Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Funkcjonariusze z lęborskiej drogówki i policjant po służbie, zatrzymali pirata drogowego
Mundurowi z lęborskiej drogówki zatrzymali 24-letniego kierowcę passata, który nie zatrzymał się do kontroli, a podczas ucieczki umyślnie uszkodził prywatny samochód policjanta, który włączył się do pościgu. Zatrzymany mężczyzna jest również podejrzewany o spowodowanie kilka dni wcześniej kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 24-latkowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Mężczyzna stracił przytomność - pomocy udzielili policjanci po służbie
Policjanci Oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku, w czasie wolnym od służby udzielili pomocy przedmedycznej nieprzytomnemu mężczyźnie. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy spowodowała, że poszkodowany odzyskał przytomność i na czas uzyskał fachową pomoc medyczną.
Gdańsk -
Lekarz i farmaceuta usłyszeli zarzuty, mogli narazić NFZ na straty ponad 1,5 mln złotych
Dzięki współpracy gdańskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcję oraz Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście, zarzuty karne usłyszeli 73-letni lekarz i 55-letni farmaceuta. Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępczy proceder, który polegał na poświadczaniu nieprawdy w wypisywanych receptach, i ich realizacji w celu uzyskania bezprawnej refundacji za leki. W ten sposób podejrzani mogli narazić NFZ na straty sięgające ponad 1,5 mln złotych. Decyzją sądu farmaceuta został tymczasowo aresztowany, natomiast lekarz dostał między innymi dozór Policji. Obu mężczyznom grozi teraz do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci pilotowali samochód z chorym mężczyzną
Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Widząc kierującego volkswagenem, który popełnia wykroczenia natychmiast zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna wiózł do szpitala swojego syna, który wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej, dlatego w dalszą drogę udali się już na sygnałach.
Bydgoszcz -
Policjant po służbie dogonił i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Ponad promil alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca peugeota. Mężczyzna bez świateł wyjechał z osiedlowej uliczki, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego. Teraz 30-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.
Lublin -
Niebezpieczna jazda zakończona wysokim mandatem i 23 punktami
Wysoki mandat i 23 punkty karne to konsekwencje, które spotkały 26-latka za jazdę niezgodną z przepisami. W Leokadiowie mężczyzna kierując audi, najpierw z prawej strony wyprzedził ciężarówkę, a następnie kolejny pojazd, przejeżdżając przejście dla pieszych i podwójną linię ciągłą. Jadąc z prędkością o ponad 54 kilometry na godzinę większą niż dopuszczalna. Niebezpieczną jazdę 26-latka utrwalił policyjny videorejestrator.
Lublin -
Las pod Gniewkowem skrywał samochodowe dziuple
Kryminalni z Inowrocławia uderzyli w nielegalną działalność samochodową. W podgniewkowskim lesie policjanci odkryli „lewy warsztat", gdzie trafiały kradzione samochody z Polski i Niemiec. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam cztery pojazdy i sporo części samochodowych. Śledztwo trwa.
Bydgoszcz -
Policjanci w walce o serce Antosia
Policjanci z sejneńskiej i suwalskiej komendy po raz kolejny włączyli się w pomoc Antosiowi Kuczyńskiemu walczącemu o życie. Tym razem na licytację trafiła laleczka wykonana przez suwalską policjantkę. Przedmiot ma zasilić zbiórkę na operację serca dwunastomiesięcznego chłopca. To odpowiedź na apel rodziców Antosia, którzy w bardzo krótkim czasie muszą uzbierać ponad 1,5 miliona złotych.
Białystok -
Tragedia w gminie Kozłów
Policjanci zatrzymali 42-latka podejrzewanego o brutalny atak na 3 osoby. Nie żyje 10-letni chłopiec.
Kraków -
Policyjny dron w trosce o bezpieczeństwo pieszych i kierowców
Lubuscy policjanci zaczęli obserwować zachowania kierowców i pieszych także z nieba. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, funkcjonariusze jeszcze skuteczniej mogą zwalczać drogowych piratów. Ten specjalistyczny sprzęt w rękach doświadczonych policjantów może oznaczać tylko jedno - na lubuskich drogach będzie bezpieczniej.
Gorzów Wlkp. -
Policjant pyrzyckiej jednostki w czasie wolnym od służby zapobiegł tragedii
Pyrzycki policjant w czasie wolnym od służby podjął się rozmowy z mężczyzną, który będąc na skraju swojej psychicznej wytrzymałości zdecydował się na samobójczy krok.
Szczecin -
Zuchwała kradzież samochodu zarejestrowana przez kamerę monitoringu
38-latek wykorzystując moment, kiedy jeden z klientów myjni samochodowej mył swoje auto, wsiadł za jego kierownicę i próbował odjechać. Dzięki czujności i szybkiej reakcji właściciela pojazdu, mężczyzna nie zdołał opuściła terenu myjni. Spłoszony 38-latek uciekł, jednak po chwili był już w rękach wschowskich policjantów.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci ewakuowali z płonącego budynku małżeństwo
Policjanci ruchu drogowego jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru przy ul. Janowskiej. Z zadymionego budynku mundurowi ewakuowali małżeństwo zamieszkujące na pierwszym piętrze. Istniało ryzyko, że w mieszkaniu na parterze, w którym wybuchł pożar, może znajdować się jeszcze kobieta z dzieckiem. Stróże prawa nie zważając na niebezpieczeństwo sprawdzili mieszkanie nie znajdując w nim żadnych osób. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.
Katowice -
Kryminalni zlikwidowali domowe laboratorium amfetaminy
Laboratorium amfetaminy prowadzone w domowych warunkach ujawnili i zlikwidowali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W jednym z lubelskich mieszkań policjanci zabezpieczyli ponad 3 kilogramy amfetaminy, blisko 7 litrów amfetaminy zasadowej, ponad 600 tabletek ekstazy oraz sprzęt i substancje chemiczne służące do produkcji narkotyków. W tej sprawie zatrzymany został 65-letni mężczyzna oraz 31-latek, który przed kryminalnymi ukrył się w wersalce.
Lublin -
W centrum miasta przechowywał pół kilograma trotylu
Policjanci z Kłomnic zatrzymali 41-letniego mieszkańca Częstochowy, który w garażu posiadał narkotyki. W toku przeszukania wynajmowanego garażu kryminalni znaleźli jeszcze 0,5 kg trotylu. Jak się okazało, należał on do 36-latka z Częstochowy. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Katowice -
Justyna Kozdryk na podium Pucharu Świata w podnoszeniu ciężarów
Srebrny medal w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła w Manchesterze reprezentantka Polski - Justyna Kozdryk, a na co dzień pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Justyna rywalizowała w kategorii wagowej 45 kg. Gratulujemy!
Radom -
Groził popełnieniem samobójstwa. Interweniowali sochaczewscy policjanci
Wziął nóż i wszedł na dach budynku grożąc, że popełni samobójstwo. Z pomocą ruszyli policjanci wydziału prewencji i funkcjonariusz referatu operacyjno-rozpoznawczego. Kryminalny nakłonił desperata do oddania noża. Ten sam funkcjonariusz nie tak dawno uratował przed śmiercią samobójczą innego mieszkańca Sochaczewa.
Radom -
Szczęśliwy finał poszukiwań 60-latki
Dzięki policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim w godzinę od zgłoszenia zaginięcia 60-latka została odnaleziona. Kobieta szła boso, była przemarznięta, wycieńczona i kompletnie nie wiedziała gdzie się znajduje. Z kobietą był utrudniony kontakt, oświadczyła jedynie, że jest jej bardzo zimno. Policjanci udzielili kobiecie pomocy, okryli ją kocem termicznym i umieścili w ogrzanym radiowozie.
Radom -
Pomoc przyszła w ostatniej chwili - policjanci uratowali ludzkie życie
Dzięki szybkiej, zdecydowanej reakcji oraz profesjonalnej przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, policjanci z posterunku w Długosiodle uratowali 34-latka przywracając funkcje życiowe. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili. Desperat usiłował popełnić samobójstwo. Tym razem się udało uratować ludzkie życie. Zachęcamy do korzystania z pomocy fachowców, telefonów zaufania oraz instytucji państwowych.
Radom -
Służby przejęły 32 tony tytoniu i 324 krzewy konopi
7 osób aresztowanych, zlikwidowana krajalnia i magazyn tytoniu oraz plantacja konopi, przejęte ponad 32 tony tytoniu i 324 krzewy konopi, papierosy i narkotyki to efekt wspólnych działań służb. W akcji wzięli udział funkcjonariusze CBŚP, KAS, SG i KPP w Ostrzeszowie. Śledztwa prowadzone są odpowiednio przez Prokuraturę Rejonową w Sieradzu i w Ostrzeszowie.
CBŚP -
Nasi funkcjonariusze ponownie na podium mistrzostw Europy!
Dwóch policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi rozgromili konkurencję zajmując pierwsze i trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym, które odbyły się pomiędzy 18, a 20 marca 2021 roku w Siedlcach.
Łódź -
Niebezpieczne manewry na drodze krajowej
Dzisiaj rano policjanci ze starachowickiej grupy Speed, na krótkim odcinku drogi krajowej ujawnili dwóch kierujących, którzy wyprzedzali w miejscu niedozwolonym. Najpierw zauważyli kierującego osobówką, który wyprzedzał inne pojazdy w rejonie przejścia dla pieszych. Gdy włączyli sygnały do zatrzymania zauważyli kierującego ciężarówką, który wyprzedzał w rejonie skrzyżowania. Obaj kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na ich konta doliczono punkty karne.
Kielce -
Podziękowania dla policyjnych lotników za pomoc w transporcie serca do przeszczepu dla 20-latki
„Państwa pomoc i zaangażowanie pozwoliły na uratowania życia 20-letniej kobiecie (…). Trudno jest słowami oddać naszą wdzięczność za Państwa profesjonalizm, determinację i bezinteresowność. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i wielu innych przeciwności, nawet na chwilę nie poddaliście się i nie odmówiliście nam pomocy” – w ten sposób transplantolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu podziękowali lotnikom z Zarządu Lotnictwa Policji za pomoc w transporcie serca dla młodej mieszkanki Dolnego Śląska.
KGP -
Dzięki reakcji matki 10-latki małopolscy i pomorscy policjanci namierzyli i zatrzymali internetowego pedofila
Na jednym z komunikatorów internetowych nieznany mężczyzna prezentował treści pornograficzne i składał propozycje obcowania płciowego10-letniej dziewczynce z Krakowa. Po zgłoszeniu zaniepokojonej matki, funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie wytypowali sprawcę i namierzyli jego potencjalny adres. Policjanci z Komisariatu VII Policji w Krakowie zlokalizowali go na Pomorzu, gdzie zatrzymali go razem z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.
Kraków, Gdańsk -
Minister Mariusz Kamiński: będziemy działać stanowczo wobec osób, które wyłamują się ze społecznej solidarności
– Działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas piątkowej (26 marca br.) konferencji prasowej. O działaniach służb, w związku z zaostrzeniem obostrzeń epidemicznych od 27 marca do 9 kwietnia, poinformował również Krzysztof Saczka główny inspektor sanitarny oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk komendant główny Policji.
KGP -
Podziękowanie dla policjantów
Na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mieszkanka powiatu złożyła podziękowanie, skierowane do policjantów, „... za podjęcie profesjonalnych działań w sprawie oszukania mnie metodą na tzw. wnuczka w wyniku czego odzyskałam całość utraconych pieniędzy...”. Podziękowania od mieszkańców są dla policjantów największym wyrazem uznania za ich codzienną służbę.
Opole -
14. rocznica tragedii w ZK Sieradz
26 marca 2021 roku obchodzimy czternastą rocznicę tragicznych wydarzeń w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Wówczas od kul więziennego strażnika zginęło trzech policjantów – aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza. Służąc ojczyźnie oddali swe życie.
Łódź -
Z eskortą policji do szpitala - kobieta urodziła dziecko w samochodzie
Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze zostali poproszeni o pomoc przez kierowcę volkswagena, o pilotowanie auta, w którym kobieta urodziła dziecko. Policjanci na sygnałach zapewnili świeżo upieczonej mamie i noworodkowi bezpieczną oraz szybką eskortę do szpitala, gdzie trafili pod opiekę specjalistów.
Gdańsk -
Policjanci zlikwidowali nielegalne laboratorium narkotyków
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku współpracując z Prokuraturą Rejonową w Starogardzie Gdańskim zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie powiatu starogardzkiego prowadzili nielegalne laboratorium, w którym wytwarzali narkotyki. W trakcie działań zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli również różne substancje oraz odczynniki chemiczne, a także przedmioty stanowiące dowód na to, że zatrzymani mężczyźni zajmowali się produkcją amfetaminy oraz innych substancji zakazanych prawem.
Gdańsk -
Areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia
Policjanci z Brzegu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 34-letni kierowca busa usłyszał już zarzuty i na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny tymczasowy areszt. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Opole

