Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Sulęcińscy policjanci wyróżnieni przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Policyjny bieg po życie dziecka, który miał miejsce we wrześniu 2020 roku, jeszcze na długo pozostanie w pamięci funkcjonariuszy sulęcińskiej Policji. Starszy sierżant Rafał Radecki oraz sierżant Łukasz Płonka, podczas patrolu zauważyli zrozpaczonych rodziców wołających o pomoc dla swojego dziesięciomiesięcznego synka, który tracił oddech. Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu mundurowych, chłopiec na czas trafił pod opiekę lekarzy. Medycy zdołali ustabilizować jego funkcje życiowe. Postawę funkcjonariuszy wyróżnił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński.
Gorzów Wlkp. -
Cios w narkobiznes – działania śląskiego CBŚP
Zlikwidowane 2 plantacje, na których rosło ponad tysiąc krzaków konopi, przejecie 12 kg marihuany i profesjonalnego sprzętu służącego do uprawy konopi, to efekt uderzenia policjantów z katowickiego CBŚP w narkobiznes. Z zabezpieczonych roślin można by uzyskać ponad 200 kg marihuany wartej ok. 3,4 mln zł. Podczas działań zatrzymano 5 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty, a następnie tymczasowo aresztowano.
CBŚP -
Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży
Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Dowiódł tego funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, który będąc po służbie, zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki natychmiastowej reakcji jaworskiego stróża prawa, złodziej stanie teraz przed sądem i poniesie konsekwencje swojego działania.
Wrocław -
Uroczyste otwarcie nowo wybudowanego skrzydła Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim
Dzisiaj, 9 marca odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego skrzydła budynku Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. W uroczystym apelu przeprowadzonym w reżimie sanitarnym, uczestniczył Wojewoda Pomorski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Starosta Powiatu Gdańskiego.
Gdańsk -
Policyjne prezenty dla Rodzinnego Domu Dziecka w Zgierzu
9 marca 2021 roku policjanci dostarczyli dla podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Zgierzu specjalną przesyłkę. Do dzieci trafiły ubrania, zabawki i inne potrzebne akcesoria. Zbiórkę na ten cel zainicjował funkcjonariusz łódzkiej drogówki. W kilkutygodniową akcję zaangażował znajomych i sąsiadów. W podziękowaniu mundurowi dostali najwspanialsze prezenty – uśmiechy najmłodszych.
Łódź -
Kolejni nowi policjanci złożyli ślubowanie
Dzisiaj, w samo południe w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty, składając uroczyste ślubowanie. W wydarzeniu tym uczestniczył Pan Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski oraz szef zachodniopomorskiego garnizonu nadinsp. Tomasz Trawiński wraz ze swoimi zastępcami oraz przedstawiciele kadry kierowniczej zachodniopomorskiego garnizonu.
Szczecin -
KWP – Kryształowe Gwiazdy
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się dzisiaj symboliczna uroczystość wręczenia Kryształowych Gwiazd policjantom, którzy w minionym roku z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratowali życie innych. Choć z uwagi na sytuację pandemiczną nadinsp. Piotr Mąka oraz mł. insp. Andrzej Szary spotkali się tylko z kilkoma funkcjonariuszami, tego roku do grona laureatów dołączyło kolejnych pięćdziesięciu mundurowych.
Poznań -
Policjanci walczyli o życie desperata
Dzięki szybkim działaniom policjanci uratowali życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Tarnowskich Gór oraz Komisariatu Policji w Kaletach 37-latkowie przywrócono czynności życiowe. Desperat w stanie ciężkim, lecz stabilnym trafił pod opiekę lekarzy.
Katowice -
Policjanci zbierali nakrętki dla Stasia
Gdańscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją zaangażowali się w pomoc dla chorego Stasia. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwała od prawie roku. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 8-letniemu chłopcu w walce z chorobą.
Gdańsk -
Chciała pomóc innemu kierowcy, sama została ranna
Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego wczoraj doszło w Świerklańcu. W zderzeniu samochodów osobowych ranna została kobieta, która chciała pomóc innemu kierowcy. Pamiętajmy, aby podczas pomagania innym, pamiętać także o swoim bezpieczeństwie.
Katowice -
Podejrzany o kłusownictwo w rękach policjantów
Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego. Na terenie jego posesji funkcjonariusze znaleźli kilkanaście dzikich ptaków. Zwierzęta podlegające ścisłej ochronie uwięzione były w klatkach. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu liczne potrzaski oraz wnyki. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.
Opole -
Policyjna eskorta rannego mężczyzny do przemyskiego szpitala
Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie eskortowali do szpitala w Przemyślu samochód, w którym jechał mężczyzna potrzebujący natychmiastowej, specjalistycznej interwencji lekarskiej. Dzięki pomocy mundurowych, 65-latek szybko i bezpiecznie dotarł do placówki służby zdrowia, gdzie została mu udzielona pomoc.
Rzeszów -
Sukcesem zakończyły się nocne poszukiwania 41-letniej kobiety
Tarnobrzescy policjanci, po niespełna dwóch godzinach, odnaleźli 41-latkę, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Stan, w jakim znajdowała się kobieta, mógł zagrażać jej życiu. Wychłodzoną, zdezorientowaną i przestraszoną mieszkankę gminy Gorzyc, odnalazł jeden z policyjnych patroli. Kobieta trafiła pod opiekę rodziny.
Rzeszów -
Kobieta żyje dzięki policjantom
Policjanci z białostockiej patrolówki uratowali 58-latkę. Kobieta leżała na chodniku w centrum Białegostoku, była nieprzytomna i nie oddychała. Funkcjonariusze resuscytowali kobietę, aż do przyjazdu załogi karetki pogotowia. Chwilę później 58-latka odzyskała funkcje życiowe.
Białystok -
Obywatelska postawa mieszkańca i pomoc policjanta po służbie
Mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie, prowadził pojazd, którym uderzył w mur, a następnie zawisł na barierce przy schodach. Sytuację zauważył jeden z mieszkańców, który podbiegł i odebrał kierowcy kluczyki. Po chwili na miejsce dotarł będący po służbie dzielnicowy, który usłyszał hałas. Mężczyźni obezwładnili kierującego oraz wezwali na miejsce patrol Policji. Kierujący noc spędził w policyjnej celi. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.
Gorzów Wlkp. -
Młodzi Panowie Policjanci dla bezpieczeństwa pieszych
Z okazji Dnia Kobiet na bielskich ulicach pojawili się nietypowi policjanci. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, mundurowym z katowickiej i bielskiej drogówki towarzyszyli przedstawiciele Kabaretu Młodych Panów. Policjanci podczas wspólnego patrolu, zwracali szczególną uwagę na wykroczenia pieszych.
Katowice -
Ukradł metalowe elementy o wartości ponad 800 tys. złotych
Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który z firmy, w której był kierowcą sukcesywnie wywoził ocynkowane ładunki do punktu skupu złomu. Ich wartość ostatecznie zamknęła się w kwocie ponad 800 tys. zł. Prokuratura przedstawiła 52-latkowi zarzut kradzieży, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Radom -
Policjanci wpadli na ślad nielegalnego procederu przewożenia i składowania odpadów
Garwolińska Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo, dotyczące nielegalnego procederu przewożenia i składowania odpadów. Policjanci zatrzymali 33-latka zamieszanego w ten proceder. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Radom -
Zlikwidowana nielegalna plantacja konopi i linia produkcyjna do wytwarzania marihuany
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie namierzyli jedną z większych dotąd zlikwidowanych w regionie plantacji konopi wraz z kompletną linią do produkcji marihuany. Na terenie powiatu koszalińskiego zatrzymano trzy osoby, które już zostały tymczasowo aresztowane.
Szczecin -
Zagubiony i zmarznięty spacerowicz ugrzązł na bagnistym terenie. Z pomocą ruszyli policjanci
Dramatyczne chwile przeżył 30-letni mieszkaniec Świnoujścia, który wybrał się na spacer do lasu. Niestety, mężczyzna, wracając, zgubił drogę do samochodu, a następnie wszedł na bagnisty teren, po którym błądził przez około sześć godzin. Po godzinie 22:30, zmarznięty i przemoczony 30-latek zadzwonił na numer alarmowy z prośbą o ratunek. Na wskazane przez 30-latka miejsce udali się funkcjonariusze policji, którzy rozpoczęli akcję poszukiwawczą.
Szczecin -
W drodze na służbę pomogli poszkodowanym w wyniku zdarzenia drogowego
Kolneńscy policjanci, którzy w piątek rano jechali na służbę, pomogli poszkodowanym w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej 63. Mundurowi błyskawicznie zabezpieczyli miejsce, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym i odłączyli akumulatory w pojazdach, z których wydobywał się dym.
Białystok -
Jadąc na służbę przerwali podróż pijanemu mężczyźnie
Pijani kierowcy to śmiertelne niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu. Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który został zatrzymany w Wyszkowie. W tym czasie tą samą drogą jechali na służbę policjanci wyszkowskiego wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusze widząc zachowanie kierującego golfem, pojechali za nim i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Dzięki skutecznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
Radom -
Kobiety w małopolskiej Policji
Mogły wybrać inną drogę zawodowego rozwoju, jednak, jak same twierdzą, służba w Policji daje satysfakcję z dobrze wykonanego zadania a przede wszystkim z niesienia pomocy innym. W garnizonie małopolskim zatrudnionych jest aktualnie 2386 kobiet. 1219 pełni służbę jako policjantki, a 1167 kobiet pracuje na stanowiskach cywilnych. Ich rzetelna praca, profesjonalizm, ogromne zaangażowanie oraz umiejętności przekładają się na sprawne funkcjonowanie jednostek Policji.
Kraków -
Świdniccy policjanci odzyskali skradziony samochód. Sprawcy nie tylko to przestępstwo mają na swoim koncie
Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi dwóch młodych mężczyzn, którzy zatrzymani zostali przez świdnickich policjantów po tym jak na terenie miasta dokonali kradzieży samochodu. W rezultacie usłyszeli po kilka zarzutów, a odzyskany pojazd już czeka na swojego właściciela. Teraz o losie tej dwójki zdecyduje sąd. Grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.
Wrocław -
Kobiety w podlaskiej policji
W podlaskim garnizonie służbę pełni 656 policjantek: 119 jest w korpusie szeregowych, 195 w korpusie podoficerów, a 274 w korpusie aspirantów. Z kolei 68 policjantek nosi dystynkcje oficerskie. Garnizon podlaski to nie tylko kobiety w mundurze. W szeregach podlaskiej policji pracuje 612 pracownic, bez których funkcjonowanie instytucji nie byłoby możliwe.
Białystok -
Policjant, który pomaganie ma we krwi
Mł. asp. Krystian Hebel, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, został odznaczony przez Ministra Zdrowia medalem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu”. Tę odznakę otrzymują osoby, które oddały co najmniej 20 litrów krwi. Lęborski policjant do tej pory ofiarował potrzebującym 24 litry tego drogocennego, ratującego ludzkie życie płynu.
Gdańsk -
Ratunek przyszedł w samą porę – policjanci pomogli uratować ludzkie życie
Zaangażowanie, profesjonalizm i troska – to cechy międzyrzeckich policjantów, którzy uratowali życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Mundurowi po dotarciu na miejsce szybko udzielili desperatowi pierwszej pomocy przedmedycznej i monitorowali jego czynności życiowe do czasu przybycia załogi karetki pogotowia. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Gorzów Wlkp. -
Cyprian – trzymamy za ciebie kciuki! Liczymy, że w przyszłości będziesz jednym z nas
Choć na moment poczuć się jak prawdziwy policjant – to marzenie 12-letniego Cypriana, który zmaga się z chorobą nowotworową. Kiedy do policjantów ze Strzelec Krajeńskich dotarła informacja, że mogą spełnić marzenie chorego chłopca nie zastanawiali się nawet przez moment. Przy współpracy z fundacją „Mam Marzenie”, mundurowi przygotowali dla Cypriana wiele atrakcji i upominków. Dzięki nim chłopiec chociaż przez moment mógł zapomnieć o swojej chorobie.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zatrzymali sprawców napadu na jubilera w Niepołomicach
Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, we współpracy z kryminalnymi z Wieliczki ustalili i zatrzymali dwóch sprawców napadu na jubilera w Niepołomicach. Sprawcy planowali kolejny napad na jubilera tym razem w Bochni. Podejrzani to dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 36 oraz 43 lat. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.
Kraków -
Policjanci OPP w Krakowie ukończyli wojskowe szkolenie survivalowe na poligonie w Orzyszu
Współpraca służb mundurowych w dziedzinie wymiany doświadczeń jest bardzo ważnym elementem szkolenia. Różnorodność zadań do wykonania spoczywających na służbach policyjnych czy wojskowych wymaga ciągłego szkolenia i podnoszenia kwalifikacji. Gdzie zdobyć tę wiedzę? Z kim się szkolić? – najpewniej pod okiem praktyków.
Kraków

