Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
I miejsce uczennic z Żar w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym o bezpieczeństwie zorganizowanym przez KGP
I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żarach młodszy inspektor Tomasz Białek wręczył laureatkom konkursu plastyczno -filmowego Weronice Fladze i Aleksandrze Sucheckiej nagrody i upominki ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundację PZU. Uczennice zajęły I miejsce za pracę plastyczną w kategorii wiekowej 12-18 lat.
Gorzów Wlkp. -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część XII.
KGP -
Kradli, legalizowali i sprzedawali samochody - rozbity gang
Działania CBŚP i Prokuratury Krajowej, przy wsparciu KSP, doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej i zatrzymania osób z nią współpracujących. Kradzione samochody były legalizowane i sprzedawane. Do sprawy zatrzymano 11 osób, odzyskano 19 aut i zabezpieczono części i podzespoły samochodowe. Zatrzymani są podejrzani m.in. o kradzieże z włamaniami, paserstwa, oszustwa, poświadczanie nieprawdy w dokumentacji czy składanie fałszywych zeznań. Dodatkowo Marcin K. i Piotr B. usłyszał zarzuty włamania do auta, z którego skradziono ok. 350 szt. złotej biżuterii.
CBŚPBiałystok -
Program 3 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy do licytacji na rzecz rodzin poległych policjantów
Blisko 26 tysięcy złotych! Tyle udało się zebrać podczas antenowej odsłony licytacji "Trójka pomaga". Najwięcej - bo niemal 10 tysięcy udało się zebrać za wieczne pióro i złotą broszkę od Pary Prezydenckiej. Za 8 tysięcy złotych wylicytowano koszulkę Roberta Lewandowskiego, a za 5 tysięcy złotych - udział w locie szkoleniowym policyjnym śmigłowcem! Dalsza część licytacji przeniosła się do internetu, na stronę trojkapomaga.pl. Licytować można tam strój sportowy Igi Świątek, szkolenia prowadzone przez byłych komandosów czy dzieła sztuki. Całkowity dochód w charytatywnej akcji "Trójka pomaga" wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
KGP -
Policjanci z zamojskiej komendy oddali osocze
Policjanci z Zamościa, którzy przebyli zakażenie wirusem SARS-CoV-2 oddali osocze. Mundurowi z potrzebującymi podzielili się także krwią. W ten sposób chcą pomóc innym, którzy nadal walczą z chorobą. Podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z wirusem.
Lublin -
Odnalezione zwłoki 55-letniego rybaka z powiatu włocławskiego
Włocławscy policjanci wspólnie z prokuratorem prowadzą postępowanie w sprawie ujawnionych zwłok 55-letniego rybaka, którego zaginięcie zgłoszone zostało 12 dni temu. Mężczyzna wypłynął wtedy na Zalew Włocławski i od tego momentu był poszukiwany. Zwłoki odnalezione zostały przez sonar na głębokości około 11 metrów.
Bydgoszcz -
Kupili choinki dla dzieci, które spędzą święta w szpitalu
Policjanci z III komisariatu postanowili kupić choinki i dostarczyć je do szpitala na odział dziecięcy. Realizacją pomysłu zajęli się dzielnicowi, którzy co roku przekazują świąteczne i mikołajkowe prezenty dzieciom zmagającym się z chorobą. Mamy nadzieję, że choinki chociaż odrobinę umilą im pobyt w szpitalnym oddziale w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Lublin -
Podziękowania i słowa uznania dla zamojskiego policjanta
Wyrazy najwyższego uznania za szczególną odwagę i ofiarność od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał starszy aspirant Marek Pawlak. Policjant z zamojskiej komendy kilka miesięcy temu narażając własne życie pomógł człowiekowi, który przebywał w palącym się mieszkaniu. Podziękowania i pamiątkę od Pana Ministra przekazał Komendant zamojskiej Policji.
Lublin -
Pierwsi policjanci z powiatu dzierżoniowskiego oddali osocze
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bielawie, którzy wygrali walkę z koronawirusem, oddali osocze, aby ratować innych. Policjanci gotowi są nieść pomoc nie tylko w związku z pełnieniem służby.
Wrocław -
Internetowy wykład o służbie w Policji
Na zaproszenie Koła Naukowego słuchaczy Uniwersytetu Opolskiego „Securus” odbyło się wirtualne spotkanie z funkcjonariuszem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. To pokłosie popularnego cyklu „Opolski Rekrut” publikowanego na kanale na YouTubie oraz na Facebooku Opolskiej Policji. Jego prowadzącym jest zaproszony na wykład asp. sztab. Piotr Chwastowski. Studenci mogli dopytać o zasady i sposób realizowania doboru do służby oraz warunki, jakie musi spełnić kandydat. W spotkaniu wzięło udział ponad 80 studentów.
Opole -
Policyjna walka z przestępczością narkotykową na Dolnym Śląsku
Policjanci z kilku komend miejskich i powiatowych na terenie Dolnego Śląska uderzyli w przestępczość narkotykową i nie dopuścili, by kolejne porcje środków zakazanych ustawą trafiły na czarny rynek. Zatrzymano kilka osób podejrzanych nie tylko o posiadanie środków odurzających czy substancji psychotropowych, ale też handel nimi. Wszyscy odpowiedzą karnie za swoje czyny.
Wrocław -
Niemal 60 litrów krwi od WSPol w 2020 r.
Prawie 11 litrów krwi zebrano podczas jednodniowej akcji honorowego krwiodawstwa, zorganizowanej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 24 policjantów i słuchaczy Uczelni, podzieliło się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. 18 grudnia br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się ostatnia w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa.
Akademia Policji w Szczytnie -
Dwaj dolnośląscy policjanci zostali uhonorowani przez ministra spraw wewnętrznych i administracji
Nagrodę od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymuje się w wyjątkowych sytuacjach. Tak też było w przypadku policjantów z Lwówka Śląskiego i Legnicy. Na wyjątkowe uznanie zasłużyli poprzez bohaterskie czyny, jakich dokonali. Policjant z Lwówka Śląskiego w lipcu podczas urlopu jako pierwszy wraz z żoną podjął akcję ratowniczą w związku z wypadkiem dwóch autokarów w Dźwirzynie (woj. zachodniopomorskie). Natomiast policjant z Legnicy, wracając po służbie do domu, zatrzymał mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa ratownika medycznego.
Wrocław -
Dzielnicowi pomogli w zorganizowaniu niespodzianki dla małej bohaterki
„Dobrych przyjaciół trudno znaleźć, a jeszcze trudniej zapomnieć…” – tak, jak wczorajszej niespodzianki, zorganizowanej przez uczniów dla chorej Basi z Żor. Kiedy policjanci usłyszeli o 9-latce i jej zmaganiach z chorobą, spontanicznie postanowili wesprzeć inicjatywę dzieci i wspólnie z nimi złożyć przedświąteczną wizytę ich koleżance. Mundurowym towarzyszył uwielbiany przez najmłodszych Sznupek.
Katowice -
Kolejne podziękowania dla dzielnicowego
Do Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło podziękowanie od jednej z mieszkanek powiatu gdańskiego, w którym kobieta dziękuje za przyczynienie do uratowania życia. Policjant dzielnicowy z Pruszcza Gdańskiego podczas wspólnej służby z żołnierzem 49 Bazy Lotniczej wezwał pogotowie, gdyż podczas sprawdzania kwarantanny kobieta miała problemy z mówieniem i oddychaniem. Natychmiastowa reakcja mundurowych pozwoliła na szybkie przewiezienie chorej do szpitala.
Gdańsk -
Policjanci po wielogodzinnych poszukiwaniach odnaleźli zaginionego mężczyznę
Sukcesem zakończyły się poszukiwania zaginionego mężczyzny. Został on odnaleziony przez policjantów jeleniogórskiej drogówki na drodze Sudeckiej między Podgórzynem a Borowicami. Poszukiwania zaginionego trwały wiele godzin, a uczestniczyli w nich obok policjantów strażacy, goprowcy i strażnicy leśni.
Wrocław -
Policjanci po pościgu zatrzymali pirata drogowego, który podczas ucieczki popełnił ponad 30 wykroczeń
Funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki zatrzymali po pościgu kierowcę, który uciekając przed policjantami, popełnił ponad 30 wykroczeń. Mężczyzna nie miał uprawnień, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Zatrzymanemu, w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu lądowym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Ratowali życie – policjanci wyróżnieni przez ministra spraw wewnętrznych i administracji
Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński podziękował polskim policjantom, za ich gotowość do najwyższych poświęceń w trakcie służby. Wśród wyróżnionych jest czwórka policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Wszyscy zgodnie twierdzą, że zrobili to, co należało zrobić w tej sytuacji, bo życie ludzkie jest najwyższą wartością.
Białystok -
Bezpieczny weekend na drodze
Przedświąteczny weekend, wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu czy też śniegu, śliska nawierzchnia to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.
KGP -
Wyróżnienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla warmińsko-mazurskich policjantów
Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, podziękował policjantom, którzy z narażeniem zdrowia i życia wykonywali swoje obowiązki. Policjanci otrzymali z rąk Komendanta pamiątkowe tabliczki. Wyróżnieni zostali funkcjonariusze z KPP w Bartoszycach, KPP w Ełku, KPP w Lidzbarku Warmińskim, KPP w Piszu, KWP w Olsztynie oraz OPP w Olsztynie.
Olsztyn -
Otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Bogatyni
Wczoraj odbyło się spotkanie służbowe w trakcie którego otwarta została nowa siedziba Komisariatu Policji w Bogatyni. Jednostka mieści się przy ul. Stefana Batorego 1A. Z uwagi na obostrzenia wprowadzone w związku z panującą pandemią koronawirusa ilość osób biorących udział w spotkaniu była ograniczona.
Wrocław -
Policjanci ostrzegają - oszustwo na BLIKa wciąż aktywne
Bytowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców stworzyli film, w którym pokazują oszustwo cyberprzestępców metodą na BLIKa. W ostatnim czasie na terenie bytowskiego powiatu doszło do tego typu wyłudzeń. Obejrzyj materiał i udostępnij go swoim znajomym, aby ostrzec ich przed oszustwem.
Gdańsk -
Jechał Ferrari blisko 220 kilometrów na godzinę. W Sądzie dostał 5 tysięcy złotych grzywny
Zielonogórski policjant drogówki zatrzymał kierującego Ferrari, który na drodze ekspresowej jechał z prędkością 219 kilometrów na godzinę. Kierujący zdecydował się na drogę sądową. W Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze zapadł wyrok w tej sprawie - Kierujący został ukarany wysoką grzywną.
Gorzów Wlkp. -
Temperatura powietrza coraz niższa. Nie zapomnijmy o osobach najbardziej potrzebujących pomocy w tym trudnym okresie
Temperatura na zewnątrz gwałtownie spadła. W najbliższych dniach prognozy przewidują dalsze spadki temperatur. Jest to bardzo ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych i schorowanych. Nie zapominajmy, że te osoby, mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy odpowiednie służby oraz policję, za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy, aby uratować komuś życie.
Wrocław -
Policyjny Mikołaj przyniósł prezenty dla Tadeusza i Igora
Kolejny raz tuż przed Świętami Bożego Narodzenia radziejowscy policjanci spełnili marzenia dzieci, mieszkających na terenie powiatu. Tym razem prezenty trafiły do braci z Lubsina.
Bydgoszcz -
Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie
Zgłoszenie, błyskawiczna interwencja i reakcja funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Zagórzu pozwoliły zapobiec tragedii. 34-letni mieszkaniec powiatu sanockiego próbował odebrać sobie życie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
Rzeszów -
Osocze gorzowskich policjantów trafi do chorych
Gorzowscy policjanci dzielą się tym co najcenniejsze – osoczem. To funkcjonariusze, którzy stoczyli wygraną walkę z koronawirusem i chcą pomoc innym chorym. Wśród kilkunastu policjantów są tacy, którzy oddali osocze już dwa razy i nie zamierzają na tym poprzestać. Kolejni policjanci czekają na to, by podzielić się cząstką siebie jeszcze przed świętami.
Gorzów Wlkp. -
Oddaliśmy krew dla potrzebujących
Pod hasłem „Nasza Krew, Nasza Ojczyzna” policjanci z Brzegu i Grodkowa oddawali krew dla potrzebujących. To dar, który niejednokrotnie ratuje życie i zdrowie ludzkie, zatem warto w takich zbiórkach brać udział i zachęcać swoich bliskich. W dobie pandemii, gdy liczba krwiodawców, znacznie spadła jest ona szczególnie potrzebna.
Opole -
Policjanci i pracownicy policji włączyli się w pomoc dla dzielnej Ani
Policjanci oraz pracownicy Policji z Zielonej Góry i Sulechowa, a także funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się w pomoc dla Ani Orłowskiej chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Na lek ratujący życie dziewczynki potrzeba aż 9,5 miliona złotych.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zatrzymali 5 osób, będą odpowiadać za wyłudzenie zwrotu podatku VAT
Pięć osób związanych ze spółką handlową działającą na terenie Przemyśla, zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Podejrzani, działając w ramach "karuzeli vatowskiej" wyłudzili na szkodę Skarbu Państwa ponad 100 tysięcy złotych. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Rzeszów

