Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Niecodzienna publikacja „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego”
„Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” autorstwa insp. Pawła Zawady i podinsp. Jacka Pawłowskiego jest prawdopodobnie pierwszą tak obszernie opisująca losy policjantów naszego województwa poległych i zamordowanych w okresie dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej. To niecodzienna publikacja.
Bydgoszcz -
Bell 407 będzie służył w wielkopolskiej Policji
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu jako jedna z kilku w kraju, posiada w swojej strukturze Sekcję Lotnictwa Policji. 15 grudnia br. sekcja wzbogaciła się o helikopter Bell-407 GXi.
Poznań -
Areszt dla 38-latka, który posiadał niemal 2 kg narkotyków
Mundurowi z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali kierowcę bmw podejrzewanego o rozprowadzanie środków odurzających. W jego miejscu zamieszkania została znalezione kokaina, amfetamina, mefedron, heroina i ekstazy o łącznej wadze niemal 2 kilogramów. Wobec zatrzymanego został zastosowany trzymiesięczny areszt.
KSP -
40 minut może uratować życie. Ropczyccy policjanci oddali osocze
„Pomagamy i chronimy” to motto wszystkich funkcjonariuszy policji, które nabiera szczególnego znaczenia w czasie pandemii koronawirusa. Aby pomóc osobom walczącym z chorobą, ropczyccy funkcjonariusze, którzy są ozdrowieńcami po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie - oddając najcenniejszy w dobie pandemii dar - osocze.
Rzeszów -
Policjantka pomogła ofierze wypadku
Asp. szt. Wioletta Szubska, w czasie wolnym od służby, błyskawiczne zorganizowała działania ratunkowe na miejscu wypadku drogowego. Zabezpieczyła miejsce i udzieliła pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia.
KSP -
UWAGA! CYBEROSZUST – start kampanii informacyjnej
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wraz z Polską Policją kolejny raz ostrzegają przed oszustami posługującymi się sfałszowanymi dokumentami z logotypami KNF/UKNF lub powołującymi się na rzekome działanie na zlecenie Komisji lub w ramach nadzoru sprawowanego przez KNF.
KGP -
Zatrzymali podejrzanego o pedofilię
Zarzuty m.in. zgwałcenia małoletniej, która nie ukończyła 15 roku życia usłyszał 60-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego. Prokuratorski akt oskarżenia to efekt pracy śledczych z Zespołu dw. z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach oraz Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Policjanci zatrzymali pedofila w Szczecinie, gdy przyjechał do kraju z Wielkiej Brytanii. Decyzją sądu trafił do aresztu, a niedawno usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu 15 lat więzienia.
Katowice -
Zlikwidowana nielegalna linia do produkcji papierosów. Zabezpieczone ponad 6,5 tony krajanki tytoniowej
Dzięki działaniom funkcjonariuszy z czosnowskiego komisariatu Policji zlikwidowano nielegalną linię służącą do produkcji papierosów, zorganizowaną na terenie jednej z wynajmowanych hal w gminie Czosnów. Zabezpieczono specjalistyczne maszyny służące do produkcji papierosów oraz 6600 kilogramów tytoniu. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty karne. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Chorzowscy mundurowi razem oddali krew
Ponad 15 litrów krwi udało się zebrać podczas wczorajszej zbiórki. W przedsięwzięcie włączyli się policjanci, strażacy, żołnierze, oraz mieszkańcy miasta. Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew. Nie zabrakło jednak tych, którzy po raz pierwszy podzielili się cząstką siebie. Gest ten ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w czasie pandemii.
Katowice -
Seryjni podpalacze zatrzymani
Praca operacyjna prudnickich kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania 2 mieszkańców gminy Głogówek. 16 i 20-latek podejrzani są o liczne podpalenia stert beli słomy. Łączna wartość strat to blisko 50 000 złotych. Starszy z mężczyzn usłyszał już 5 zarzutów zniszczenia mienia. Za takie czyny grozi mu do 5 lat więzienia. Natomiast o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Opole -
Dzielnicowy zatroszczył się o seniora chorego na COVID-19
60-latek po powrocie z Niemiec zaraził się koronawirusem i musiał pozostać na kwarantannie. W domy był jednak sam, nie miał żadnych zapasów żywności ani działającego telefonu. Z pomocą natychmiast ruszył jego dzielnicowy. Dał seniorowi swój telefon, żeby być z nim w kontakcie oraz dowoził mu niezbędne zakupy. 60-latek jest już jednym z ozdrowieńców. Dzielnicowy, który bez wahania wyciągnął pomocną dłoń, chce pozostać anonimowy. Mówi, że to właśnie na tego typu gestach polega jego służba.
Opole -
Skuteczny pościg za kierującym bmw. 28-latek posiadał narkotyki i kierował bez uprawnień
Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali kierowcę BMW, który uciekał, bo nie posiadał uprawnień. Funkcjonariusze ujawnili przy nim narkotyki. w związku z niespokojnym zachowaniem 28-latka i podejrzeniem, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających, pobrano od niego krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty.
Gorzów Wlkp. -
Członek włoskiej mafii zatrzymany przez „łowców cieni” CBŚP
Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali 40-letniego Alberto C., który był poszukiwany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w grupie przestępczej o charakterze mafijnym. Członkowie tej grupy zajmowali się wymuszeniami, lichwą, fałszerstwami przetargowymi, przemoc osobistą czy nielegalnym posiadaniem broni.
CBŚP -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część XI.
KGP -
Dzięki zbiórce plastikowych nakrętek krakowscy policjanci wspomogli Hospicjum im. św. Łazarza
Policjanci i pracownicy cywilni Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zainicjowali zbiórkę plastikowych nakrętek, które Hospicjum Św. Łazarza przekaże firmie recyklingowej. Otrzymane za nie środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup artykułów medycznych dla pacjentów.
Kraków -
Policjanci w walce z Covid-19
Co minutę ktoś potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Dlatego też, policjanci oraz członkowie ich rodzin, którym udało się wygrać tę trudną walkę oddali próbki krwi do badań celem kwalifikacji do oddania osocza, wykorzystywanego przy leczeniu chorych.
Olsztyn -
Napadli na listonosza – są już w rękach policjantów
Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może trzem jeleniogórzanom, którzy dopuścili się rozboju. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic w mieście. Napastnicy uderzyli pokrzywdzonego listonosza w twarz, a następne ukradli mu saszetkę z pieniędzmi. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a trzeci został objęty dozorem policyjnym.
Wrocław -
Nieodpowiedzialnego kierowcę audi zatrzymał policjant jadący do służby
Policjant bydgoskiej komendy wczoraj rano był świadkiem karygodnego zachowania kierowcy, który dojeżdżając do skrzyżowania ulic Krasińskiego z 3 maja w Bydgoszczy stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowca audi przy dojeździe do świateł zmienił gwałtownie pas ruchu, a do tego przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.
Bydgoszcz -
Mundurowi podzielili się osoczem
Funkcjonariusze i pracownicy różnych służb mundurowych oddali dziś osocze. Mundurowi podkreślają, że ten bezinteresowny gest daje ogromną satysfakcję, a zarazem nadzieję, że oddany płyn przyczyni się do uratowania czyjegoś życia. Zapotrzebowanie na osocze nie spada i w dalszym ciągu wielu chorych czeka na terapię z jego wykorzystaniem. Zachęcamy ozdrowieńców do dzielenia się osoczem!
Lublin -
Jesteś na kwarantannie? #ZOSTANWDOMU Za narażenie życia i zdrowia innych osób grożą surowe kary
Każdego dnia dolnośląscy policjanci wspierani przez inne służby sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny rzeczywiście przestrzegają jej zasad. W tych działaniach, ogromnym wsparciem są funkcjonariusze Straży Miejskiej, pracownicy sanepidu oraz żołnierze. Jak się okazuje, niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. Wtedy muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. #ZOSTANWDOMU
Wrocław -
Policjanci zatrzymali "odbieraka”
Policjanci zatrzymali w Białymstoku 18-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. W listopadzie i w grudniu dwie białostoczanki straciły w sumie ponad 110 tys. zł. Zatrzymany 18-latek w całym procederze prawdopodobnie pełnił rolę "odbieraka", a w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki. 18-latek usłyszał zarzuty oszustwa i posiadania środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Białystok -
Żorscy i katowiccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi
Policjanci z Żor wspólnie z kryminalnymi zwalczającymi przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich, przejęli ponad 6 kilogramów zakazanego suszu, blisko 30 świeżych krzewów, a także zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do jej uprawy. Zatrzymali także dwie osoby – mieszkańca Katowic i pochodzącą z Warszawy kobietę.
Katowice -
Policjanci podziękowali za uczciwość
Policjanci podziękowali 66-letniej mieszkance Kalet i przekazali jej świąteczny prezent. Pani Danuta znalazła na ulicy 10 tys. złotych i nie miała wątpliwości co z nimi zrobić. Wszystko przekazała policjantom, którzy szybko ustalili czyja to zguba. Za uczciwość i postawę godną do naśladowania, kobieta zasłużyła na ogromne podziękowani
Katowice -
Moniko, jesteśmy z tobą! Policjanci ze Świnoujścia przebiegli kilometr dla siostry policjanta z Wieliczki
Do priorytetowych zadań Policji należy ochrona życia i zdrowia ludzkiego oraz niesienia pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują, dlatego, stróże prawa ze Świnoujścia nie pozostali obojętni na prośbę o wsparcie zbiórki pieniędzy dla 28-letniej Pani Moniki, która w połowie listopada uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Funkcjonariusze z 44 Wysp bez wahania podjęli wyzwanie, które otrzymali od Komendy Powiatowej Policji w Brzesku i włączyli się do akcji „Kilometr dla Moniki”, przemierzając jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce i wspomagając zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pani Moniki.
Szczecin -
Opolski rekrut u policyjnych wykroczeniowców
Jeśli jesteś ciekaw jak wygląda praca policjantów zajmujących się wykroczeniami; jakimi cechami muszą odznaczać się funkcjonariusze z tej komórki; i w jakiej instytucji mają finał sprawy przez nich prowadzone - to sprawdź najnowszy odcinek Opolskiego Rekruta. Bądź na bieżąco i subskrybuj kanał na YouTube już teraz!
Opole -
Pamiętajmy o bezdomnych
Poznańscy policjanci, wspólnie z przedstawicielami Caritas Archidiecezji Poznańskiej, kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Sprawdzili opuszczone budynki i altanki działkowe, mieszkania w całym Poznaniu. Każda z napotkanych tam osób otrzymała informację o możliwościach uzyskania pomocy.
Poznań -
Kolejny tomaszowski funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się całą dobę
Policjant z wydziału kryminalnego, w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierowcę osobowego forda, który stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu. Badanie alkomatem wykazało u 52-latka niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zdecydowane działanie policjanta zapobiegło tragedii.
Łódź -
Policyjna krew z lubuskiego popłynęła dla funkcjonariusza ze Szczecina
Policjanci z Międzyrzecza podzielili się darem życia ze swoim kolegą ze Szczecina. Nie zwlekając, pomogli koledze, który został ciężko ranny w wypadku i podzielili się tym, co mają najcenniejszego.
Gorzów Wlkp. -
Średzcy policjanci odzyskali dwa samochody o wartości blisko 280 tys. zł
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili miejsce, w którym znajdowały się przywłaszczone wcześniej samochody. Odzyskali dwa pojazdy o łącznej wartości blisko 280 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Prowadził samochód pomimo zakazu, a w domu miał broń i mięso dzikiej zwierzyny
Kryminalnymi z Buska – Zdroju wraz z policjantami ze Stopnicy dokonali wczoraj przeszukań gospodarstw prowadzonych przez 49-latka z gminy Pacanów i jego 54-letniego znajomego. Mężczyźni są podejrzewani o to, że z pomocą nielegalnie posiadanej broni zajmują się kłusownictwem. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 4 sztuki broni długiej, 275 sztuk amunicji oraz mrożone półtusze zwierzyny łownej. Ponadto 49-latek poruszał się pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. W trakcie kontroli, aby uniknąć odpowiedzialności karnej, podał dane osobowe swojego brata. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.
Kielce

