Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Roksi, Bachus i Krakus razem również na emeryturze
Jeden z najbardziej znanych zielonogórskich psów policyjnych – belgijski owczarek Roksi w ubiegły piątek „przeszła na emeryturę” w ślad za swoim ukochanym przewodnikiem aspirantem sztabowym Tomaszem Krakowiakiem. Razem ze starszym kolegą owczarkiem niemieckim Bachusem będą teraz mieszkać w domu policjanta.
Gorzów Wlkp. -
Czujny w służbie i w czasie wolnym
Drogowe wyczyny 58- letniego mieszkańca gminy Pińczów nie pozostaną bezkarne. Mężczyzna, jadąc seatem w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, w czasie wolnym od służby. Wszystko wydarzyło się w nocy ze środy na czwartek, w podkieleckiej Dębskiej Woli.
Kielce -
Policyjni "Mikołaje" odwiedzili Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu
Po raz kolejny mieleccy policjanci odwiedzili podopiecznych Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. W grudniu zorganizowali zbiórkę słodyczy oraz artykułów chemicznych i biurowych. W działania włączyły się rodziny policjantów oraz pracownicy komendy. Do dzieci trafiły najpotrzebniejsze przedmioty codziennego użytku.
Rzeszów -
Policjanci dostarczyli świąteczne paczki bezdomnym
Strzeleccy policjanci zaangażowali się w akcję świątecznego wsparcia dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wspólnie z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich funkcjonariusze dostarczyli paczki świąteczne osobom bezdomnym z terenu gminy. Prezenty zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka”. Wizyta pozwoliła obdarowanym na chwilę zapomnieć o problemach, z którymi borykają się na co dzień.
Opole -
Policjanci oddali osocze
Osocze osób, które przechorowały COVID-19, jest dzisiaj niezwykle cenne i pożądane. Pomaga w leczeniu innych zakażonych. Wczoraj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie, tym cenny darem podzielili się policjanci z komisariatu w Śródmieściu, którzy zwalczyli chorobę.
Rzeszów -
Niebezpieczne wyprzedzanie w kamerze podlaskiego Speedu
Kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała jak kierowca tira niebezpiecznie wyprzedza przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Mężczyzna za swój skrajnie nieodpowiedzialny manewr został ukarany mandatem karnym w wysokości siedmiuset złotych.
Białystok -
Nowe pojazdy dla policjantów garnizonu dolnośląskiego, w tym 2 skutery wodne i motocykl
Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejnych 21 nowych pojazdów oznakowanych oraz nieoznakowanych różnych marek, w tym 2 skutery wodne i motocykl. Pojawią się one na drogach naszego województwa oraz szlakach wodnych. Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa. Skutery wodne oraz specjalny pickup zostały całkowicie sfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a pozostałe zakupiono w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego w układzie 50% na 50%.
Wrocław -
Świąteczny prezent od dzielnicowego z Jawora
Dzielnicowy z jaworskiej komendy w ramach pomocy świątecznej ufundował prezent dla potrzebującej rodziny. Tym razem paczka pełna słodyczy oraz klocki trafiły do 8-letniego chłopca, którego samotnie wychowuje mama. Ten miły gest ogromnie wzruszył rodzinę, a na twarzy chłopca zagościł uśmiech.
Wrocław -
Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce już pod koniec grudnia
- Przed nami Święta Bożego Narodzenia. W drugim dniu Świąt przyjadą do Polski pierwsze szczepionki – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Pierwsze szczepienia zostaną przeprowadzone w 73 szpitalach węzłowych, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych ośrodkach. – W 2021 r. musimy zwalczyć wirusa po to, żeby normalnie żyć. Tutaj, w szpitalu MSWiA w Warszawie już za kilka dni zostanie zaszczepiony pierwszy pacjent - powiedział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
KGP -
Ukradł samochód spod szpitala po kilkunastu minutach był już w rękach policjantów
Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz koordynacji oficera dyżurnego, w ręce policjantów trafił złodziej samochodu. 22-latek, który ukradł auto, był pod wpływem amfetaminy i kierował samochodem wbrew zakazowi.
Gdańsk -
Policjanci przekazali kolejne dary podopiecznym hospicjum dziecięcego w Gdyni
Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji z Gdyni każdego roku w okresie świątecznym pamiętają o najbardziej potrzebujących. Mundurowi ponownie odwiedzili dziecięce hospicjum „Bursztynowa Przystań”, aby przekazać kolejne dary. Tym razem policjanci zadbali również o pracowników placówki i pamiętając o epidemii koronawirusa, przekazali im maseczki.
Gdańsk -
Wybuch gazu i uratowany mężczyzna
Na kieleckim Baranówku wczoraj najprawdopodobniej wskutek wybuchu butli gazowej doszło do pożaru. Pierwsi na miejsce dotarli policjanci z oddziału prewencji, którzy weszli do płonącego mieszkania, gdzie przebywał nieprzytomny mężczyzna. Mundurowi uratowali 84-latka.
Kielce -
Złodziej samochodów zatrzymany po pościgu
Policjanci z toruńskiej drogówki zatrzymali po pościgu złodzieja, który ukradł porsche cayenne. Już wcześniej wobec zatrzymanego 23-latka toczyło się postępowanie, w którym podejrzany był o kradzieże dwóch innych pojazdów. Mężczyzna podczas ucieczki próbował potrącić policjanta. Zatrzymany 23-latek jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. To recydywista, więc teraz może mu grozić do 15 lat więzienia.
Bydgoszcz -
Policyjna eskorta uratowała życie 2-letniej dziewczynce
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Turku 16 grudnia br. przeprowadzili pilotaż ojca z dwuletnią córką, która połknęła środek do przeczyszczania rur. Policyjna eskorta pozwoliła w bardzo krótkim czasie dotrzeć do przychodni i udzielić pomocy dziecku.
Poznań -
Polała się krew starogardzkich policjantów
Mundurowi ze starogardzkiej komendy oddali krew dla policjanta, który uległ poważnemu wypadkowi i pilnie potrzebuje pomocy. Policjanci doskonale wiedzą, jak ważna jest każda kropla krwi, bo podczas służby wielokrotnie udzielają pierwszej pomocy osobom w potrzebie.
Gdańsk -
Finał akcji „Pomaganie jest proste”
Żywieccy policjanci zakończyli akcję „Pomaganie jest proste”. W niespełna dwa tygodnie mundurowi przy wsparciu instytucji i mieszkańców Żywiecczyzny, przekazali do placówek pomocowych pudła pełne fantastycznych zabawek. Pluszaki, autka, lalki, książki, puzzle i wiele, wiele innych trafią pod choinki. Dziękujemy wszystkim, bez których ta akcja nie mogłaby się odbyć.
Katowice -
Jechał niebezpiecznie i szybko - został namierzony przez policjantów
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy „Speed” zauważyli osobowe volvo, którego kierujący jechał z prędkością ponad 170 km/h. Mężczyzna dodatkowo wyprzedzał na łuku drogi. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami, a na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych. Od początku roku policjanci z kędzierzyńskiej grupy "Speed" zareagowali na blisko 2150 wykroczeń, zatrzymali 60 dowodów rejestracyjnych oraz 60 praw jazdy za przekroczenie prędkości.
Opole -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
KGP -
„Świąteczna paczka” od śródmiejskich policjantów
Wczoraj policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście przekazali potrzebującej rodzinie „Świąteczną Paczkę”.
Bydgoszcz -
Życzenia Prezydenta RP
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników Policji z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
KGP -
Policjanci ewakuowali mieszkańców i ugasili pożar, który wybuchł na klatce schodowej bloku
Sierżant sztabowy Piotr Żak i starszy posterunkowy Mateusz Kluba, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku, profesjonalnie przeprowadzili interwencję, w trakcie której ewakuowali mieszkańców z zadymionego bloku, a następnie ugasili pożar, który wybuchł na klatce schodowej.
Kraków -
Radości nie było końca – policyjna paczka dla małego Tomka
Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy szczególnie myślimy o innych osobach, które możemy wspomóc w radosnym ich przeżywaniu. Tomek ze Słubic w swoim liście do Świętego Mikołaja opisał co chciałby dostać pod choinkę. Mając to na uwadze policjanci oraz pracownicy słubickiej komendy przygotowali świąteczną paczkę dla chłopca.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci i pracownicy ząbkowickiej komendy z prezentami dla DPS „ZAMEK”
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia policjanci i pracownicy ząbkowickiej komendy przekazali prezenty dla osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej „ZAMEK” w Bardzie. Oprócz słodyczy i upominków był także sprzęt RTV. Wszystkie rzeczy zostały zakupione w ramach prowadzonej zbiórki wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Inicjatorem całej akcji była jedna z pracownic, która jest także wolontariuszką.
Wrocław -
Rolnik był pijany więc ciągnik jeździł bez niego
Nietypowe zgłoszenie otrzymali wczoraj krasnostawscy policjanci. W pobliżu drogi wojewódzkiej po polu jeździł ciągnik bez kierowcy. Jak się okazało wcześniej „zgubił przyczepę”, a goniący go „kierowca” był pijany.
Lublin -
„Jesteście dla nas cichymi bohaterami"
„Jesteście dla nas cichymi bohaterami". Takie podziękowania wręczyli dzielnicowym jastrzębskiej komendy najmłodsi mieszkańcy miasta. Mundurowi otrzymali od przedszkolaków z Publicznego Żłobka nr 1 piękny prezent. Dzieci własnoręcznie wykonały prace oraz świąteczny stroik. W ten sposób milusińscy podziękowali policjantom za niesienie pomocy i wsparcie w czasie epidemii. Dla dzielnicowych ten piękny prezent będzie niezapomnianą pamiątką.
Katowice -
Dzięki policyjnej eskorcie ranna kobieta otrzymała fachową pomoc medyczną
Policjanci krakowskiej drogówki kolejny raz pomogli w sytuacji, w której liczy się każda minuta. Po uzyskaniu informacji, że starsza kobieta ze złamaną nogą potrzebuje pomocy, a czas przybycia załogi ratownictwa medycznego się wydłuża, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji eskortowali ranną do szpitala, gdzie kobieta uzyskała fachową pomoc lekarską.
Kraków -
Dzielnicowa o wielkim sercu. Świąteczna paczka trafiła do potrzebujących
Dzielnicowa sierżant Michalina Purwiel po raz kolejny zorganizowała szczytną akcję dla potrzebującej rodziny. Tym razem jednak była to świąteczna paczka. Policjantka prywatnie od kilku lat cyklicznie przed świętami obdarowuje jedną rodzinę prezentami. W tym roku wytypowała do przekazania prezentów rodzinę ze swojego rejonu służbowego. Do zbiórki dołączyli się również bliscy i sąsiedzi dzielnicowej.
Gorzów Wlkp. -
Białobrzeski dyżurny zatrzymał po służbie nietrzeźwą kierującą
O tym, że policjantem jest się całą dobę świadczy zachowanie białobrzeskiego policjanta, który w czasie wolnym od służby jadąc drogą K48 udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwej 32-latce. Czujność dyżurnego komendy w Białobrzegach wzbudził sposób jazdy kierującej. Policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Po zatrzymaniu okazało się, że 32-latka ma blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek podróżowała ze swoim 8-letnm dzieckiem.
Radom -
Policjanci zatrzymali kuriera, który współpracował z oszustami
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i policjanci z Tarnobrzega zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. 26-letni mieszkaniec Rzeszowa zatrudnił się jako kurier i przyjechał odebrać pieniądze od seniorki z powiatu tarnobrzeskiego. Przekazana suma 100 tysięcy złotych miała polubownie załatwić sprawę wypadku drogowego jej córki. 26-latek usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa. Za ten czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Rzeszów -
Życzenia Komendanta Głównego Policji
"Składam świąteczne życzenia i dziękuje za niezwykłe poświęcenie i wierne wypełnianie słów roty ślubowania w tym niezwykle trudnym czasie. Żywię również ogromną nadzieję, że zbliżające się święta przebiegną w zdrowiu, spokoju i przyniosą, choć na chwilę wytchnienie od codziennych trosk, a ten szczególny czas doda wszystkim sił i nadziei na nowy, lepszy rok..." - Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk
KGP

