Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Oddając krew, ratujesz życie!
Ponad 10 litrów krwi udało się zebrać podczas zbiórki w ustrzyckiej komendzie. W przedsięwzięcie włączyli się policjanci, przedstawiciele samorządu, leśnictwa, strażacy i policyjni emeryci. Wśród mundurowych jest wielu takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
-
Policjanci zlikwidowali nielegalny sklep działający w darknecie
Policjanci z dolnośląskiej komendy pomogli fińskim służbom celnym zlikwidować sklep działający w tak zwanym Darknecie. Cała operacja wymierzona w przestępców funkcjonujących w niejawnej sieci, możliwa była przy ścisłej współpracy funkcjonariuszy Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Europejskiego Centrum do Zwalczania Cyberprzestępczości przy EUROPOL (EC3) oraz EUROJUST.
Wrocław -
Oficer prasowy kozienickiej Policji w czasie wolnym ujęła nietrzeźwego kierowcę
Okazuje się, że oficerowie prasowi Policji dbają nie tylko o jej wizerunek, ale także zatrzymują przestępców. Wczoraj po południu oficer prasowy kozienickiej Policji zauważyła „dziwnie” jadący samochód i od razu zadziałał jej policyjny zmysł. Jak się szybko okazało, przypuszczenia rzeczniczki były słuszne. Siedzący za kierownicą mężczyzna, był kompletnie pijany, w dodatku przewoził na przednim siedzeniu swojego 12-letniego syna.
Radom -
Policjanci z Aleksandrowa oddali krew i osocze
Policjanci z aleksandrowskiej komendy podzielili się najcenniejszym darem, oddając krew. Jeden z dzielnicowych, który przebył zakażenie COVID-19, oddał osocze. Wszystko po to, aby wspomóc osoby nadal walczące z tą chorobą. Oddając krew i osocze możemy uratować komuś życie.
Bydgoszcz -
Właściwa reakcja, szybkie zatrzymanie – 2,5 promila za kierownicą tira
Niebezpieczną jazdę ciężarowego kolosa przerwali słubiccy policjanci. Stało się to dzięki właściwej i natychmiastowej reakcji zgłaszającego, który powiadomił dyżurnego policji, że kierujący tirem może być nietrzeźwy. Kilka minut później był on już w rękach słubickich policjantów – badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.
Gorzów Wlkp. -
Uderzenie w przestępczość akcyzową
Łódzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców wspólnie z funkcjonariuszami KAS w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie ponad 4 tony wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oraz podatku VAT dla tej ilości to ponad 3 miliony złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty m.in. o przestępstwo skarbowe, z które grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.
Łódź -
Podejrzany o liczne oszustwa w rękach kryminalnych
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa związane z przejmowaniem nieruchomości należących do osób pokrzywdzonych. Jak wynika z ustaleń śledczych, w przestępczym procederze brała również 21-letni córka ww., która pomogła w finalizacji jednej z nieuczciwych umów.
Łódź -
Świąteczna pomoc od policjantów nie przestaje płynąć. Kolejny szlachetny gest dla potrzebujących
Zielonogórscy policjanci przyłączyli się do akcji „Torba Charytatywna Caritas” i przekazali zebraną żywność oraz środki czystości, które mają trafić do rodzin potrzebujących w Polsce i na Ukrainie. Paczki żywnościowe przekazane przez Caritas potrzebującym zarówno z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jak i rodzinom na Ukrainie są wykorzystywane do przygotowania wieczerzy wigilijnej.
Gorzów Wlkp. -
Mławscy kryminalni zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 400 tys. zł
Mławscy kryminalni z referatu do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili i zabezpieczyli papierosy różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 400 tys. zł. Kontrabanda przechowywana była w garażu na terenie gminy Stupsk.
Radom -
Ostrowiecki policjant z odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu"
Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim asp. szt. Marcin Bugajski został uhonorowany państwową odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Ministerialne odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz aktywnej działalności w honorowym krwiodawstwie.
Kielce -
Zabarykadował się z dzieckiem w pokoju. Został zatrzymany przez policjantów
Do dramatycznej sytuacji doszło wczoraj w Przemyślu, na ul. Słowackiego. 36-latek wszczął awanturę domową, zamknął się z dzieckiem w pokoju i nie chciał wypuścić syna. Po wielu godzinach negocjacji, chłopczyk trafił pod opiekę matki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych kontrterrorystów.
Rzeszów -
Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem dwóch osób
Wczoraj na terenie powiatu pułtuskiego doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której zostało narażone życie dwóch pułtuskich policjantów. Kierujący audi chcąc uniknąć kontroli drogowych, spowodował zdarzenie drogowe z policyjnym radiowozem. Pułtuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Obydwaj mężczyźni są podejrzewani o włamania do mieszkań.
Radom -
Skuteczny pościg za poszukiwanym ENA. Próbował zabić ojca swojej partnerki
Po raz kolejny sulęcińscy funkcjonariusze wykazali się doświadczeniem i skutecznością. Niemiecka Policja prowadziła pościg za mężczyzną, który usiłował zabić ojca swojej partnerki. Uciekinier kierował się w stronę naszego kraju. Tuż po przekroczeniu granicy, został zatrzymany przez polskich mundurowych. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Obecnie w gorzowskim areszcie śledczym oczekuje na ekstradycję do Niemiec, gdzie toczyć będzie się proces w jego sprawie.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci z mazowieckiego „Archiwum X” rozwikłali zagadkę podwójnego zabójstwa sprzed 26 lat
Policjanci z „Archiwum X” Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, które działa w strukturach Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, ustalili mężczyznę, odpowiedzialnego za zbrodnię popełnioną w 1994 roku. Śledczy wyjaśnili sprawę podwójnego zabójstwa, do którego doszło wtedy na polu w gminie Nowe Miasto nad Pilicą. Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu doprowadziło do przedstawienia zarzut zabójstwa 53-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.
Radom -
Policjanci przekazują kolejne paczki dla potrzebujących dzieci
Od kilku dni policjanci przekazują do placówek pomocowych pudełka pełne fantastycznych zabawek. To kontynuacja akcji „Pomaganie jest proste”, która rozpoczęła się w żywieckiej komendzie Policji. Teraz swoim zasięgiem objęła już cały powiat. Dorośli, ze swoimi pociechami przekazują zabawki, aby dały radość innym, które z różnych powodów nie mogą ich mieć. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy okazali ogromne serce i dołączyli do akcji!
Katowice -
W święta bądźmy wylogowani
Śląscy policjanci rozpoczynają okres świąteczny nową kampanią społeczną, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem cyberzagrożeń oraz higieny używania internetu. Policjanci pragną zwrócić uwagę na coraz częściej występujące zagrożenie uzależniania się od „życia w sieci”. W ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie powstały materiały promujące kampanię oraz spot, do obejrzenia którego już teraz zachęcamy.
Katowice -
Miły list z gliwickiego szpitala i prezent od małych pacjentów
Do Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach trafił niezwykły prezent. Rzecznik Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach – Anna Ginał napisała do stróżów prawa list z podziękowaniami za troskę i wniesienie radości w życie małych pacjentów. Do ciepłych słów dołączone były piękne rysunki, których autorstwem są dzieci przebywające na oddziale pediatrii.
Katowice -
Policyjny pies Lonar doprowadził do podpalacza
Świetnie wyszkolony policyjny pies Lonar może na swoim koncie zapisać kolejny sukces. Razem ze swoim przewodnikiem pojechał do Bierutowa, gdzie tamtejsi policjanci potrzebowali pomocy w namierzeniu sprawcy podpalenia. Doświadczony nos policyjnego czworonoga szybko złapał trop i zaprowadził mundurowych prosto do mężczyzny, którego od razu zatrzymano. Policjanci ujawnili przy nim pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z podpalonego lokalu.
Wrocław -
Potrącił matkę z synem na przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność na drodze
Policjanci z lubińskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku, do jakiego doszło wczoraj przed godziną 14.00 na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa 43-letniej kobiecie i jej 16-letniemu synowi, którzy znajdowali się na przejściu dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia, obrażeń doznali matka z synem, którzy zostali przetransportowani do szpitala w Lubinie. Po udzieleniu im pomocy medycznej, oboje wrócili do domu. Kierujący stracił swoje prawo jazdy, a za spowodowanie wypadku odpowie przed sądem.
Wrocław -
Stracili uprawnienia za szybką jazdę
Pomimo, że okres zimowy to czas pogarszających się warunków na drodze, to wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Policjanci ruchu drogowego ze strzeleckiej grupy SPEED w miniony poniedziałek zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom. W każdym przypadku powód był ten sam – nadmierna prędkości!
Opole -
Policjant po służbie zatrzymał kierującego będącego pod wpływem narkotyków
Policjant z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku, będąc po służbie, zatrzymał kierującego, który był pod wpływem narkotyków. Zachowanie kierowcy Renault zwróciło uwagę czujnego funkcjonariusza, który natychmiast podjął interwencję. W pojeździe, którym poruszał się mieszkaniec Chojnic, znajdowały się także narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
Gdańsk -
Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego listem gończym
Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Żukowie, w wyniku skutecznej obserwacji budynku, zatrzymali 31-latka, który był poszukiwany listem gończym. Dodatkowo mężczyzna odpowie za znieważenie interweniujących funkcjonariuszy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.
Gdańsk -
Uczcili pamięć górników poległych w kopalni "Wujek"
Mija 39. rocznica tragicznych wydarzeń, do jakich doszło w katowickiej kopalni „Wujek”. Pod pomnikiem upamiętniającym śmierć 9 górników wieniec złożył Premier Mateusz Morawiecki. Nie zabrakło również delegacji mundurowych, na czele której stanęli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński oraz Naczelnik Wydziału Gabinet Komendanta KWP w Katowicach mł. insp. Gabriela Socha. Całość obchodów zabezpieczali katowiccy policjanci. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną, wydarzenie odbyło się w zmienionej formie, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Katowice -
Grupa SPEED w przedświątecznej akcji
Policjanci i pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w tym funkcjonariusze SPEED-u chcą i lubią pomagać. W tym przedświątecznych czasie wsparli podopiecznych Domu Powrotu w Białymstoku. Zakupione przez mundurowych prezenty, dzisiaj trafiły do wychowanków placówki, którzy uśmiechem i pysznymi pierniczkami podziękowali im za zaangażowanie.
Białystok -
Zawsze pamiętajmy o ostrożności! Tragiczna śmierć 17-latka na motocrossie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, do którego doszło na leśnej drodze gruntowej. 17-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu. Przypominamy wszystkim miłośnikom jazdy jednośladami o zachowaniu szczególnej ostrożności.
Gorzów Wlkp. -
Kolejny raz polała się policyjna krew
Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu zorganizowali szóstą już w tym roku honorową zbiórkę krwi. Policjanci oraz pracownicy cywilni oddali 13,5 litra krwi. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z radomskiego Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha.
Radom -
Posłużyły się dowodem osobistym osoby zmarłej, aby zdobyć kredyt bankowy
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwie kobiety, które wspólnie i w porozumieniu oszukały bank w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Kraków -
Policjant wracając ze służby do domu zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym
Doskonałą wiedzą, rozpoznaniem i czujnością wykazał się międzyrzecki policjant, który podczas powrotu ze służby do domu zauważył i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariusza kryminalnego 37-latek najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.
Gorzów Wlkp. -
Policyjny kalendarz wesprze Kaję i Maję – w walce z ultra rzadką chorobą genetyczną: smard 1
Kalendarz na 2021 r. wydany przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Pyrzycach będzie miał cel charytatywny. Podkreślając szczególny charakter przedsięwzięcia, Pani Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc przyznała wyróżnienie honorowe w postaci „Patronatu Burmistrza Pyrzyc”. Taki unikatowy kalendarz może trafić do każdego, jednakże warunkiem jego otrzymania będzie wpłata cegiełki w kwocie minimum 30 zł na konto fundacji, wchodząc w link www.siepomaga.pl/kaja-maja. Tytuł wpłaty: „kalendarz dla Kai i Mai”.
Szczecin -
Policjanci i mieszkańcy nie pozostają obojętni na los potrzebujących
Policjanci wydziału prewencji interweniowali w związku ze zgłoszeniem mieszkańca gminy Pielgrzymka. Mężczyzna zauważył siedzącego przy rzece młodego człowieka. Z uwagi na niskie temperatury powietrza zaniepokoił się jego losem. Okazało się, że młody człowiek był pod wpływem alkoholu. Od dłuższego czasu przebywał na dworze, przez co był wyziębiony i osłabiony. W ramach działań prewencyjnych pod nazwą ZIMA 2020/2021 policjanci pomogli młodemu mężczyźnie i przewieźli go do domu, gdzie przekazali pod opiekę rodziny.
Wrocław

