Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
„Kolęda od policjantów"
To już prawie tradycja, bo po raz siódmy „Kolęda od policjantów” gościć będzie w domach i sercach ich rodzin. Wsparta olbrzymim autorytetem i profesjonalizmem nieżyjącego Romualda Lipko, lidera Budki Suflera, kierowana słowami policjantki Anny Zielińskiej-Brudek ma nadać należną rangę pracy policjantów. ”Na baczność i spocznij służyć człowiekowi”- to jej przesłanie.
KGP -
Policjanci i pracownicy brzozowskiej komendy pomogli potrzebującym rodzinom
Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie włączyli się w pomoc potrzebującym rodzinom z terenu powiatu brzozowskiego, których trudną sytuację dostrzegli dzielnicowi. Przekazane artykuły spożywcze, w tym słodycze oraz zabawki dla dzieci wywołały u obdarowanych wzruszenie i wdzięczność.
Rzeszów -
Policjant z brzeskiej komendy oddał osocze
Zapotrzebowanie na osocze cały czas jest duże. To cenny dar, który wspiera chorych na COVID-19 w powrocie do zdrowia. Każdy kto przeszedł zakażenie może się włączyć w pomoc. Tak zrobił st. post. Krystian Markowski i stawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Opolu by oddać osocze.
Opole -
Przedświąteczna wizyta policyjnego misia w Domu Dziecka w Kołaczycach
W miniony weekend policjantki z jasielskiej komendy, w towarzystwie policyjnego misia, odwiedziły dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. Wizyta sprawiła dzieciom dużo radości i wywołała uśmiechy na ich twarzach. Mundurowi przekazali podopiecznym prezenty, które umilą im spędzanie świątecznego czasu w placówce.
Rzeszów -
Zatrzymany w sprawie oszustwa "na policjanta"
W ręce stróżów prawa wpadł 37-letni sosnowiczanin podejrzany o udział w oszustwie „na policjanta”, do którego doszło na początku grudnia w Sławkowie. Jego zatrzymanie jest efektem współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Będzina. Ofiarami oszustów padło starsze małżeństwo, które straciło 35 tysięcy złotych.
Katowice -
Niemiecka Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości zwłok
14.12.2020 r. ok. godz. 20:45 w Kaiserslautern (Niemcy) w okolicy ulicy Staubörnchenstraße znaleziono zwłoki dotychczas nieznanej kobiety o rysach wschodnio-europejskich. Badania medycyny sądowej wykazały, że kobieta została zamordowana. Niemiecka Policja wystąpiła do Policji krajów europejskich o pomoc w ustaleniu tożsamości zwłok. Osoby, które mogą mieć informacje pomocne w ustaleniu tożsamości zwłok kobiety proszone są o kontakt z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
KGP -
Mundurowi z WSPol oddali osocze
Mundurowi z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy pokonali koronawirusa, kolejny raz stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, by oddać najcenniejszy w dobie pandemii dar – osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.
Akademia Policji w Szczytnie -
Świąteczne prezenty od policjantów i pracowników tucholskiej komendy
Tucholscy stróże prawa i pracownicy cywilni wręczyli wczoraj zebrane bożonarodzeniowe prezenty trójce dzieci z powiatu. Wśród przygotowanych niespodzianek znalazły się m.in. zabawki, odzież i słodycze. Uśmiech na twarzach maluchów świadczył o tym, że były to prezenty, jakie chciały otrzymać pod choinkę.
Bydgoszcz -
Szybkie zatrzymanie za rozbój na obywatelce Niemiec
Dzielnicowi z Gubina zatrzymali po pościgu dwie osoby podejrzewane o rozbój na obywatelce Niemiec, do którego doszło w Cottbus. Skradziony w wyniku przestępstwa pojazd fiat panda został odzyskany i niebawem wróci do właściciela. Zatrzymani do wyjaśnienia 30-latka i 32-latek decyzją sądu spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie. Szybkie zatrzymanie jest efektem dobrej współpracy i przepływu informacji pomiędzy policjantami z Gubina i Cottbus.
Gorzów Wlkp. -
II Charytatywne Zawody Strzeleckie pamięci Mańka, Kaczora, Krasnala
W sobotę 19 grudnia br. odbyły się w Warszawie zawody strzeleckie upamiętniające poległych antyterrorystów. Zmagania sportowe miały wymiar charytatywny. Podczas imprezy udało się zebrać 14 312 zł dla podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
KGP -
Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową
Za posiadanie narkotyków odpowie młody mieszkaniec Lubina, zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 195 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. W ręce wałbrzyskich policjantów podczas kontroli drogowej wpadł z kolei 57-latek u którego zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających. Obaj zatrzymani staną przed sądem.
Wrocław -
Pomaganie płynie w ich „niebieskiej” krwi. Policjanci oddali osocze i apelują o to do ozdrowieńców
Policjanci słupskiej komendy, którzy wygrali walkę z koronawirusem, oddali osocze, aby wesprzeć tych, którzy walczą o swoje zdrowie, a nawet życie. Wiedząc, że podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z wirusem, mundurowi zapewniają dalsze wsparcie, o które apelują też do ozdrowieńców. Kolejni policjanci już czekają na to, by jeszcze w okresie świąteczno-noworocznym podzielić się życiodajnym płynem.
Gdańsk -
Zatrzymany za zabicie kota, którym rzucał o asfalt i znaki drogowe
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zabił ze szczególnym okrucieństwem kota. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze. Podejrzany rzucał zwierzęciem o asfalt oraz uderzał nim w znaki drogowe, a następnie martwego kota wyrzucił do stawu. Świadkowe okrutnego zachowania mężczyzny powiadomili Policję. 35-latkowi może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Uważajmy na oszustów obiecujących zyski z inwestycji w kryptowalutę!
Oszust przedstawiający się za przedstawiciela firmy inwestycyjnej zapewniał 49-latka o wypracowanym zysku. Aby uzyskać pieniądze mężczyzna musiał zainstalować program do zdalnego sterowania jego komputerem, zalogować się na swoje konto bankowe oraz przesłać zdjęcia dowodu osobistego. Nieświadomy zagrożenia 49-latek wykonał prośby oszusta, którzy z jego konta „wyprowadzili” pieniądze na łączną kwotę ponad 100 tysięcy złotych.
Lublin -
Policyjna eskorta do szpitala dziecięcego
W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy, obok profesjonalizmu musi pojawić się szybkość działania, także w niecodziennej sytuacji. Doświadczenie mundurowych w wyścigu z czasem i umiejętności prowadzenia samochodu bywają na wagę zdrowia, a nawet życia. Przekonali się o tym policjanci z bielskiej drogówki, którzy eskortowali do szpitala samochód z rocznym, poparzonym dzieckiem.
Katowice -
Policjanci z Wałbrzycha oddają osocze
Osocze ozdrowieńców, to w czasach obecnej pandemii jeden z najważniejszych darów, dlatego też wałbrzyscy policjanci, którzy jeszcze niedawno byli zakażeni koronawirusem COVID-19, odwiedzają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Kilku przed okresem świątecznym zdążyło już oddać ten drogocenny płyn, inni czekają w kolejce. Pamiętaj i Ty możesz uratować życie osób będących w potrzebie.
Wrocław -
Recydywista trudniący się kradzieżami samochodów ekskluzywnych marek zatrzymany na gorącym uczynku
Działania kryminalnych z powiatu krakowskiego, komendy miejskiej i wojewódzkiej Policji w Krakowie zapobiegły kradzieży bmw o wartości 650 tysięcy złotych. Podczas nocnej realizacji policjanci zatrzymali doskonale im znanego z przestępczej działalności samochodowej 44-letniego recydywistę z gminy Zielonki. Mężczyzna, po otrzymaniu zarzutów dotyczących kradzieży samochodu i usiłowania kolejnego został tymczasowo aresztowany.
Kraków -
Policjant po służbie ujął nietrzeźwą kierującą
Po raz kolejny potwierdziło się stwierdzenie, że policjantem jest się również po służbie. Postawa zastępcy naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego pozwoliła na wyeliminowanie z drogi nietrzeźwej kierującej. 28-latka za swoje działanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.
Łódź -
Policyjne małżeństwo pomogło 32-latkowi, który był nietrzeźwy i zasłabł
Policyjne małżeństwo pomogło 32-latkowi, który po wyjściu z lokalu zasłabł i upadł na ziemię. Policjanci byli wtedy na spacerze z dwuletnią córką. Mundurowi zaopiekowali się 32-latkiem do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy i ostatecznie trafił na izbę wytrzeźwień.
Białystok -
Papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez bydgoskich policjantów
Ponad 300 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę niemal 350 tysięcy złotych.
Bydgoszcz -
Daj trochę SIEBIE na Święta – akcja krwiodawstwa z udziałem policjantów
Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Puławach wzięli udział w akcji krwiodawstwa, przeprowadzonej przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia” przy Grupie Azoty. W ramach akcji „Daj trochę SIEBIE ma Święta”, podzielili się tym co najcenniejsze w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.
Lublin -
Policjanci Biura Prewencji KGP ze świąteczną wizytą w rodzinnych domach dziecka
Już za kilka dni najbardziej wyczekiwane święta w roku. Na niepowtarzalny klimat tych magicznych dni oraz prezenty pod choinką zawsze czekają z utęsknieniem nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Właśnie z myślą o nich policjanci Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP odwiedzili dwa warszawskie rodzinne domy dziecka.
KGP -
Szczęśliwy finał dramatycznych chwil
Blisko 90 funkcjonariuszy, ponad 20 strażaków, policyjny pies tropiący, a także quad. To bilans skierowanych sił do wczorajszych poszukiwań 86-letniego seniora z gminy Łubnice. Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem.
Kielce -
Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy
Ryccy policjanci odnaleźli w lesie zaginionego 28-latka. Jak się okazało próbował popełnić samobójstwo. Na szczęście gałąź na której się powiesił, złamała się. 28-latek spadając zranił się i nie był w stanie podjąć kolejnej próby. Zziębniętego mężczyznę leżącego pod drzewem policjanci przekazali wezwanym ratownikom medycznym. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Lublin -
Policyjni krewniacy wzięli udział w międzynarodowym biegu krwiodawstwa
Przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi „Policyjni Krewniacy” włączyli się we wsparcie Międzynarodowego Biegu Krwiodawstwa. Bieg ten ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że dzielenie się krwią z innymi jest największym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi.
Poznań -
Wspólne działania policjantów uratowały ludzkie życie
Dzięki dynamicznym i dokładnym ustaleniom dyżurnego piotrkowskiej jednostki oraz szybkiemu działaniu dzielnicowego Komisariatu Policji w Michałowicach uratowano ludzkie życie. 26-latek na czas trafił pod opiekę lekarzy.
Łódź -
Koszalińscy kryminalni zatrzymali 6 osób za przemyt i posiadanie znacznych ilości narkotyków
Zarzuty przewozu oraz posiadania zakazanych ustawą substancji usłyszało sześć zatrzymanych osób przez kryminalnych z koszalińskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg amfetaminy. Wobec pięciu osób Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania, a jedna została objęta policyjnym dozorem.
Szczecin -
Oszuści wykorzystują ostatnie chwile świątecznych przygotowań!
Dobiegają końca przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wielu z nas czeka na przesyłki, które nadejdą w ostatniej chwili. Niestety pośpiech i przedświąteczna gorączka wyjątkowo sprzyjają oszustom. Mieszkanka powiatu strzeleckiego straciłaby 10 tys. zł gdyby nie czujność i szybka reakcja pracownika banku. Zaczęło się, jak w wielu przypadkach, od niewielkiej dopłaty do zamówionej przesyłki.
Opole -
Seniorka z powiatu suskiego został oszukana metodą"na policjanta”
Oszust podający się za policjanta przekonał seniorkę do przekazania pieniędzy w zamian za uwolnienie syna, który miał spowodować wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Drugi ze sprawców, który zabrał od pokrzywdzonej kilkadziesiąt tysięcy złotych, został zatrzymany w Andrychowie. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność.
Kraków -
Przerażające potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o szczególną ostrożność
Do dramatycznego potrącenia na przejściu dla pieszych doszło w Zielonej Górze. Kierujący nie widząc znajdującej się na drodze kobiety z impetem ją potrącił. Siła uderzenia była tak duża, że 47-latkę odrzuciło kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Policjanci apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki na drogach są bardzo trudne. W tym czasie prowadzonych jest przez policjantów wiele działań, które mają uchronić pieszych przed wypadkami.
Gorzów Wlkp.
