocławskich placówek bankowych zgłosiła się starsza kobieta, która chciała wypłacić ze swojego konta 50 tys. zł. Była bardzo roztrzęsiona i cały czas prowadziła przez telefon komórkowy jakąś podejrzaną rozmowę. Czujna pracownica banku widząc, w jakim stanie jest jej klientka, postanowiła interweniować i zawiadomiła wrocławskich policjantów. Dzięki jej zdecydowanemu działaniu udało się uratować pieniądze znajdujące się na koncie kobiety przed przekazaniem w niepowołane ręce.
Wrocław -
Oskarżeni o przemyt amfetaminy w butelkach po alkoholach regionalnych
Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo prowadzone przez małopolski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej wspólnie z CBŚP i KaOSG. Z ustaleń śledczych wynika, że do Szwecji przemycano płynną amfetaminę w butelkach z etykietami regionalnego polskiego alkoholu. Do sprawy zatrzymano 4 osoby, w tym podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Funkcjonariusze uniemożliwili przemyt 7 litrów płynnego narkotyku.
CBŚP -
Ponad 80 litrów krwi pracownika Szkoły Policji
Oddanie ponad 80 litrów krwi nie było dla niego problemem - pracownik cywilny Policji Piotr Gołębiowski ze Szkoły Policji w Słupsku mówi sam o sobie, że oddawanie tego życiodajnego płynu ma już „we krwi”.
SP Słupsk -
Wieliccy policjanci pomogli starszej kobiecie, która zasłabła
Mundurowi wyłamali drzwi by wejść do mieszkania w którym znajdowała się potrzebująca pomocy kobieta i przekazali ją pod opiekę medyków.
Kraków -
W wirtualnej rzeczywistości z Policją
Wow, super, ale czad... - tak reagowały pierwsze osoby, po obejrzeniu filmów zrealizowanych w technologii video 360°, z wykorzystaniem okularów VR. Zostały one przygotowane w ramach prowadzonego projektu #JestAkcja. Pierwsze sztuki trafiły już do podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz do uczniów z klas policyjnych z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.
KGP -
Uratowali 31-latka przed desperackim czynem
Błyskawicznie podjęta interwencja olsztyńskich policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. Funkcjonariusze w ostatnim momencie uratowali 31-latka, który próbował wyskoczyć z balkonu. Po policyjnej interwencji mężczyzna trafił pod opiekę medyczną.
Olsztyn -
Policjanci odnaleźli zaginionego 62-latka
Dyżurny przyjął zgłoszenie o zaginięciu 62-letniego mieszkańca Gdyni. Policjanci od razu zaczęli poszukiwania za zaginionym. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku znaleźli go w Nowym Dworze Wejherowskim. 62-latek został przekazany pod opiekę lekarzy.
Gdańsk -
Współpraca dzielnicowego z mieszkańcami przełożyła się na zatrzymanie podejrzewanego o zabicie kota
Policjanci z komisariatu policji w Dębnicy Kaszubskiej zatrzymali 60-latka, podejrzewanego o znęcanie się nad kotem. Kluczowym okazała się współpraca dzielnicowego z mieszkańcami, dzięki której mężczyzna został szybko zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty.
Gdańsk
